Skocz do zawartości

Numery farb do Su-22.


Marek Świderski

Rekomendowane odpowiedzi

Na plycie jest tylko jedna fotka i to z lewej strony. To fabryczna wersja malowania sprzed remontu i jak wiadomo nie bylo tam regul w rozkladzie plam wiec przydalby sie Markowi wlasnie ten schemat. Wyslalem mu kalki, ktore kiedys dostalem od naszego Guluska ale instrukcje to chyba wywalil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 9204 to mogę Ci dostarczyć próbki farb z płatowca. Myślę że jak dobrze poszukam to mam też kilka zdjęć tego numeru.

 

To ja teraz Ciebie nie rozumiem /bez obrazy/ raz piszesz, że nie słyszałeś o 9402 a za chwile piszesz, że masz z tego samolotu próbki oryginalnej farby. Szczerze mówiąc to na próbkach mi nie zależ, chciałem sobie zaoszczędzić czasu na szukanie w necie odpowiedników tych kolorów w/g Model Master/Testors lub Humbrol. Za zdjęcia z rozkładem plam z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troche poza tematem:

 

Marku i dd1968 - Wasze wiadomosci co do pewnych typow samolotow uzywanych w naszym lotnictwie sa nieocenione, wiec moze znalazlo by sie u Was troche czasu aby przygotowac cos na ich temat do dzialu 1:1

 

W temacie:

 

Czy ten rozklad plam, ktory posiada Marek jest odpowiedni do tych swiatel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie antykoli i kamuflażu to podaję kilka linków do fotek:

Natomiast co do działu 1:1 to postaram się coś wrzucić w najbliższym czasie .

Zdjęcia dzięki uprzejmości Adama z Piły.

Część z nich była robiona kilkanaście dni temu w Powidzu, więc myślę że kamuflaż jest na czasie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a76666b73bc8ae11.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e673830dcc49b3be.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53ce718d7e941a3e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4f0974115892a2c8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21fa52066e38dafe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja co prawda nie kleje już modeli ale temat o moim ulubionym samolocie mnie zainteresował i postanowiłem sie udzielić.

Witam wszystkich , nie tylko suczkomaniaków

"9204" (29 seria) remont główny przeszedł w 1997 a dokładnie zakończył go 19 czerwca.

Wtedy jeszcze nie miał świateł antykolizyjnych.

Jego malowanie jest trzecim wzorem stosowanym na Polskich Su-22M4.

O ile mozna mówić o trzecim wzorze bo tak naprawde był bardzo podobny do drugiego z małymi poprawkami.

9204 obecnie lata w 7elt i tak jak pokazał dd malowanie nie odbiega bardzo od tego jaki nosił podczas służby w 40plmb.

Ma drobne podmalówki koło n/b ( innny koloor numeru ) , na stateczniku pionowym ( nowe godła) i czarny matt

domalowany w oklocach wylotu luf działka NR-30.

Reszta kamuflażu pozostaje praktycznie bez zmian. No z matowej farba stała sie lekko błyszcząca...

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar zbudować replike "Suczki" tylko jeszcze niewiem kiedy się do tego zabiorę. W modelu mam zamiar pootwierać większość luków eksploatacyjnych-coś takiego jak widzi się na zdjęciach podczas remontu tych samolotów.

A korzystając z okazji że na forum mamy specjaliste od tych spraw chciałbym aby kolega dd wyjąśnił mi dwie rzeczy co do których mam pewne wątpliwośći.

Na pierwszym zdjęciu interesuje mnie to co zaznaczyłem, czyli co to jest zaraz pod tym czarnym walcem? bo mi to wygląda na jakąś podstawe z pleksiglasu, przynajmniej tak to wygląda na zdjęciu

 

a co do drugiej fotki to chciałbym wiedzieć do czego służą te kółka. Czy są to jakieś elementy mocujące?

 

ceead41a1a704bdd.jpg

 

b0a6e77475032624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Okonka- 3617 stoi w tej chwili u mnie na Eskadrze Obsług i czeka na przekazanie do Agencji Mienia Wojskowego. Z egzemplarza tego ma zostać wykonany pomnik w Świdwinie. Niestety w chwili obecnej jest cała zapokrowcowana, ale jeżeli będą ściągnięte pokrowce to porobię ci fotki

Natomiast co do pytania Jacka G. to pod tym agregatem który zaznaczyłeś na zdjęciu (swoją drogą jest to blok 458M z pionu żyroskopowego instalacji AGD dający sygnały o przechyleniu i pochyleniu) nie ma nic z pleksiglasu. Blok ten mocowany jest do podstawy z aluminium w formie prostokąta (kolor czarny) a ten mocowany jest do dwóch kątowników (kolor zielony na twoim zdjęciu). Jedynym elementem z pleksi jest kółko na górze bloku zakrywające pojemnik z cieczą i pęcherzykiem powietrza działające jako poziomnica przy ustawianiu bloku w poziomie podczas skalowania TESTERA. Co do tych białych krążków na drugim zdjęciu , to są to takie dziwne ustalacze wiązek kabli w gargrocie. Swoją drogą to wystepują one tylko w najstarszych egzemplarzach . Twoje zdjęcie dowodzi tego że jest to raczej jakiś stary egzemplarz bo nie ma zamontowanych wyrzutników ASO. Natomiast w tych dwóch otwartych luczkach znajdują się dajniki paliwomierzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.