Skocz do zawartości

US wrecker truck (Ford ltl 9000)


kozi84

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moja pierwsza relacja i pierwszy model w tej skali , postaram sie co nieco pokazać . Nie dysponuje własną cyfrówka wiec zdjecia na bierząco nie bedą robione ... ale postaram sie pokazac co robie i jak robie ...

 

47d2d1a4adb03ec3m.jpg

 

co do malowania to nie wiem nie moge dobrać kolorów... myslałem nad białym , czarym lub niebieskim ... może coś doradzicie ..

 

9b6a433680e99df2m.jpg

 

5c0434354c34384cm.jpg

 

1f4a2256816f01f2m.jpg

 

cuz zaczołem sklejac rame .. i juz są pierwsze trudności ... bo albo ten model ma błedy w instrukcji abo ja juz sam nie wiem :|

 

Mam nadzieje , że troche mi pomożecie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam

Przedstawaim zdjecia robione komórka niestety słabej jakości. Natrafiłem znowu na problemik zwiazany z czesciami 44 i 43 . Elefantes opisał ten problem ja nie stety nie zwrócilem uwagi na to i naprawiając uszkodzilem element 43a :(. :(:(:(

 

e491d97e9060b9b5m.jpg

 

zdjecie elementu

392f33e9de5e0937.jpg

 

f9dfa2799e91bead.jpg

 

 

052105546a566aa1.jpg

 

 

a oto prawie wymalowany silnik jeszcze jedna warstwa

1908667aab4dccdc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Silnik prezentuje się przepieknie. Mimo że fotki nierewelka to i tak widac że wkład pracy nie idzie na marne.. i mimoże ze bardzo powolutku to zat bardzo dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat co do kół tylnich (bliźniaki). Wiem że nie kleicie gumy do obręczy ale w moim przypadklu zewnętrzne felgi chromowane nie trzymaja sie w zasadzie gumy:/ Nie wiem co robic zbyt łatwo schodza czy na klej dac czy co ?

 

08baaf2b89df2e27.jpg

 

3135a2990311a689.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat co do kół tylnich (bliźniaki). Wiem że nie kleicie gumy do obręczy ale w moim przypadklu zewnętrzne felgi chromowane nie trzymaja sie w zasadzie gumy:/ Nie wiem co robic zbyt łatwo schodza czy na klej dac czy co ?

 

08baaf2b89df2e27.jpg

 

3135a2990311a689.jpg

 

 

Nie przyklejaj opony do felgi ponieważ, po jakimś czasie guma zacznie ci pękac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nakleić na felgę pasek szmacianej izolacji, opona będzie ciaśniej nachodzić na nią ale za to nie będzie się zsuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
i po modelu .... spadł roztrzaskał sie nie wim czy bede kleic spowrotem :/ #$%#$^#$^@&$%

Nie przejmuj się, to może zdarzyć sie każdemu, a poza tym można model wyremontować. Kiedyś wyciągałem z gabloty Volvo FH-16 chlodnię trzymając model za pakę, no i stało się - klej puścił i paka została mi w ręku a podwozie z kabiną spadło na podłogę i też się roztrzaskało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff emocje opadły.... i wracam do modelu jakoś poskładałem go hm tym razem kleje na super glue Te revelowskie kleje sa do .... ,tandeta. A no ,,tornado" trudno sie nie przejmowac dosc sporo nad nim siedziałem, chciałem aby choć troche doruwnał twoim :/

 

 

PS

Mam też do ciebie prośbe mozesz mi podesłac tabliczki z imionami co sie wkłada za szybe, kilka wzorów rejestracji -polskich no i jak masz to jakies gazetki ogólnie co by można było wrzucić do srodka kabiny. W internecie nic tkaiego nie moge znalesc a corela nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS

Mam też do ciebie prośbe mozesz mi podesłac tabliczki z imionami co sie wkłada za szybe, kilka wzorów rejestracji -polskich no i jak masz to jakies gazetki ogólnie co by można było wrzucić do srodka kabiny. W internecie nic tkaiego nie moge znalesc a corela nie mam.

Wzory tabliczek i proporców wysłalem Ci na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nietrzeba corela do takich rzeczy wystarczy photoshop poszukaj na necie gdzieś kiedyś znalazłem stronke z rejestracjami i wg niej skopiowałem wkleiłem zmieniłem rozmiar i napis i są takie jak mam na dafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko : postanowiłem wykonac pomoc drogowa białą i teraz jesli plastik fabrycznie jest biały (chodzi o kabine maske itp ) to malowac go podkładem i polozyc na niego lakier biały czy nie ruszac i sklejac?

Skoro elementy nadwozia są wykonane z białego plastiku, to tym bardziej polecam malowanie gdyż z czasem biały plastik zacznie żółknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a powiedz mi jak ty malujesz uszczelki. Najpierw psikasz farbą czekasz az wyschnie po czym pedzelkiem malujesz uszczelki?

 

i drugie pytanko: czy na farbe musze nalożyc lakier bezbarwny??

1 - Uszczelki maluję na samym końcu, kiedys malowałem je pędzelkiem obecnie do tego celu stosuję markery.

2 - Niekoniecznie, aczkolwiek jeżeli chcesz mieć piękny błyszczący lakier to pryśnij bezbarwnym a nastepnie wykonaj polerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.