Skocz do zawartości

Renault UE


jarusgoral

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie nadeszły sposobności sfinalizowania długo odkładanego pomysłu Renault UE z 25mm armatą ppanc. Model ciągnika to Tamiya, armata pochodzi z zestawu Hellera dołączona jako gratis do Renault R35, którego jakos nie moge dokonczyc. ciagnik dodatkowo waloryzowany będzie zestawem wnetrza CMK. Zamiast fotek tego co w pudełku link do recenzji modelu tamki, zdjęcia z budowy jak tylko coś sie ulepi .

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/tamiya/tam35284.html

Model chce wykonac w barwach 10BKZmot z kampanii francuskiej i tutaj prosba jesli ktos ma fotki lub wiedze w jaki sposób malowano "maczki" na tym typie sprzetu oraz jakie nr nosiły ciagniki w tej jednostce bede wdzieczny, obecnie mam tylko foty polskich UE z 1DGren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault UE z "Marianną" - hmm ciekawe będzie.

Na forum jest mój walkaround ciągnika, jeśli chcesz mam też zdjęcia wnętrza. Co do malowania to trochę się rozgadaliśmy o tym przy wątku o R-35, ew dopytaj Jarka albo whiteegle, ja nie czuje się tutaj kompetentny.

Jeśli o rok 1940 chodzi to raczej 10 Brygada Kawalerii Pancernej, a nie 10 BK/BKZmot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje fotki Renault UE przeanalizowałem na kazda strone - dzieki - zas w kwestii malowania wszystko jasne jednolicie na francuski khaki, bardziej chodzi mi o oznakowanie maczkami malowanymi przez 10BKZmot - na czołgach malowano je na burtach i o malowanie nr na przodzie pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem "Od Acromy..." oraz inne publikacje ze zdjęciami i wcale nie wynika z nich, że "maczek" był standardowo stosowany na czołgach. O innych pojazdach nie ma co nawet wspominać. Była to modyfikacja znaku grenadierów i występowanie tego znaku nie oznacza jednoznacznie, ze jest on zmodyfikowany do "maczka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nie za szybko co ?

Tu cyk smyk armata, tu wnętrze ciągnika, mnie taki pośpiech już zgubił kilka razy.

Jak to mawiają moi mali kuzynowie "Pololutku Lenduś, pololutku..".

Pokaż dokładniejsze zdjęcie zamka i przyrządów celowniczych z Marianny. Nie widzę dokładnie (CMK), ale w tym moim ciągniku z Brukseli są takie płyty-przegrody oddzielające załogę od silnika, no i nie widzę wajch, których kierowca miał ze 4 plus jakieś pedały (nie pamiętam) ?

Co do znakowania to popieram Jarkka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pospiechu...haha...przy dwójce dzieciaków niestety robi sie cos kiedy mozna a nie kiedy sie chce a tak serio co do pospiechu, armata sklejona duzo wczesniej, wczoraj dostała tylko podstawowy kolorek, teraz jeszcze cała zabawa aby nałozyc slady eksploatacyjne, otarcia, brudek i francuzki kurz Co do wnetrza CMK na fotce tylko spasowane na sucho wieksze elementy, po analizie zdjec z wnetrza "made in Jendrass1" w zestawie CMK brak oparc foteli załogantów oraz przegród oddzielających silnik od załogi. Cała reszta wydaje sie byc OK, całe masy drazków, cięgieł itd. Dzis mam zamiar coś podłubac przy wnetrzu więc wieczorkiem jakas fotke wstawie. Natomiast w kwestii "maczków". Skoro to modyfikacja znaku grenadierów, wypada ze u mnie bedzie z przodu, skoro w dwóch odrebnych relacjach pisze się o tym to tak zapewne byc musiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że wówczas pułkownikowi Maczkowi podobało się to godło to nie mam wątpliwości. Nawet generał de Gaulle nie miał "swojego" godła, chociaż był dowódcą dywizji pancernej.

 

PS. Czy koloru armaty jesteś pewien, czy jest on w/g instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor instrukcyjny (Tamiya FX51) jednkaze jest to tylko bazówka, po nałożeniu washa fitrów i całym brudzingu napewno zmieni odcień. Ideą jest aby armata miała inny odcień niz ciagnik i myśle iz uda mi sie jakos odzwierciedlic oryginał. Analizując cała mase zdjęć doszedlem do wniosku iz jednobarwne malowanie francuskie tego okresu to khaki przechodzace bardziej w zieleń niz braz, i tak bedzie zrobiony ciagnik. Zas co do kolorów instrukcyjnych bardzo podobne odcienie koloru podstawowego podaje Heller i Tamiya równiez w "WP 1939 - 45 Barwa i broń" mozna znalesc zblizony odcień, jednakze zachowane egzemplarze muzealne wskazuja dobitnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że sobota coś tam podłubałem przy modelu. Jak na razie złożone zasadnicze elementy wnętrza, w dalszym ciągu brak przedniej grodzi kadłuba, podstawy akumulatora, drążków i pedałów sterowniczych oraz tego czego nie było w zestawie CMK czyli oparć siedzisk załogi oraz grodzi silnikowej oddzielającej załogę od silnika. Dodatkowo dla Jędrassa1 kilka fotek armaty (świeżo po washu..... ) Zachęcam do twórczej krytyki zanim nie zamknę kadłuba i będzie można poprawić.....aha przyznaję spaprałem przód wnętrza kadłuba przesadziłem z brudzeniem, ale na szczęście po zamknięciu kadłuba nie będzie tego widac

3316df8e5b5f868e.jpg

389d8c9370a928e6.jpg

916bb130ce7b1331.jpg

a17f6bf47dabb5d9.jpg

c444f6459f28e0c6.jpg

5b5d380bc2ece6bb.jpg

4bbda48e29de1716.jpg

601655d82e69d4f7.jpg

dc073d2b7ae3f714.jpg

40eaa265c7ebd80c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.