Skocz do zawartości

SPRĘŻARKA


ALBERT

Rekomendowane odpowiedzi

MAM PYTANKO NA TEMAT KOMPRESORA (SPRĘŻARKI) DO AEROGRAFU.CZY JEST SENS ZROBIENIA TAKOWEGO ZE SPRĘŻARKI DO KÓŁ SAMOCHODOWYCH (250-300PSI;OK.1,8MPa) I DODANIE JAKIEGOŚ ZBIORNICZKA WYRÓWNAWCZEGO (NP. Z GAŚNICY)? SPRĘŻARKI W OKOLICACH 300 ZŁ SĄ DLA MNIE TYMCZSOWO NIE DO KUPIENIA. CO SĄDZICIE O SPRĘŻARKACH FIRMY PARI (CENY W INTERNECIE OD 40-80ZŁ)?DZIĘKI ZA WSZELKIE PODPOWIEDZI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, a jakiego areo używasz? Pari nie ma chyba za dużo mocy?

Faktycznie kompresorek za wiele mocy nie ma bo Pari daje zaledwie 1,3 bar ale moim zdaniem to wystarcza. Aero którego używam to Profi z dyszą 03, a tak to wygląda:

 

5f5ced85ce7638ff.jpg

c812593713060057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert

 

jeżeli nie masz kaski popatrz na kompresorek z lodówki, na allegrą są także. Poszukaj na lokalnym rynku firm zajmujących się serwisem, lodówek, chłodnictwem, napewno dostaniesz sprawny za ok 40 zł. Na aukcji widziałem z gwarancją za chyba 80 zł. Dokładasz sobie zbiorniczek wyrównawczy i jedziesz. Ja mam taki zestaw i działa bez zarzutu. Szkoda kaski na te kopresorki do kół, to małe ustrojstwo głośno pracuje i poza tym strasznie się grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do Pari, nie używałem więc nie wiem jak to 1,3 bar w praktyce maluje ale jeżeli maluję swoje modele to zależy jaki efekt chcę uzyskać. jeżeli ładne, delikanie rozmyte i nie opryskane linie kamo to maluję w okolicach ok 1,6-1,9 bar. Poniżej to bywa różnie. Także z kompresorka lodówkowego spokojnie wyciśniesz 3 bary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie Tornado jak ci pracuje aero z tym kompresorkiem pari ?? ?? dobre ciśnienie i wszystko ładnie wychodzi ??

 

Powyżej napisałem:

Kompresorek "Pari" używam od ponad roku, jego zaletą jest bardzo cicha praca.

 

Sądzę że gdyby było coś nie tak, to raczej nie męczyłbym się z nim Trzeba tylko odpowiednio rozcięczyć farbę, ale przecież tą czynność należy wykonać do każdego aero i kompresora.

Ps.

Efekt współpracy kompresora i aero można zobaczyć na moich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

http://www.modelarstwo.org.pl/_OLD/technika/akcesoria/sprezarka3/index.html znalazlem ten oto link i mam pytanie tak autor podaj sposob z pusta puszka po powietrzu.Ja nie posiadam takowe wiec czym moge ja zastapic ?.Mam takom po farbie w spreju 200 ml nada sie ?

 

 

 

 

 

Mam nadziej ze moglem wkleic tego linka

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.