Skocz do zawartości

DecalFix Humbrola - płyn do kalkomani


bartek330

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście nie używałem jeszcze płynu humbrola , ale miałem płyn MM i nie jestem z niego zadowolony pozostawił na modelu jasno zielone plamy:/. Polecam SET & SOL kup sobie to i wtedy będziesz naprawdę zadowolony co prawda jest trochę drogi ale się opłaca jest świetny do kalek ja na niego nie narzekam tylko trzeba umieć nakładać poszczególne warstwy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów to są prawie takie same. Zaryzykowalem. Kupiłe to i po odmoczeniu kalkomani nałożylem płyn na model. Później nałożyłem kalkomanie i na to znowu płyn. Efekt jest taki sobie. Może to w tym płynie powinienem odmocyzc kalkomanie. Ale teraz to juz niewazne, zrobilem jak zrobilem. Po 1 kalkomani mi nie rozmiękczylo i nie ułozyla sie na nierównościach. Po 2 Preparat nałożyłem na wiekszy obszar i po wyschnięciu widoczne sa białawe smugi. Nie wiem czym się tego pozbyć ponieważ nawet nie wime jaki jest skład tego.

 

Aha płyn troche śmierdzi (niewiadomo czym) i szybko schnie.

 

Możliwe że źle tego uzyłem, w każdym bądz razie nie polecam tego. Kosztuje to 11 zł i chyba lepiej dolożyć te pare złotych i mieć coś sprawdzonego.

 

Pozdrawiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniał kolega serek kup sobie SET i SOL z Microscale.

Czy 18 złotych za buteleczke to spory wydatek, ale masz sprawdzony i profesjonalny płyn do kalomani, który starczy ci na bardzo długo.

Na temat innych płynów się nie wypowiem bo ich nie używałem, ale set i sol jeszcze mnie nigdy nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

a o co idzie z tym plynem do kalkomani?

bo sie zatrwozylem iz jestm tak totalnymdebilem, jak rozumiem idzie o to ze jest specjalny plyn do nakladania kalkomnai ? bo ja do tej pory porostu robilem to w.... bosze...w wodzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej sie to robi we wodzie... Tyle tylko, ze mozesz sobie pomoc w nakladaniu kalkomanii. W przypadku SETa i SOLa, to jeden dziala tak, ze jak go polozysz POD kalke, to zwieksza jej przyczepnosc do modelu. Tak jakby mocno rozcienczona guma arabska, dodatkowy klej, ktory sprawia, ze kalaka nie odlezie od modelu za jakis czas. Dodatkowo jeszcze zalewa nierownosci powierzchni dzialajac jak werniks. Drugi specyfik kladzie sie NA polozona kalke. Ten z kolei rozmiekcza folie i sprawia, ze lepiej sie uklada na nierownosciach faktury plastiku, wchodzi w zaglebienia, szpary itd... Dodatkowo tez chyba zwieksza wlasciwosci adhezyjne kalkomanii... Tylko nie wiem ktory plyn jest do czego.

 

Oba specyfiki mozna na uparciucha otrzymac domowymi sposobami. Rozcienczasz gume arabska (lub jakis inny klej wodny) i masz SETa (albo SOLa), a jak we wodzie rozcienczysz odrobine octu, dostajesz SOLa (albo SETa)

 

Natomiast Humbrol ma plyn "Wash&Go 2w1" (Khehe, pamietacie jeszcze taka reklame? Ale to byl kiedys szal... ) Dziala tak, jakbys wymieszal SET i SOL. Czyli kladziesz go pod kalke i pozniej na kalke. Tylko z tego co zaobserwoalem dziala raczej srednio... Chyba potwierdza sie powiedzenie, ze jesli cos jest do wszystkiego, to jest do niczego... Tzn napewno zwieksza przyczepnosc kalki... Jak sie posmaruje powierzchnie do ktorej kalka ma przywrzec i na to sie polozy i docisnie kalke, to momentalnie sie przykleja, ze niewiele czasu pozostaje na wprowadzenie korekty i trzeba to delikatnie robic, zeby nie porwac. Natomiast srednio dziala jako zmiekczacz. Moze to jeszcze od folii zalezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.