Skocz do zawartości

M1A1 AIM/ Dragon nr 3535 1/35


bathonuk

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że większość modelarzy używa super glue do klejenia blach. Jedyne wyjście to wylać trochę tego kleju na jakiś śliski papier i nakładać wykałaczką czy szpilką. Na Contactę nie da się kleić fototrawionek bo wystarczy użyć naprawdę minimalnej siły, żeby odkleić dany element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co to jest za czesc (MA45) i do czego ona sluzy?

Jak widać na blaszce jest to łańcuszek, a służył do tego, aby nie zgubić kapsla wlewu paliwa.

Co do klejenia blaszek to tylko klej CA, ale radziłbym Ci kupić typu "średni", czyli nie za rzadki i nie za gęsty.

Tak trochę się porwałeś z motyką na słońce, widzę że jeszcze jesteś "zielony" w te klocki, wystarczyły by Ci blaszki zestawowe. No ale trzymam kciuki.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze jak naleje super glue na sliski papier to tez szybko zaschnie.

Ja nalewam na kapsle od butelek albo kawałek blaszki po puszce. Klej jest zdatny do użytku przez ok 5 min. Pod koniec przybiera postać żelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ten patent z blaszka z puszki:D Dzieki. Co do tej motyki to do odwaznych swiat nalezy. Mysle, ze jesli nie bede sie spieszyl to dam rade.

Zabralem sie za drobne czesci :

 

Lancuszek od zaworu:

 

006.JPG

 

I uchwyty od klap. Nalezalo spilowac stare i wkleic nowe. Narazie zrobilem tylko jeden, ale jeszcze sie zastanowie, poniewaz zawias trzeba owinac do okola raczki, a czesc jest tak mala, ze nie moge zlapac zadna pencetka. W sumie to moze byc, ze troche znisczona jest

 

007.JPG

009.JPG

 

C.D.N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwaja dalej, ogolnie to nie idzie to za szybko z powodu braku czasu. Jest strasznie duzo roboty z fototrawionkami, narazie wyglada to tak: 094.JPG

 

 

A teraz po kolei, zaczne od tego co zepsulem i co mi sie nie podoba:

 

Uchwyty z zawiasami to doslownie wrzod na d...e :

 

102.JPG

103.JPG

 

Sruby na poczatku byly problemem, ale jak to w modelarstwie do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic i opanowac :

 

100.JPG

107.JPG

 

Inne uchwyty:

 

101.JPG

 

Z lancuszkami i tym sprzetem z przodu(nie mam pojecia co to jest ) nie mialem wiekszych problemow:

 

096.JPG

097.JPG

098.JPG

 

Jesli czas pozwoli to dzisiaj zrobie jeszcze tyl Abramsa. Odkad szwabu87 podpowiedzial mi, zeby nalewac super gluta na blaszke i nakladac zapalka pracuje mi sie o wiele lepiej. Nawet contacte revella tak nakladam, bo z igly zawsze mi za duzo poleci Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam ponownie po dość dlugim czasie:D Brak czasu, lato, masakryczne temperatury i pare innych rzeczy nie pomagaja mi w budowie modelu, a przede wszystkim małe części dodatkowego zestawu blaszek zajmują strasznie dużo czasu. O to postępy :

 

Wieża:

 

017.JPG

 

Układ wydechowy i łańcuchy:

 

 

024.JPG

025.JPG

026.JPG

 

Włazy od wieży:

 

019.JPG

020.JPG

021.JPG

022.JPG

018.JPG

 

Karabin:

 

029.JPG

030.JPG

032.JPG

033.JPG

 

Skrzynki na granaty: Po wykorzystaniu miesięcznego limitu przekleństw, wypaleniu paczki fajek i ogólnie po zrobieniu jeszcze kilku dziwnych rzeczy z nerwów udało mi się złożyc te skrzynie. Trzeba naprawde uzbroić sie w nieziemską cierpliwość oraz urodzić się zegarmistrzem, żeby zrobić zawiasy, które mają chyba 1,5 mm. Nie jestem zadowolony z efektu, więc użyje oryginalnych plastikowych skrzynek.

 

007.JPG

008.JPG

009.JPG

011.JPG

013.JPG

 

Na koniec skrzynie boczne z małymi skrzynkami, na które przyjdą pasy. Te pasy też potrafią wprowadzić człowieka z równowagi i można dostać wrzodów żołądka:

 

001.JPG

002.JPG

003.JPG

006.JPG

014.JPG

 

Reszta będzie, jak się troche ochłodzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zadowolony z efektu, więc użyje oryginalnych plastikowych skrzynek.

Załóż tą skrzynkę z blaszki, nie jest aż taka zła a poza tym efekt będzie lepszy niż założysz tą zwykła plastikową skrzynkę(i oczywiście sie blaszka nie zmarnuje:D)

Bardzo ładnie Ci to idzie :P. Oglądam i kibicuje dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zadowolony z efektu

Dokładnie, wszystko masz zapaćkane klejem. Ja wiem, że jest to bardzo trudne, ale wykonalne. Próbuj jeszcze raz, te skrzynki wypal tylko z kleju.

Szczerze to do montażu czegoś takiego najlepsze jest lutowanie, ale to już wyższa szkoła jazdy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb dzieki. Nie wpadłbym na to wypalanie:d Zaraz spróbuje. No własnie brakło mi jeszcze z dwóch egzemplarzy, bo te pierwsze to była tylko przymiarka. Teraz już wiem jak je zrobic. To jest mój pierwszy w życiu zestaw blaszek, wiec czekam na wszelkie porady (modelarstwem zajmuje się od stycznia :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszał kolega o debonderze?

Debonder jest dobry do zmywania kleju CA z plastiku. W przypadku tych skrzynek to szkoda tego specyfiku, poszło by z pół buteleczki, a tani nie jest.

Zapalniczka i po kłopocie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz naprawilem:d opaliłem zapalniczką i wygląda o niebo lepiej, jutro podeśle fotki. Czytałem o debonderze w dziale chemia, z tym że gdy ostatnio byłem w Polsce i odwiedziłem ze 3 sklepy w Katowicach to nigdzie tego specyfiku nie mieli. W Anglii też mam problem z dostaniem debondera. Dzieki za rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mała aktualizacja. Skrzynki opaliłem, w rzeczywistości wyglądają lepiej niż na zdjęciach. Reszta jak widać :

 

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

010.JPG

011.JPG

012.JPG

 

Zamówiłem debonder, więc jeszcze pousuwam resztki kleju. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Widzę że ja piłowałeś ale nie wszystko spiłowałeś, u ciebie wygląda tak

007.JPG

A powinno

30_cal_ammo_box_zzz.JPG

Jak dalej nie rozumiesz to ci w paincie zaznacze co masz usunąć

Przedmuchiwacz (jeśli to jest to tak nazwane jak w T-72) to ta plastikowa część mniej więcej na środku lufy, tam gdzie lufa wygląda jakby się rozdymała. Jest na niej delikatny ślad łączenia form, wypada go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko chyba czaje

 

005.JPG

 

Jeszcze na koniec będe wszystko dopieszczał kosmetycznie.

Oto postępy :

 

002.JPG

003.JPG

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

 

A na koniec pytanie. Co to jest?? (część r2 i r3):

 

010.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi konkretnie o kolor piaskowy. Mam juz jednego Abramsa w khaki, ale ten czołg najlepiej wygląda w kolorze piaskowym. Według instrukcji to będzie M1A1HC 1-64AR "Desert Rogues" 3rd Infantry Division, Iraq 2003. Nie jestem do końca pewien co to znaczy, ale taki mi się podoba. Peter dobrze, ze wspomniałes o malowaniu, bo mam pare pytań. Pierwsze dotyczy odwiecznego pytania o farbę. Używam akrylowych Tamyi. Podobno zmieszanie xf-59 desert yellow z XF-3 flat yellow w proporcji 3:1 da odpowiedni kolor. Co sądzisz? Mieszkam w UK i w moim miescie w sklepie modelarskim są tylko Tamyie i humbrole. Na upartego mógłbym zamówić Vallejo(nigdy nie uzywałem), ale nie dojdą na weekend, a chciałem zacząc w sobote malowac.

 

Znalazłem zdjęcia częsci r2 i r3 w rzeczywistości:

 

bftantenna.jpg

bftantenna2.jpg

bftantenna3.jpg

 

 

A na koniec jeszcze pytanie o anteny. Czy to jak anteny są zamontowane ma jakieś znaczenie? Albo długość anten? Ja chciałbym takie wygięte:

 

usaftank2.jpg

m1-951231-F-8381L-003.jpg

abram2.jpg

 

Prosze o wszelkie sugestie ponieważ w weekend chciałbym już zacząć malować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są po prostu przywiązane, mozesz śmiało zrobić takie (ja zrobilem w moim Strykerze). Twój Abrams to HC (czym charakteryzuje się ta wersja masz napisane w instrukcji a angielski pewnie nie jest dla ciebie zbyt obcy )1-64AR "Desert Rogues", 3rd Infantry Division to po prostu jednostka w której służył ten Abrams (nazwa własna "All Bout Da Bones", ktoś miał zdjęcie oryginału, chyba Seb). Narobiłeś mi smaka i ja jutro zacznę mojego 3535. Co do farby to nie wiem bo nie używam Tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Peter. A nie wiesz moze co to jest ta czesc r2 i r3?? Chcę ją zamontować mimo wszystko, bo mi sie podoba. Co do anten to własnie będe wiercił dziury i zrobię je z drutu i kulek z plasteliny. Robie jeszcze pare poprawek i ostatnie części montuje, no i może już jutro zaczne malowanie. Chciałbym też przymocować z tyłu czołgu coś na czym będe mógł zawiesić drut kolczasty. Zdjęcia wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!! Ale wtopa. Zabrałem sie za skladanie podwozia. Przykleiłem zawieszenie i zacząłem sklejać gąsienice w krótkie częsci. Prowizorycznie założyłem je na koła i dopiero jak skończyłem obie strony zorientowałem się, że czołg jest za wysoki. Po zalozeniu paneli bocznych cale kola sa odsloniete. Dla porównania przystawilem go do drugiego abramsa:

 

001.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

006.JPG

 

Nie wiem co teraz zrobic. Jakies propozycje?

 

Zlozylem tez dodatkowa skrzynke, w sumie beda 4 takie :

 

008.JPG

 

Jest juz 2 w nocy (w polsce 3), wiec pomysle nad tym zawieszeniem jutro. Czekam na jakies rady, z gory dziekuje. Dobranoc... C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.