Skocz do zawartości

LA- 5 Zvezda 1/48


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

Taki szybki, mały samolocik dla odstresowania, mam nadzieje że w przeciągu tygodnia uda mi się go skończyć ( w oczekiwaniu na blaszki do Dauntlessa ).

Oto efekt mojego dzisiejszego 2 godzinnego dłubania. A w związku z tym mam pytanie: otóż instrukcja podaje do malowania wnętrza kolor flat gull gray, ja niestety posiadam tylko dark gull gray. Czy po wymieszaniu go z odrobiną białego ( a może jakiegoś innego koloru ) nada się do malowania

 

342198ec097ab847med.jpg

1d8118bf380a2cfdmed.jpg

5cdf7c6ad69addcdmed.jpg

7d9a4725e87d40d1med.jpg

cd8ea698c3a8e9d6med.jpg

81cf620fc8d69c17med.jpg

75f3b3a8406f5602med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek powinien być dobry.

Trzymam kciuki za malucha! Może sam się kiedyś na niego targnę :P

 

Polecam, jak na razie ze wstępnych przymiarek wszystko pasuje bezproblemowo. A i sam modelik bardzo przyjemy, taka miła odskocznia od amerykańców i brytoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki szybki, mały samolocik dla odstresowania, mam nadzieje że w przeciągu tygodnia uda mi się go skończyć

Taaa, też tak mówiłem, kiedy sobie kupiłem warhawka.

I tak sobie teraz stoi na półeczce niczym wyrzut sumienia w połowie zrobiony, nawet warsztacik na Modelworku założyłem

A tak na poważnie - powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto kolejne fotki z postępu prac na ŁA-5. Mam nadzieje że kolor wnętrza jako tako się udał ( dark gull gray zmieszany z białą i odrobiną żółtego ). Zaraz zamykam kadłub, szpachluje co trzeba i zabieram się za silnik

 

73b003575b8e8533med.jpg

27b64d1214541aebmed.jpg

f703170f97320d83med.jpg

e9df0ab7b8381be4med.jpg

0ef560552ef67419med.jpg

be5661ec94011f29med.jpg

36c7ac8de34bae56med.jpg

3ea6e79dabaca066med.jpg

ae1ba459682716damed.jpg

2b01c0e15b598030med.jpg

 

A śladu po wypychaczy na siedzeniu nie zaszpachlowałem, ponieważ w to miejsce przyjdzie podusia pod 4 litery pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą do przodu, silnik już zrobiony- czeka na sido i brudzenie. Połówki sklejone i zaszpachlowane, przód złożony na sucho do malowania, później nastąpi jego częściowy demontaż

A zapomniał bym, zegary oczywiście poprawiłem.

c81784a3aca3cf0cmed.jpg

b9ead4db754f5f62med.jpg

33ab59f2cb7721d1med.jpg

7b641c04f9be265amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, wydaje mi się (całkiem na pewno mi się wydaje) że Ławoczki miały drewniane skrzydła. A więc te odrapania trochę nietrafione

 

Tu się zgodzę, ale tylko częściowo, najpierw kolega musiałby powiedzieć który to model LA-5. Już mówię dlaczego. Ponieważ wersja LA-5 owszem była konstrukcją drewnianą niemal w 100%, ponieważ pan Ławoczkin postanowił przerobić istniejące samoloty LaGG-3 montując duży silnik gwiazdowy ASh-82, taki sam jak używały samoloty SU-2. Następne wersje LA-5FN otrzymały elementy metalowe w swojej konstrukcji, oraz nowe Ka-emy. Efektem finalnym rozwoju LA-5 był LA-7, który był już konstrukcją całkowicie metalową. I tutaj ciekawostka samoloty LA-7 budowane pod Moskwą posiadały 3 K-emy 20 mm Berezin B-20.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, wydaje mi się (całkiem na pewno mi się wydaje) że Ławoczki miały drewniane skrzydła. A więc te odrapania trochę nietrafione

 

Tu się zgodzę, ale tylko częściowo, najpierw kolega musiałby powiedzieć który to model LA-5. Już mówię dlaczego. Ponieważ wersja LA-5 owszem była konstrukcją drewnianą niemal w 100%, ponieważ pan Ławoczkin postanowił przerobić istniejące samoloty LaGG-3 montując duży silnik gwiazdowy ASh-82, taki sam jak używały samoloty SU-2. Następne wersje LA-5FN otrzymały elementy metalowe w swojej konstrukcji, oraz nowe Ka-emy. Efektem finalnym rozwoju LA-5 był LA-7, który był już konstrukcją całkowicie metalową. I tutaj ciekawostka samoloty LA-7 budowane pod Moskwą posiadały 3 K-emy 20 mm Berezin B-20.

Pozdrawiam !

 

Ja, zasugerowałem się zdjęciem z tej strony: http://mig3.sovietwarplanes.com/la5/chkalov/chkalow60.html , ale być może błędnie rozszyfrowałem jasne ślady pomiędzy pilotami jako odrapania farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, zasugerowałem się...

 

Hmmm, wg mnie te ślady to ślady błota, a między pilotami, to chyba obijające się od lakieru słońce. W każdym razie tak zdaje się minie Jak by jeszcze ktoś mógł się wypowiedzieć na ten temat to byłoby GIT. Aha i twój model to wczcesny LA-5, tył kadłuba identyczny jak w LaGG-3 Później te samolociki miały inne owiewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.