Skocz do zawartości

ZAolzie: ROP & P. Fiat (1/72)


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

Autor sobie buduje, a zawsze historię warto przy okazji poznać. Karta 57 mało nowego wprowadza do tematu. Raczej opisy ewakuacji Czechów, to taka nowość. Tam Ci zamieściłem, za 12 zł kupisz w Poczytaj, jak nie znajdziesz w sklepikach. To numer z 2008 roku, więc możesz nie znaleźć.

 

A co do polskiego pułku, to nie bawiąc się w długą analizę, to raczej szok bitewny i załamanie psychiczne.

 

Do autora wątku:

 

PIC_1-H-498-3.jpg

 

PIC_1-H-498-1.jpg

UWAGA: Saperzy polscy. Widać łopadę, na plecaku.

 

PIC_1-H-497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę, że dobór temtu był strzałem w 10kę. Jeszcze nic nie zrobiłem, a mam 2 strony komentarzy. Inna sprawa że nie na temat

Ja prosiłem o instrukcje do samochodu, a nie spory czy to dobrze, że im zrobiliśmy kuku.

Wg. mnie dobrze, że Polska wreszcie kogoś wyrupotała, a nie a odwrót.

Co by podrażnić południowych sąsiadów nazwę to tak: "Zaolzie/Powrót do macierzy" - i wystawię na jakiejs ich imprezce.

 

Widd dzieki za zdjęcia. Szczególnie to pierwsze. Mój schron bedzie na tym wzorowany. Mam teraz co prawda urlop ale zabrałem modelik (Fiat) i trochę przy nim podłubię.

 

941b85d2315d9f51m.jpg

z książki:

84505e792ad3fde9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka tam namiastka ot: gipsowy odlew bryły schronu i ściany wewnętrznej ze strzelnicą osłaniającą wejście, dwie żywiczne strzelnice dla ckm (muszę je skopiować bo są wyśmienite), kawałek drutu na świńskie ogonki i do tego wszystkiego instrukcja składania z wzorami (z cyklu zrób to se sam...) drzwi wewnętrznych i kraty przeciwszturmowej.

 

Wnętrze trzeba by było samemu robić według zdjęć tylko jak je potem wyeksponować?

 

Na czeskim allegro można teraz kupić różne schrony i bunkry z tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by podrażnić południowych sąsiadów nazwę to tak: "Zaolzie/Powrót do macierzy" -

I to będzie jak najbardziej historycznie uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikro postępy. Wynika to m.in. z braku dokumentacji i instrukcji.

Zacząłem od czegoś prostego, skrzyni i palandeki. Tradycyjna zabawa z odcinaniem nadmaru tworzywa. Kiedy już się z tym uporałem okazało się, że oba elementy są dość krzywe.

Tak to wygląda:

"Lepsza" burta (szczęśliwie będzie na widoku):

7c79d54b9848d333med.jpg

Na poniższych ujęciach widać spasowanie elementów. Zaznaczyłem dziurę, którą załatałem. Myślę, że po dodaniu linek będzie OK.

d28dbe2a848b1785med.jpg

edd366a7439e585fmed.jpg

Obrobiłem też maskę. Coś mi się wydaje, że 2 linie powiny byc wklęsłe?

329cd32d66e7344fmed.jpg

Jak widać załapałem się na bombelka w dość głupawym miejscu.

Porównanie kabin. Widać jak krzywa jest wersja kanciata (rzut z góry):

df11f2c067a97418med.jpg

1291a233eeb5d652med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d6fb4e4bf0f74f45med.jpg

Na biało linia podnoszonej maski. Na górze jest zawias (czyli co co zostnie wypukłe). Na czarno to coś do okoła maski - będzie trochę ciężko naciąc u dołu.

Co chcesz od kabin? Są OK. A jaki ładny środek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rtoipmodest instrukcję wysłałem wczoraj, znaczy się Natka na pocztę chodziła no i wysłała zwykłym zamiast priorytetem

 

Biję się w piersi za ten błąd ale sami wiecie jak to czasami z kobietami bywa. Tylko im zakupy w głowach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Powracam również do tego tematu. Zamienaim tylko pojazd na Fiata 508 furgon.

Nie mając jeszcze blaszek do pojazdu ruszyłem z bunkierkiem.

Zaprojektowałem układ scenki:

zaolzie29.jpg

Wymiary 22.5x17,5cm.

Na początek pokryłem gips podkładem. Nastepnie poszpachlowałem ściany. Było nieco otworków po powietrzu, dodtkowo na ścianach znajdowały się poziome linie.

zaolzie13.jpg

Widać nieciekawe otworki na schodkch strzelnicy.

zaolzie10-1.jpg

Widać zaszpachlowane otwory na pręty (do siatki maskującej) i wentylatory.

Coś mi nie grało z tymi kratkami. No i reczywiście:

zaolzie23.jpg

Robienie takich nieokrągłych otworków to nic ciewkawego

zaolzie16.jpg

Kratka z blaszki Parta do T-34:

zaolzie21.jpg

No i jeszcze tynk, farba Tamki z piaskiem 0-0,3mm (do probukcji fug):

zaolzie25.jpg

Jutro zmajstruję kamieny murek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrku, pamietasz moje buńczuczne zapowiedzi o struganiu wozu radio Powietrze już ze mnie uleciało Model furgonu z IBG ma kalki z manewrów wołyńskich. Od tego czasu pewnie nic się nie zmnieniło w oznakowaniu. Gdy będę na etapie pojazdu zgłoszę się do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu prace, mimo ich prostoty, strasznie się ślimaczą.

Murek za obiektem wykonałem z "gąbki" wykorzystywanej w kwiaciarniach. Jest to zwarty materiał dajacy się ciąć. Po wycieciu kształtu nożem przykleiłem go do schronu. Porządnie posmarowałem go sidoluksem, bo ma tendencje do ścierana się przy dotyku:

P1090775.jpg

Kamienie wykonałem z gipsowych cegieł w 1/35 i, w większości, z posypki z kamlotami z Games Workshop - wykonane chyba z bazaltu (?)

Zobaczymy co z tego wyjdzie po podkładzie

P1090781.jpg

P1090780.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.