Skocz do zawartości

F4F 3 Wildcat 1/48 Hobby Boss


SAGITARIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Powrót syna marnotrawnego

Przy okazji, owego powrotu, chciałem zaprezentować małe co nieco.

Od jakiegoś czasu, pracuję nad modelem Wildcat`a, założeniem jest model z pudła, bez dodatków. Rzucony w kąt, zapomniany - dzisiaj go odgrzebałem.

 

Przedmiot dłubania:

WILDCZF.jpg

WILDCZF3.jpg

WILDCZF4.jpg

WILDCZF5.jpg

WILDCZF6.jpg

WILDCZF2.jpg

 

oraz malowanie, które wybrałem.

WILDCZF1.jpg

 

Jakiś miesiąc temu było tak:

WILDHB.jpg

WILDHB1.jpg

WILDHBmetalizer.jpg

WILDHBmetalizer1.jpg

WILDkokpit23.jpg

WILDkokpit21.jpg

WILDkokpit2.jpg

WILDHBkokpitwanna1.jpg

WILDHBkokpitwanna.jpg

 

W tej chwili, jest już gotowa bryła do malowania. Zagruntowana surfacerem, pomalowana podkładem pod Allclady, a górna powierzchnie skrzydeł pomalowana na żółto.

Jutro kolejne zdjęcie i mam nadzieję, szybki finisz.

 

Pozdrawiam

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tempo! Jakiś "Blitzbau"

Ładnie to wszystko wygląda, bardzo mi się podoba kokpit. Może napisz parę słów o farbach i kolorach, jakie stosowałeś? Poza tym mam 2 prośby - co to za malowanie z czerwonymi krzyżami? I napisz może parę słów na temat samego modelu : jak spasowanie, na co trzeba uważać itp?

Pozdrawiam , LordD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) co to za malowanie z czerwonymi krzyżami?

Tak Jankesi oznaczali samoloty biorące udział w manewrach w drugiej połowie 1941 w Karolinie Południowej po stronie "sił czerwonych".

Poniżej dwa przykłady:

wildcat1.jpg

helldiver1.jpg

 

Ja sam od jakiegoś czasu planuję zrobić sobie właśnie takiego Helldiverka na bazie modelu Hellera, ale jakoś nie mogę się póki co za to zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To co proponuje szefunio:

skanuj0001.jpg

 

stan na chwilę obecną:

P1130119.jpg

P1130120.jpg

 

Kolory jakich użyłem do tej pory to:

Kokpit - white alluminium - Alclad

Skrzydła, dolna powierzchnia Alluminium - Allclad, kadłub też będzie w tym odcieniu.

Żółty na skrzydłach to Tamiya X-8.

Silnik to standardowo mój ulubiony metalicer MM Gun Metal 1405

Pokrywa skrzyni korbowodowej ... jakiś szary.

 

Uwagi co do modelu.

W zasadzie trzeba zwrócić uwagę podczas wklejania segmentu z kokpitem w kadłub. Trzeba to dobrze kilka razy spasować i przymierzać. Nie najlepiej pasuje też wiatrochron do owiewki i kadłuba.

Poza tymi "glutami" to klocki lego ... prawie.

 

C.D.N. ...

Pozdrawiam

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny model... sam zrobiłem w zeszłym roku FM-1 z bliźniaczego zestawiku ale nie pokazuję bo się wstydzę

PS. Pasy będziesz chyba malował bo nie wiem czy te kalkowe kolorem są identyczne z Twoją Tamijką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła, dolna powierzchnia Alluminium - Allclad, kadłub też będzie w tym odcieniu.

Myślisz, że będzie OK? Nie używam Alcladów, ale to chyba wyjdzie goła blacha, a w oryginale była tam srebrna farba...

 

Hej.

Wygląda całkiem przyzwoicie, zobaczę jak wyjdzie jak pomaluje kadłub, póki co jestem na takim etapie, że mogę to przemalować.

Poza tym, z moim podejściem do sprawy, luzackim - nie mylić z olewackim, będzie dobrze. Po łoszowaniu nie będzie to miało aż takiego znaczenia.

 

Odcień jest bardzo zbliżony, chociaż zdjęcie pokazuje, że na kalce jest pomarańczowy kolor - w rzeczywistości żółty.Najpierw ściągną kalkę, nałożę na skrzydło. Jak nie będzie pasowała, to będę malował.

Pozdrawiam

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG to chyba jedyny model , którego się nie wstydzę więc tam stoi

(Bosh... zaraz mi sława uderzy do głowy )

A mój Wildcat prezentuje się z grubsza tak:

24_wild008.jpg24_wild009.jpg

Oszklenie niekompletne gdyż maski Montexu zostawiły kupę kleju której nie mogłem doczyścić i w końcu szyba trzasnęła na pół... więc pozostał w wersji Cabrio póki nie upoluję czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie żałujesz, że nie malowałeś miast obklejać?

 

Lubię walkę z kalkami, zawsze trochę to trwa ale można dużo wyciągnąć z takiej pracy.

Oczywiście nie wszystkie kalki do tego się nadają. Jedyny plus malowania w tym przypadku to byłoby to, że skrzydła i opaski miałyby ten sam odcień żółtego. Ale nie jest źle. Jak dobrze pójdzie jutro finisz i galeria.

 

Pozdrawiam

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawrotne tempo, ale czekam na jakieś ładne pancerkowe prezentacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinny. Skrzydła od góry były malowane "mocnym" Chrome Yellow, a oznaczenia w postaci pasów i kolorowych osłon silnika i ogona - jaśniejszym Lemon Yellow. Moim zdaniem u Ciebie różnica jest za mało widoczna.

 

A widzisz ! Tyle lat robię modele, a czasami nadal ślepo ufam firmom w to co robią ... utopia, no ale jak robi się na akord ...

 

Hobby Boss, na górną powierzchnię skrzydła dał tylko czarne paski, z przeźroczystą folą oddzielająca po środku. Tak czy inaczej wychodzi kolor skrzydła między nimi.

 

Pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model

Bez urazy za odpowidź o SF wyjaśniłem w kolejnym poście zapraszam do przeczytania.

 

Sam mam chrapkę aby kiedyś takiego Wildcata wykonać ale raczej tak mi nie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robisz z tym Wildcatem jest bardzo miłe dla moich oczu (uwielbiam "Yellow Wingsy"), ale niestety muszę się zgodzić RAV'em, że żółte pasy mają się nijak do oryginału. Szkoda, że zdecydowałeś się zaufać "mniejszym braciom" i użyłeś proponowanych przez nich kalkomanii. Gdybyś je namalował odpowiednim kolorem efekt byłby dużo lepszy. Oczywiście to co zrobiłeś, i tak ociera się o perfekcję (jak to zwykle bywa w Twoim wykonaniu) i gotowy model na pewno będzie robił piorunujące wrażenie

 

ps. to co będzie dzisiaj galeria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.