Skocz do zawartości

[BF2] OV-10D Bronco - Academy 1/72


Piotrek W.

Rekomendowane odpowiedzi

Dla ciekawostki dorzucam tego z działkiem bezodrzutowym...

Próby prowadzili:):):):)

 

152882%20OV-10A%2026FEB70%20CLK%20LHL-147166.jpg

 

 

to malowanko czy pudełkowe????

 

ov10d_ds91.jpg

 

jak widzisz na tym podają inne kolory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

niestety nie udało mi się z modelem wyrobić na koniec września

. Jednak urlop, remont w domu i modelowanie zupełnie ze sobą nie współgrają. Byłem zbytnim optymistą jeśli chodzi terminy. No ale cóż jest jak jest i mam tylko nadzieję, że jakoś wybaczycie „lekki” poślizg z końcem modelu.

Na dzień dzisiejszy Bronco wygląda tak:

OV-10D15.jpg

OV-10D16.jpg

OV-10D17.jpg

 

Po położeniu podkładu Tamiyi okazało się, że szpachlowanie kadłuba wyszło zupełnie nieźle i potrzebne są tylko niewielkie poprawki (już zrobione). Natomiast połączenie skrzydeł i kadłuba nie jest najmocniejszą stroną tego modelu. Poszło trochę szpachli. Pozostało jeszcze szlifowanie w paru miejscach.

OV-10D18.jpg

OV-10D19.jpg

 

Jednak najgorsza sprawa to sprawa obciążenia dziobu okazało się, że jednak Bronco bardzo ładnie siadł na tył.

OV-10D20.jpg

 

Nie bardzo mam pomysł co z tym fantem zrobić zwłaszcza, że całość dziobu jest już wypełniona ołowiem . Jak na razie jedyne co mi przychodzi do głowy to przykleić przednie koło do podstawki.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mimo, że projekt już się zakończył nie wypada mi nie dokończyć mojego OV-10D. Powolutku sobie dłubię przy nim bo coraz więcej rozgrzebanych modeli na półce. W międzyczasie udało mi się złożyć w całość owiewkę, składającą się z czterech elementów. Przed sklejeniem poszczególnych elementów zamaskowałem ją taśmą Tamiyi. Teraz pozostało właściwie już tylko malowanie i podoklejanie drobnych części.

OV-10D21.jpg

OV-10D22.jpg

 

Niestety próby dociążenia przedniej części spełzły na niczym. Pomimo wykorzystania całej wolnej przestrzeni nie udało mi się opanować przechyłu Bronco na ogon. Tak więc by postawić go na trzech kołach pozostało jedynie przyklejenie przedniego do podstawki

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Tylko mam wrażenie że belka ogonowa nie jest równoległa do skrzydeł...

Belka czyli statecznik poziomy jest równoległy do skrzydeł. To tylko moje zdjęcia wypaczają rzeczywistość

 

Ciśnij z tematem, bo naprawdę jestem ciekaw efektu koncowego ;)

Postaram się cisnąć ale jeszcze trochę przede mną. Na razie nie zapeszam obietnicami, że już wkrótce galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.