Skocz do zawartości

FW-190 F8(PL) Tamyia 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Nie... to nie jest to co myślicie to znaczy cykl z seri"Co by bylo gdyby"

ale raczej fakt autentyczny.

Ogladając strony internetowe natknąłem sie na relacje z budowy i galerie skończonego modelu przez jednego z naszych kolegów modelarzy Fw 190 w tym malowaniu oraz opis skąd sie takie coś wzięło oczywiście w skali 1:72.

Z relacji kolegi można wnioskować że samolot ten po przemalowaniu byl używany parę miesięcy w szkole lotniczej dla mechaników jako pomoc naukowa.Był on pomalowany już farbami używanymi w LWP oraz naniesione mial szachownice

Postanowiłem coś takiego skleić ale w 1:48.Orginalny samolot nie posiadal uzbrojenia ani anteny więc go tak wykonałem.Oczywiście w miejscach gdzie była spora ingerencja uczących sie osób wykonałem ślady zdartej farby z pod której widać orginalny niemiecki kamuflaż .(oczywiście jak zwykle nie przesadzając

P6170596.jpg

P6170597.jpg

P6170598.jpg

P6170599.jpg

P6170600.jpg

P6170601.jpg

P6170602.jpg

P6170603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iglaczek ma coraz bliższą styczność z modelami

Wczoraj na Discovery oglądałem film o historii pewnego Bf-109G , który większość swego żywota latał w barwach RAF-u ...ale odrzuciłem szybko pomysł by zrobić taki model. Szachownice to jednak zupełnie coś innego... i chwała Ci za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo piękny , ale z poważnym błędem - na szczęście łatwym do poprawienia .

 

Otóż maszyna ta miała uszkodzone ogumienie podwozia głównego , czyli mówiąc potocznie , stała "na flaku" .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladając strony internetowe natknąłem sie na relacje z budowy i galerie skończonego modelu przez jednego z naszych kolegów modelarzy Fw 190 w tym malowaniu oraz opis skąd sie takie coś wzięło Smile

 

Też kiedyś to widziałem, ale już nie pamiętam gdzie

Model piękny tylko kółko ogonowe się świeci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo piękny , ale z poważnym błędem - na szczęście łatwym do poprawienia .

 

Otóż maszyna ta miała uszkodzone ogumienie podwozia głównego , czyli mówiąc potocznie , stała "na flaku" .

 

PZDR

Zgadza sie ,ale nie chcialo mi się tego robić ,i tylko leciutko je przygniotłem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, ma taki surowy, spartański wygląd. Kolejna foka w niemieckim malowaniu byłaby po prostu kolejną foką w niemieckim malowaniu Tak jest znacznie ciekawiej.

Jak zwykle pozdrowienia dla drzewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P6170603.jpg
A na tym zdjęciu był wypadek - maszyna wpadła w drzewa. ;)

 

A tak na poważnie bardzo ciekawie wyszedł model. Jeśli rzeczywiście był taki polski, to gratulacje za wspaniały efekt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladając strony internetowe natknąłem sie na relacje z budowy i galerie skończonego modelu przez jednego z naszych kolegów modelarzy Fw 190 w tym malowaniu oraz opis skąd sie takie coś wzięło Smile oczywiście w skali 1:72.

 

Można poprosić jakiegoś linka? Bardzo interesująca historia, nigdy nie słyszałem aby foka była w polskim malowaniu. Co do modelu, to jak dla mnie na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladając strony internetowe natknąłem sie na relacje z budowy i galerie skończonego modelu przez jednego z naszych kolegów modelarzy Fw 190 w tym malowaniu oraz opis skąd sie takie coś wzięło Smile oczywiście w skali 1:72.

 

Można poprosić jakiegoś linka? Bardzo interesująca historia, nigdy nie słyszałem aby foka była w polskim malowaniu. Co do modelu, to jak dla mnie na 5

Myślę że nie popelnie przestępstwa jak pokaże ten link

http://www.boris.ow.pl/gallery/p13/index.php?position=0.3.30&dlevel=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.