Skocz do zawartości

Anneliese Konigstiger + scenka "Węgry 1945" 1:35


jager27

Rekomendowane odpowiedzi

Więc ten czołgista leżał by w szpitalu, a nawet jeżeli nie to miałby przydział do innej jednostki! Brakowało wyszkolonych ludzi i nie mogło się pozwalać aby ich puszczać w samopas!

A co jeśli miał zerwaną gąsienicę i musiał uciekać przed Ruskimi?

Poza tym Budapeszt jesli mnie pamięć nie myli był oblężony, więc nawet jakby chciał pójść na tyły i szukać nowego przydziału, to nie wiem czy w tym burdelu znalazłby fuchę w czołgu dla siebe...

 

A czy zniszczenie czołgu kojarzy Ci się tylko ze śmiercią całej załogi?

 

Pozycja Niemców w tej bitwie była już na tyle stracona że szkoda było czasu na wszelką biurokrację. Brałeś broń do ręki i walczyłeś, bo każdy człowiek w danym punkcie obrony się liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przekaz w naszych pracach powinien być oczywisty, równie dobrze można dać mu Thompsona i zgrabnie to wyjaśnić.

 

Peter, Twoja ironia jest mało trafna... Łatwo się domyśleć że ten czołgista uciekł ze swojego czołgu z nieznanych nam bliżej przyczyn (awaria silnika?) i postanowił walczyć dalej pieszo. Ludzie... przecież to nie jest trudne do pojęcia...

Michał, proponuje Ci żebyś wstawił tam jakiegoś zielonego ufoludka z działkiem laserowym, wtedy niektórzy będą mieli prawdziwy powód żeby się "przyczepić", bo nie mogą sobie wyobrazić niemieckiego czołgisty poza czołgiem z karabinem szturmowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie łatwo się domyślić że czołgista miał Thompsona ponieważ wielu Niemców miało je na froncie wschodnim jako trofea, ot co, też łatwo sie domyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie łatwo się domyślić że czołgista miał Thompsona ponieważ wielu Niemców miało je na froncie wschodnim jako trofea, ot co, też łatwo sie domyśleć

 

No już nie tak łatwo, poza tym nie czepiajmy się inwencji autora pracy! Jeśli Michał wyobraził sobie taką sytuację, to czemu nie? Czy może mi ktoś bez pardonu zaprzeczyć że taka sytuacja mogła nastąpić?! Czy to sytuacja nie z tej ziemi?! Już nie szukajcie tanich sensacji... Mogło być tak że dostał nowy przydział a mogło być też tak że walczył dalej. Zabronił mu ktoś tego podczas walki? Szczerze wątpie... Więc przestańcie sypać argumentami że "równie dobrze mogłoby być tak..." bo to nie ma sensu... Sytuacja jest dla mnie przejrzysta, bo co innego mógł tam robić czołgista z Stg44? Jechał swoim czołgiem i zajrzał do McDrive by zamówić sobie karabin?

 

A diorame Niemców z Thompsonami zawsze możesz zrobić Ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo Niemców nei kleję :P Mógłbym czepiać się czego innego ale kolego Michał już dawno powiedział że a takie opinie gdzieś a potem stwierdził że jednak nie, skąd mam wiedzieć czy będzie miał gdzieś czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter odpuść sobie tego stg 44. Przecież wszyscy wiemy, że na wojnie istniały tzw. "fanty zdobyczne" a czołgista nie mógłby uciec tylko walczyłby w najbliższej jednostce. Na przydziały nie byłoby czasu a thompson to całkiem inny front.

Więc szkoda modelu na takie poddawanie się! Dawaj jedziesz - to będzie spoko diorama tylko musisz się wsiąść w sobie!

To nie denerwujcie się o tego stg tylko piszcie sensownie co tu można poprawić.

Osobiście proszę Cię tylko, żebyś nie wrzucał takich wielkich linków.

Spoko! Nauczę się i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu dasz MP40 albo Lugera to będzie git. Co do czołgu to tak jak koledzy mówili - kret i od nowa (wiem, że jest dużo pracy przy tym ale nauczysz się i uzyskasz na pewno o wiele lepszy efekt niż jest teraz). Figurki - ja swoich Marines też myłem i zaczynałem od nowa... Ale tu zrób jak uważasz. Podłoże - daj więcej gruzu, desek i wybitych szkieł w oknach i pod nimi. Budynek - nie znam się na budynkach więc ktoś inny nich doradzi. No to na tyle by było ode mnie. Dawaj z tą diorką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże - daj więcej gruzu, desek i wybitych szkieł w oknach i pod nimi.

Ok myślę, że da się zrobić. Tylko znajdę materiały.

Co do czołgu to tak jak koledzy mówili - kret i od nowa

niestety, ale to sobie odpuszczę i już piszę dlaczego... mianowicie nie dlatego, że uważam iż jest dobrze. Tylko dlatego bo po kąpieli w krecie może wyglądać gorzej ponieważ nie pomaluję go tak dokładnie za kołami za osłonami itp. Będę musiał rozklejać go szarpać i przez to model może być do całkowitej kasacji i nie mam już kalek "314". Figurki lepiej mi nie wyjdą bo nie za bardzo umiem je robić. I będę robił jeszcze inne figurki to się wtedy poduczę. Bo ja mam pewny pomysł. W tym zimowym kamo chodzi o to, że jest taki cały biały, nie ma otarć, prześwitów starego kamo itp? Bo może bym rozpuszczalnikiem, albo kretem gdzie nie gdzie tylko przetarł? Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co na tym zdjęciu jest? Przecież to nie jest czołgista!

 

Bo ja mam pewny pomysł. W tym zimowym kamo chodzi o to, że jest taki cały biały, nie ma otarć, prześwitów starego kamo itp? Bo może bym rozpuszczalnikiem, albo kretem gdzie nie gdzie tylko przetarł? Co o tym myslicie?

Możesz spróbować ale uważaj żeby tego podstawowego kamo nie zmyć.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.