Skocz do zawartości

Anneliese Konigstiger + scenka "Węgry 1945" 1:35


jager27

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas wakacji więc musiałem coś kupić. Wpadł mi do głowy pomysł "Węgry 1945". Prezentowała by się ona w ten sposób (tylko, że narazie stoi tam Henschel ale jest to miejsce przeznaczone dla Tygryska II porsche którego sobie wybrałem z dragona) :

P1010677.JPG

P1010678.JPG

P1010679.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziś jeszcze porobiłem sobie przy budynku. I mam problem. Otóż ten zestaw nie posiada bruku i niczego innego i doradźcie i pomóżcie towarzysze co można zrobić i jak to zrobić. Pomożecie?

 

Oto efekty dzisiejszej pracy:

P1010686.JPG

P1010687.JPG

P1010688.JPG

P1010689.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czak 45 w tym warsztacie pokazał dwa sposoby robienia bruku

viewtopic.php?t=9570

a dokładnie tu

viewtopic.php?t=9570&postdays=0&postorder=asc&start=45

tu

viewtopic.php?t=9570&postdays=0&postorder=asc&start=60

i tu

viewtopic.php?t=9570&postdays=0&postorder=asc&start=75

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż ten zestaw nie posiada bruku i niczego innego i doradźcie i pomóżcie towarzysze Very Happy co można zrobić i jak to zrobić. Pomożecie?

Bruk samemu możesz zrobić, na przykład nakładając na podstawkę gips ( równą powierzchnię), a następnie jakimś rylcem ( ja to kiedyś robiłem wkrętakiem precyzyjnym) wyryć kostki brukowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruk samemu możesz zrobić, na przykład nakładając na podstawkę gips ( równą powierzchnię), a następnie jakimś rylcem ( ja to kiedyś robiłem wkrętakiem precyzyjnym) wyryć kostki brukowe.

 

Chyba jednak na to się skusze. Dziękuje za świetne pomysły.

 

Jak pisałem dziś zadziałam i zadziałałem. Pokryłem cegły czerwoną suchą pastelą:

P1010698.JPG

P1010699.JPG

P1010700.JPG

P1010701.JPG

P1010702.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, chodnik jest krzywy jak diabli, dwa, co to za alejka z rozwaloną ścianą kamienicy?? Tam nie powinni nic nie być, chyba że gruzy. Powyginaj trochę ten balkon, przecież nie ma pół chaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, chodnik jest krzywy jak diabli,

Dziś masz gdzie nie gdzie krzywy chodnik a co dopiero ma być gdy przejechało po nim kilka czołgów a jeszcze wybuchnie parę granatów?

 

co to za alejka z rozwaloną ścianą kamienicy?? Tam nie powinni nic nie być

Gruzy powinny być i będą z tyłu a nie z boku gdzie kawałek chaty jeszcze jest.

 

może lepiej zrobić sobie formę

To jest dobry pomysł tylko nie wiem skąd wziąć formę :(

 

Powyginaj trochę ten balkon

Jeżeli masz na myśli tylko poręcze to racja.

 

A odpryski są nieco sztuczne

Heh, to już nie moja wina.

 

Widać łączenie form muru

Wiesz na początku też tak myślałem, ale na pewno byłoby coś podobnego gdyby powyrywało ze ścian ramy okienne.

 

bo zbyt drastyczne różnice w rozmiarach kafelków powstały..

Postaram się trochę bo dziurawić i poniszczyć ten chodnik i może się to będzie lepiej przedstawiało.

 

proponuję też urozmaicić kolorystykę cegieł

A mógłbyś trochę naprowadzić mnie bardziej o co Ci chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu resztek kamienicy mógłbyś doczepić do resztek murów, pozostałości podłóg, rur i gruz kupę gruzu. Ogólnie to kupa roboty przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamowi chodziło prawdopodobnie o nie doszlifowane łączenia między poszczególnymi kawałkami plastiku, z którego składałeś budynek :] trochę szpachlowania i pracy skalpelem przed tobą..

formę do płyt chodnikowych dostaniesz na alledrogo, albo możesz wykonać sam.. znajdź kilka klocków odpowiednich wymiarowo, wysmaruj olejem, zalej je na odpowiednią wysokość (grubość płyty) np. silikonem i korzystaj do woli (lub do wyczerpania się zapasów)

 

jeszcze jedno.. krawężnik przy krótszej ścianie zrobiłeś "wewnątrz" budynku (gdyby tam była kontynuacja ściany), jeżeli by prowadził wzdłuż budynku, to po zawaleniu się tegoż, krawężnik nie został by wciągnięty w głąb ruin :P

w tej chwili krajobraz wygląda raczej jak po tąpnięciu bądź trzęsieniu ziemi z silnymi ruchami tektonicznymi

 

taka rada jeszcze.. co do budowy dioramy.. wydaje mi się, że zbyt dużo szpachli, gipsu wylewasz na podstawkę.. będzie ciężka i dosyć krucha

jeżeli np. chcesz zrobić kupy gruzu.. zrób je z gazet, styroduru czy czegoś lekkiego, i dopiero ostatecznie uformowane pokryj gipsem, dodaj cegieł i jakichś posypek - całość straci na wadze (a to podobno teraz modne, sezon się zaczyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili krajobraz wygląda raczej jak po tąpnięciu bądź trzęsieniu ziemi z silnymi ruchami tektonicznymi Smile
W końcu to radziecka artyleria.

 

jeżeli np. chcesz zrobić kupy gruzu.. zrób je z gazet,

A jak można zrobić gruz z gazet? Trochę wydaje mi się to dziwne, ale skoro piszesz to musi być to dobry sposób. W tej chwili na zrobienie nowego chodnika jest już trochę za późno, ale ja naładuje trochę kurzu, śnieg i będzie się dobrze prezentowało. Jedyny problem to skąd wziąć lub jak zrobić gruz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.