Skocz do zawartości

[In-Box] Gaz-66 Radiostacja 1:35 - Recenzja


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio w moje ręce trafił model Gaza-66. Jako, że sam często korzystam z in-boxów na forum, postanowiłem zamieścić zdjęcia wyprasek.

 

Model

 

Model produkcji nieznanej Sprzedawca napisał, że producent to Start, z kolei na wypraskach znajdziemy napis Kuzniecow, oczywiście w języku rosyjskim.

 

Zawartość

 

W worku foliowym, bo tak zapakowany jest fabrycznie model, znajdziemy małą ilustrację prawdziwej ciężarówki, która robi za coś w rodzaju pudełka. Wewnątrz znajdziemy także niezbyt czytelną instrukcję. Ciekawostką jest fakt, że nie ma ona ani początku ani końca. Podane są tylko malowania do konkretnych części, np. kierownica itp. Mamy zaznaczone to literkami, lecz same literki nie mają żadnej legendy Można odnieść wrażenie, że jest to ksero instrukcji od Eastern Express, tylko w trochę okrojonej wersji. Brakuje schematu malowania, choćby najprostszego, a także jakichkolwiek kalkomanii.

 

Wypraski:

-łącznie 6 sztuk

-2x ramka z elementami zawieszenia,

-ramka z paką, można wykonać zwykłą platformę ładunkową,

-ramka z karoserią,

-wypraska z ramą i innymi el. zawieszenia w tym z silnikiem

-rameczka z szybami i 3 kloszami lamp, ciekawe, że producent ułatwił sobie sprawę nie dając ramy przedniego oszklenia, trzeba ją namalować we własnym zakresie na el. przezroczystym

-el. vaku ze skrzynią radiostacji, chyba najsłabszy punkt zestawu,

-oraz 5, bardzo dobrze wykonanych opon(osobiście spodobały mi się najbardziej z całego zestawu, mają wytłoczone nawet nazwy, parametry i strzałkę kierunku.

 

Podsumowanie

 

Model dosyć dobrze wykonany. Szkoda, że w wielu miejscach występują nadlewki. Rażą także niektóre uproszczenia i kilka wyżej wymienionych faktów. Nie wiem co wyjdzie z drobniejszych el. vaku, bo ich sklejenie wydaje się dość trudne. Cieszy natomiast obecność silnika do złożenia oraz (chyba) możliwość podnoszenia kabiny. Model oceniam na 7,5/10. Zobaczymy jak będzie z obrabialnością plastiku

 

661728254.jpg

DSC05195.jpg

DSC05196.jpg

DSC05197.jpg

DSC05198.jpg

El. 21 i 22 należy wykonać samodzielnie

DSC05199.jpg

DSC05200.jpg

DSC05184.jpg

DSC05185.jpg

DSC05183.jpg

DSC05186.jpg

DSC05187.jpg

Następny x 2

DSC05188.jpg

DSC05189.jpg

DSC05191.jpg

DSC05192.jpg

Wycięte na próbę

DSC05193.jpg

DSC05194.jpg

 

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie zanudziłem za bardzo

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowałem go za 62 złocisze na Allegro + koszty przesyłki. Sprawdziłem i wypraski są identyczne jak w przypadku Eastern Express. Tak samo jest w przypadku instrukcji. Tu dorysowane, tam zamazane, odrzucona 1, 2 i ostatnia strona. Na wypraskach EE też figuruje chyba ten sam napis Kuzniecow. Dziwi tylko, że w całym modelu nie ma ani jednej wzmianki o producencie. Ciekawy jestem też, czy w modelu Gaz-66 Command Post od EE skrzynia radiostacji jest także z vaku, czy z normalnych elementów.

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do Gaza, to czy był on używany w wojsku polskim? Chodzi mi o radiostację, bo same Gazy-66 to na 100%. W necie znalazłem kilka fotek, ale chciałem się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.