Skocz do zawartości

Volvo FH16 Globetrotter + Naczepa chłodnia


Meksyk89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Deska rozdzielcza miód Fotele też mogą być Mi nie pasuje jednak ta wykładzina na leżankach i środkowym tunelu - troszkę za gruba chyba jest, ale to tylko moje zdanie

No i coś chyba Italeri błąd zrobiło w łączeniu globu z kabiną z przodu... Albo mi sie wydaje... Chodzi mi o ten "brzuszek" tuż nad szybą czołową.

Poza tym jest OK

Powodzenia w dalszych pracach

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pasuje jednak ta wykładzina na leżankach i środkowym tunelu - troszkę za gruba chyba jest, ale to tylko moje zdanie

 

Szczerze mi też tak średnio to leży, ale nie mam innej więc juz zostanie tak. Człowiek się uczy na błedach.

 

 

Szczerze to cały dach jest do wymiany, Italeri spaprało robotę

 

W porównaniu orginału do tego co proponuje italeri to jest tragedia, ale no cuż zostawie tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deseczka prezentuje się świetnie ,a co do wykładziny mam takie samo zdanie co Alvaro92

A na dach dasz troszkę szpachli? ,bo widać przerwy .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meksyk89 każdy uczy się na błędach

Ja mógłbym mieć jeszcze jedną małą propozycje co do wykładzin

Mogły by zostać i fajnie pasować jeśli by inaczej je wpasować Np przy leżance wywalić środek zostawić same ramki, a wykładzinę dociąć dobrze do krawędzi i wpasować na równo z ramkami

Tylko że z drugiej strony... szkoda by było psuć to co już jest zrobione

 

Aha i tam na desce trzeba by pędzelkiem delikatnie zamalować beżowy kolor na schowku pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłobyć lepiej ale to przy następnym projekcie

 

Oczywiście że tak

 

 

Już mi się nie chce tego psuć...tak mi się podoba i zostanie.

 

Też by mi szkoda było mojej pracy Jak się podoba to ok

 

Czekam na kolejny aktual

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się dowiedzieć czym jest szlifowanie na mokro?

Praktycznie to samo co szlifowanie na sucho tyle, że z dodatkiem wody - moczysz papier w wodzie i jedziesz. Woda zapobiega zapychaniu się papierowi drobinkami lakieru i daje poślizg (mniejszy opór i równomierne szlifowanie). Należy pamiętać aby zaopatrzyć się w papier ścierny "wodny" gdyż zwykły pod wpływem wilgoci rozklei się (będzie gubił ziarno i może rozłazić się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam aktual niebawem ale teraz mam małe pytanko. Czym są Tamiya X-21 flat base i X-22 clear? to są jakieś lakiery czy podkłady? Po drugie to chciałem zakupić pasty polerskie tamiyi i mam pytanie czym to polerujecie? Jakaś ściereczką czy coś w tym stylu? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jasne, że jest znośnie. Podoba mi się Jednak mam pytanie. Czy tylnie nadkola troszkę opadły, czy to wina fotek? Bardzo podoba mi się malowanie, nie jakiś tam demonstracyjny silnik i inne fajerwerki. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, gratuluje

P.S. mogłeś pokusić się jeszcze o skrócenie piast tylnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylnie nadkola troszkę opadły, czy to wina fotek?

 

Ano fakt troszke opadły.... w realu nie tak bardzo jak na fotkach. kijowy ze mnie fotograf

 

Bardzo podoba mi się malowanie, nie jakiś tam demonstracyjny silnik i inne fajerwerki. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, gratuluje

 

Dziękuje bardzo

 

Już wiemy jaką rejestrację masz na swoim wozie 1:1

 

A właśnie nie bo mam WA 45138

 

Co do wykładziny to faktycznie może trochę rozróżnić podłogę od leżanki

 

Tak wiem.... ale już teraz to po ptokach.

 

Znośnie??? jak dla mnie extra biorąc pod uwagę fakt, że to twój pierwszy model . Mi się podoba, czekam na zdjęcia w dziale Galeria.

 

Miło słyszeć, ale jeszcze się musze wiele nauczyć

 

ale jak dla mnie to efekt psuja te tylne lampy

 

To fakt skopałem to... musze pomyśleć nad innymi farbami do lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, bez clearów to ja się z domu nie ruszam Kosztują coś koło 7zł, a używa ich się tak mało, że starczą na baaaardzo długo Co do samej furmanki prezentuje się bardzo fajnie i widać, że czystko sklejone all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przy malowaniu uszczelek wystąpił problem i nie wiem co z tym zrobić.

Ma pierwszej fotce czarna farba nie chce pokryć warstwy metalicu. Niebieskiej było tak tylko troszeczke a czarnej 5 warstw nie zdołało tego pokryć..... Co z tym zrobić?

obraz011k.jpg

Na drugiej przy miejscu przyklejenia taśmy( używałem tamki) coś dziwnego stało się z farbą. Może ktoś wie o co może chodzić? I co z tym zrobić?

obraz016eh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwsze zdjęcie to przetrzeć to czarne papierem ściernym, potem metalik zakryć taśmą i pomalować jeszcze raz. Co do drugiego zdjęcia, skaza na dole to prawdopodobnie nadmiar farby, skaza wyżej to może być źle zmatowany podkład i farba odeszła wraz z taśmą. Tak czy siak szykuje się kolejne malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.