Skocz do zawartości

Volvo FH16 Globetrotter + Naczepa chłodnia


Meksyk89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich Przedstawiam wam swój pierwszy wątek w dziale cywili.

Na warsztat trafi Volvo FH16, które otrzymałem na imieniny od swojej lepszej połówki :

 

obraz001qqn.jpg

 

Docelowo vovlo ma być podpięte pod naczepę chłodnie jeszcze jej nie mam ale w najbliższym czasie kupię.

 

Malowania ciągnika mam wybrane dwa tylko nie wiem na które się zdecydować

vlovofh162.jpg

 

To mi się bardziej podoba.

 

vovlofh16.jpg

 

To też może być.

 

img3186sjz.jpg

 

Grafika na naczepe ma być dolecowo taka.

 

Mam jeszcze kilka pytań. Czy ktoś posiada lepsze zdjęcia tej naczepy? Czy ktoś posiada zdjęcie silnika volvo? Jeżeli wybiore pierwsze malowanie to jaką farbę mam wybrać? Interesuje mnie Vallejo, Guzne seria H, Tamiya.

 

Mam nadzieję, że pomożecie mi w budowie

 

P.S Dziś oficjalnie stałem się studentem drugiego roku politologi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie oczywiście że ci pomożemy.

Moja sugestia na malowanie to pierwsza propozycja. Niestety nie posiadam takowych zdjęć naczepy.

 

Ale pomoge ci w dobraniu farby do silnika.

 

a1a1ae1afe72641cm.jpg

 

c10f83349901e215.jpg

 

0f62d89a84afcd91med.jpg

 

50390f9d021887eamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Volvo z firmy Konstandakis ma kabinę Globetrotter XL, a Ty w modelu masz niższą - Globetrotter. Lepiej by tu wyglądał koń z firmy Champion, ponieważ mniej więcej wszystko pasuje. Ta firana do neigo też by ładnie wyglądała Będziesz poprawiał po Itlaeri ramę, zawieszenie, wnętrze i silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz - kolejny cywila zaczyna - tak trzymać .

Co do malowania - niebieski z tego zdjęcia jest naprawdę ładny, ale jeśli to twoje pierwsze malowanie cywili ( czyściutko, bez żadnych paprochów, itd) to łatwiejsze jest malowanie w srebrnym - ten kolor więcej wybacza, niż stosunkowo ciemny niebieski.

Sam też będę sklejał tego trucka - w srebrnym kolorku ( ile z tego koloru będzie pokryte grafikami to już inna sprawa ), więc z chęcią popatrzę jak sobie z nim radzisz

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz poprawiał po Itlaeri ramę, zawieszenie, wnętrze i silnik ?

 

Oj na takie rzeczy narazie się nie porywam

 

Co do koloru to napewno będzie niebieski a farbę to pewnie będe musiał sam dobrać z palety gunze. Napewno to nie będzie moja pierwsza i ostatnia ciężarówka bo srasznie się napaliłem na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Uhuhu właśnie powróciłem z urlopu nad polskim morzem i pora wracać do modelu. Ale mam pewne strategiczne pytanie czy malowanie naczepy wykonać szablonem czy może samemu wydrukować kalki? Jeśli ten drugi wariant to prosiłbym o pomoc bo kompletnie się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze postępy:

 

obraz003wif.jpg

obraz004trt.jpg

obraz004y.jpg

obraz005v.jpg

obraz006c.jpg

obraz007h.jpg

obraz008g.jpg

obraz009l.jpg

obraz010w.jpg

obraz011iaj.jpg

 

Dużo szpachli, dużo nadlewek, dużo jam skurczowych, dużo śladów po wypychaczach i co się z tym wiąże dużooo roboty. Zostało jeszcze kilka prac czysto estetycznych. Muszę dokleić pare dupereli do ramy i psiknąć surfacerem i potem zobaczymy. Przepraszam za jakość fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda że ta naczepa jest z innej "epoki" bardziej pasuje do ciągnika z lat 80 tych np. Volvo F12, Iveco, Mercedes NG, Scania Lb, ale już ją masz to życzę powodzenia

 

Mogłeś kupić chłodnie/firankę Italeri naczepa na poduszkach i z nowym agregatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś kupić chłodnie/firankę Italeri naczepa na poduszkach i z nowym agregatem

 

No trudno, ale już mam następny projekt z chłodnią więc kupie italerke.

 

 

Nie widać żebyś używał szpachli

 

Bo dobrze wyszlifowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.