Skocz do zawartości

Volvo FH16 Globetrotter + Naczepa chłodnia


Meksyk89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zawsze możesz tę szybę sobie darować. U mnie przy renowacji szlak trafił szybę boczną w MAN'ie, wyciąłem tę mniejszą która nie uległa uszkodzeniu i ją wkleiłem i wygląda tak jakby boczna szyba była zupełnie opuszczona i też nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym dorabianiem to nie będzie tak dużo problemu jak widze.

Masz racje

Odrysowujesz sobie szybkę(tzw. robisz szablon,poklejoną bodź "zdrową" szybką),bierzesz skalpel ewentualnie nożyczki i wycinasz . I finito.

Potem wklejasz i wszyscy są zadowoleni

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie szybki to jest 2 minuty, już ich kilka dorobiłem. Najgorsze jest wklejenie tej szyby.... normalnie zemsta stalina Uważacie, że lepiej użyć CA( nie mogę z nim dojść do porozumienia) czy lepiej Contacty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie szybki to jest 2 minuty, już ich kilka dorobiłem. Najgorsze jest wklejenie tej szyby.... normalnie zemsta stalina Uważacie, że lepiej użyć CA( nie mogę z nim dojść do porozumienia) czy lepiej Contacty?

 

Najlepiej przyklejać na Humbrolu ClearFix. Jest przeźroczysty także nawet jak zabrudzisz szybke nim, to mało co będzie widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przyklejać na Humbrolu ClearFix

Dokładnie Polecam

Kolego zawsze możesz spróbować wikolem. Wiem, że ten sposób tez jest polecany.

Tego nie próbowałem,ale wydaje się lepszym rozwiązaniem niż jeżeli CA i Contacta.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby od jakiegoś czasu wklejam na bezbarwny. Nie wierzyłem w to rozwiązanie, dopóki nie spróbowałem. W razie wpadki, zostaje delikatna, przezroczysta plama. Jedyny minus w porównaniu z Contactą, to to że lakier zdecydowanie wolniej łapie.. Trzeba przytrzymywać i czekać dłuuugo w porównaniu ze zwykłym klejem. Natomiast wspomniane przez Bodzio używanie CA do szyb jest samobójstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmyć mgięłkę wacikiem namoczonym w ciepłej wodzie, nie zawsze ale niekiedy udawało mi się w ten sposób pozbyć mgiełki po CA.

Na przyszłość polecam wklejanie szyb za pomocą ClearFixu - moim zdaniem najlepszy klej do wklejania szybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam szybki już dawno dorobione. Dziś zakupiłem Clearfix i w zwiazku z tym mam pytanko. Czym to nakładacie? Stary pędzel czy coś w tym stylu?. Apropos to byłem dziś w 4 marketach budowlanych i nigdzie nie mieli spray-ów motip, czyżby w warszawie nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, szybki już są na miejsu Teraz ma kolejny problem. Mianowicie chodzi o duże kalki. Nie zawsze trafie na miejsce klka i trzeba ją troche poprzemieszczać. Cześto dzieje mi się tak, że kalka się zwija w ruloniki i praktycznie jest do wyrzucenia. A jakie wy macie patenty na przemieszczanie kalek? Lepiej palcem czy czyś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szybki już dawno dorobione. Dziś zakupiłem Clearfix i w zwiazku z tym mam pytanko. Czym to nakładacie? Stary pędzel czy coś w tym stylu?. Apropos to byłem dziś w 4 marketach budowlanych i nigdzie nie mieli spray-ów motip, czyżby w warszawie nie było?

 

spróbuj w sklepach motoryzacyjnych np. ja ostatnio widziałem w Norauto całą gablotę farb w spray'u motipa w przeróżnych kolorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wszystkie sklepy w warszawie. Adersy sklepów w polsce są na stronie motip-a.

 

a jaki kolor potrzebujesz? Napisz nr koloru to sprawdzę u siebie w okolicy czy jest dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.