Skocz do zawartości

BMW R-75 Africa


TAPIR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Już od dawien dawna nic nie pokazywałem więc dla odmiany :

Narazie zrobiona podstawka, motorek w malowaniu będzie szary (Panzer grau) i do tego jakiś figurki jeszcze sie zastanawiam nad tym jaki

Oglądajcie i oceniajcie

th_DSC05605.jpg

th_DSC05612.jpg

th_DSC05609.jpg

th_DSC05604.jpg

th_DSC05602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem tego BMW, szukalem i nie moglem znalezc:)

Już myślałem, że mi na oczy padło ;) A na serio - pokazuj pokazuj, bo jak widzisz zainteresowanie jest Podstawka bardzo przyjemna dla oka tylko czy rzeczywiście BMW w Panzer grau na pustyni występował? Specjalistą nie jestem, kłócić się nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną wygląda to tak :

th_DSC05623.jpg

Z tym że jeszcze oczywiście zostaną dodane klamotki i pierdółki, popracuje jeszcze olejnymi troche przy kołach i siedzonkach ;)

sorki za fotke jak coś dorobie będzie więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Bardzo przyjemny modelik. Szkoda, że nie pokazałeś więcej ujęć. Za szprychowanie rzeczywiście należy Ci się pochwała. Czy to są blachy, czy masz jeszcze inną metodę odwzorowania szprych? Podobają mi się też kable na silniku i kierownicy. Podobnie jak arthur_szu ja teżmam wątpliwości czy w Afryce używane były europejskie Beemki. Przecież Niemcy opracowali model Sahara z myślą o trudnych afrykańskich warunkach. Zresztą na baku umieściłeś filtr powietrza od Sahary, ale nie widać rury, która łączyła go z silnikiem. Jeśli chodzi o malowanie, to jeśli Twój motor ma być w wersji Sahara, to powinien być pomalowany na kolor piaskowy. Nie jestem do końca pewien, czy koła sąpomalowane. Siedzenia i gumowe ochraniacze na kolana, które znajdują się na baku powinny być czarne. Na zdjęciu widać, że chciałeś wzbogacić kolektor wydechu nadając mu jakby przepalony brązowawy kolor. I bardzo dobrze, tylko że pomalowałeś samą osłonę kolektora (która nie powinna się nagrzewać - miałą chronić pasażera na tylnym siodle przed poparzeniem prawej nogi. Mogła najwyżej zardzewieć). Kryjący się pod nią kolektor pozostawiłeś czyściutki jak nowy... Bardzo ładnie nałożyłeś kalkę z rejestracją, ale pałąk usztywniający przedni błotnik wystaje za bardzo do przodu. To na razie tyle, jak pokażesz więcej zdjęć - to może nasuną się jeszcze jakieś uwagi. Ogólnie Twój model oceniam bardzo wysoko, bo widaćże włożyłeś w nigo mnóstwo pracy, a wykonanie też stoi na wysokim poziomie. Czekam na więcej fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą na baku umieściłeś filtr powietrza od Sahary, ale nie widać rury, która łączyła go z silnikiem. Jeśli chodzi o malowanie, to jeśli Twój motor ma być w wersji Sahara, to powinien być pomalowany na kolor piaskowy.

 

Seb ja już to napisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak co do szprychowania kół to nie ma się co tak zachwycać bo to gotowa blaszka także mój wkład w tym jest zerowy :( , co do kolorku szarego motorków to czarno białą fotkę gdzieś miałem na ten temat i na tej podstawie stwierdziłem poza tym strasznie mi się taki podoba ;p

Co do rur których nie widać* - one jeszcze będą tylko mi się zapomniało ;p

Kółka były jak najbardziej malowane ale kurzenie i ciemny kolor doprowadziły do tego że nic nie widać ;0

Już niedługo fotki następne, będzie też i wózeczek ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak późnawo ale byłem poza Warszawą ;p

Na figurki owszem będą 2 jeden z przodu podstawki i drugi pod "kolumną", nie będe zdradzał w jakich pozach;p A co do wazy to jest żywica, dodatek do zakupionej kiedyś studni nie pamietam firmy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.