Skocz do zawartości

[DT] Warszawa 1944


szlachcik1

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z pomocy słońca zrobiłem 2 zdjęcia bez żadnych flesh'ów, teraz przynajmniej wszystko jest dobrze widoczne. Po konsultacjach z kolegą Fazzym trochę zaciemniłem miejscami kolor syfku, położyłem kilka popalonych desek, wtarłem brud między kocie łby, dałem kilkanaście nowych cegiełek i osobiście myślę, że już jest prawie dobrze:

23a66f4bf65430c6m.jpg

c2550833190d550cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest fajno, w ten gruz to możeby jeszcze jakąś tabliczkę z napisem ala sklepowym, może narożną...ale nie, narożna za mała..coś większego.Podgiąć, podrdzeweić.

W kwestii doboru kolorów mieszał nie będę....bo co rada i poprawa...to w końcu Ci piaskownica wyjdzie.W każdym bądź razie żle nie jest.

Co do sreberka...hm....moze poobdzieraj, ALE MINIMALNIE, je i w tych miejscach nieco ognisk rdzy?Dość materiałowo wygląda obecnie...choć blacha ma swoje fantazje....i psikusy robić potrafi.

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajno, w ten gruz to możeby jeszcze jakąś tabliczkę z napisem ala sklepowym, może narożną...ale nie, narożna za mała..coś większego.Podgiąć, podrdzeweić.

O widzisz, na tabliczkę sklepową nie wpadłem, a to bardzo dobry pomysł, dzięki ;) Ja znów chciałem gdzieś położyć tablicę tramwajową z jakąś ulicą ale ona też mała by była. A tabliczka np. w kolorze żółtym by przełamała tą szarawo ceglastą monotonność ?

W kwestii doboru kolorów mieszał nie będę....bo co rada i poprawa...to w końcu Ci piaskownica wyjdzie.W każdym bądź razie żle nie jest.

Mi się również wydaję, że i tak jest lepiej niż na początku, co nie oznacza, że zaprzestałem prac, ale kombinować nie ma zbytnio co, bo nie trudno przecholować i dopiero będzie... Ale uwierzyć można, na żywca wygląda lepiej niż na fotach.

Co do sreberka...hm....moze poobdzieraj, ALE MINIMALNIE, je i w tych miejscach nieco ognisk rdzy?Dość materiałowo wygląda obecnie...choć blacha ma swoje fantazje....i psikusy robić potrafi.

Trochę spróbuję podziubać.

 

A tak przy okazji to chciałem zadać to pytanie gdzieś na forum ale zbytnio nie wiedziałem gdzie więc tutaj w tym wątku zapytam. Chodzi mi o to czy amerykańskie Willisy które zostały podarowane Rosyjskiej armii i chyba nie tylko sowietom w ramach amerykanskiego programu Lend-Lease, były jakoś oznakowane, tzn czy miały białe gwazdy? I czy pomoc ta była ofiarowana również Polskiej Armii? Bo chciałbym wstawić do mojej scenki małego willisa. Pomysł wziął się z tego zdjęcia na którym jest właśnie Jeep (Aleje Jerozolimskie - program Lend Lease, 1945)

9caf5c81c81defe9m.jpg

Pomyślałem by nie było tak cywilnie że tylko tramwaj i budynek to coś małego wojskowego wstawię :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłali fanty komuchom, uważasz że JS pozwoliłby by jego krasna armia woziła sie z imperialistycznymi oznaczeniami ?

 

Oczywiście że nie, dlatego również pytam o polaków, czy nasi nie malowali czasem orzełków? Albo zostawiali białe gwiazdy, a dokładali napisy PL? => to mi się wydaję bardziej prawdopodobne

Tabliczka biała, żółta na pewno dodałaby uroku.

 

Duke"] Nie lepiej by było dać jakiś figurantów?

Ja figurek unikam jak ognia, wpierw muszę się nauczyć malować te dziadowskie manekiny, a dopiero później je wklejać do scenek :/ nie sztuka zrobić w miarę dioramkę i wepchnąć figurki które popsują cały efekt... A willis nie taki duży ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrobiłem jakiś postęp przy robieniu zdjęć ze strony przybliżeń i oddania normalnych kolorów jakie są na modelu A o to tramwaj spalony, podpalony, niedopalony, wpół spalony, a może ani to ani tamto... Każdy niech odbiera po swojemu, mi się tam jak na pierwsze takie coś to nawet podoba, ważne że wygląda na zniszczony. Dojdzie jeszcze odrobinę kurzu ceglano-tynkowe i dach w kawałkach ściany. Rafał, podziubałem sreberko delikatnie, odrobinę po bokach i z tyłu, zaś z przodu to dużo bo w końcu jakoś wylądował na ścianie, jak jeszcze jakieś zastrzeżenia to pisać śmiało, a spróbuję popoprawiać:

48da195285edeee3m.jpg

5ababe1ec3f2ecb7m.jpg

8f937b496571068em.jpg

94e626f527453df5m.jpg

4e793c760be63cb9m.jpg

Tu będzie największy kawał ściany

8b13c03201126b39m.jpg

W najbliższym czasie porobimy pana pantografa i mniejsze duperele typu tabliczki, światełka, uchwyty przy wejściach itp.

 

Z dachem może przegiąłem ale nie mogłem się powstrzymać

gruzem pozakrywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość wygląda pięknie, tramwajowi dodałbym jeszcze jakąś pogiętą tabliczkę z numerem linii (chyba że jest pod gruzem ) i korbę. Ale już chyba za późno. Chylę czoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość wygląda pięknie, tramwajowi dodałbym jeszcze jakąś pogiętą tabliczkę z numerem linii (chyba że jest pod gruzem ) i korbę. Ale już chyba za późno. Chylę czoła

Tabliczka tramwajowa będzie z nazwą ulicy (jeszcze myślę jaką) i tablica sklepowa (też myślę jaka) i może coś jeszcze dojdzie, gwiazdą Dawida zamiast nr. lini? Się zobaczy co i jak...

Na dzień dzisiejszy robię reflektor i uchwyty do wsiadania:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba? Jak już to dwie a nie jedna :] a czemu ma być z tyłu wozu? To chyba nie były tramwaje wahadłowe by miały po dwóch stronach cały pulpit motorniczego? Przód tramwaju jest w budynku więc będzie jeszcze zasypane cegłami i dechami. Nie będzie widać tak małej korbki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja figurek unikam jak ognia

Błąd i to wielki, przynajmniej zaczniesz się "umieć"

Sama scenka zyska żywości i tego "coś" - co manekinki wprowadzają.

MOże jacyś cywile?

Chciałeś dać jeepa, będzie to kolejny "martwy" punkt scenki, ja takowoż to widzę..a Ty bracie - hulaj dusza

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo w sumie figurki ożywiają scenę... pomyślę nad cywilami ale nic nie obiecuję może jakiś starszy pan z długim brązowym płaszczu... i berecie i drugi w niebieskim swetrze... Eh już się napaliłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada trochę spóźniona, ale co tam. Pojedyncze cegłówki można spokojnie wykonać z gipsu. Ale nie może on być wyschnięty. Wycina się najlepiej na dość świeżym gipsie. Wlewasz do foremki, odkładasz na bok, idziesz spać, a rano masz masę idealną do wycinania. No przynajmniej jeśli używasz gipsu wolnoschnącego.

 

Samo wycinanie wykonuję albo skalpelem, albo zwykłą igłą. Oba narzędzia sprawdzają się przy rzeźbieniu małych elementów.

 

PS. Jak nie masz gipsu to możesz użyć szkolnej kredy. :P

 

PPS. Gdzie można dostać taki polistyren?

 

PPPS. Makieta jest świetna. Naprawdę niesamowite malowanie. Podziwiam talent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada trochę spóźniona, ale co tam. Pojedyncze cegłówki można spokojnie wykonać z gipsu. Ale nie może on być wyschnięty. Wycina się najlepiej na dość świeżym gipsie. Wlewasz do foremki, odkładasz na bok, idziesz spać, a rano masz masę idealną do wycinania. No przynajmniej jeśli używasz gipsu wolnoschnącego.

 

A widzisz, robiłem formy budynku i w czasie kiedy był miękki do wycinania to wycinałem okna i że później na to nie wpadłem, ale jaja

 

Gdzie można dostać taki polistyren?

Ja zakupiłem na allegro, bardzo duży wybór, nawet kolorowe są.

 

Makieta jest świetna. Naprawdę niesamowite malowanie. Podziwiam talent.

Dziękować:> a z tym talentem to nie przesadzajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Światło (ze sreberka, na zdjęciu flesh odbija), z przodu naokoło pomaluję na czarno, że niby jakaś uszczelka czy cuś, może będzie lepiej? Ale to już jutro. Uchwyty, pantograf (bardzo uproszczony) i tablica z nr. lini 3 (najbardziej mi się podoba ) na dzień dzisiejszy zrobione:

4f4b20a3a2d1befbm.jpg

abe708e638192ac7m.jpg

Złodzieja prądu zakryje trochu jakąś szmatą bo nie zza bardzo mi wpada w oko...

Dodałem też jeszcze kilkanaście cegiełek bo mi tam za pusto było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe postępy przy wykańczaniu scenki, cieszę się, że już coraz bliżej końca niż dalej, bo powoli po cichaczu zaczynam kolejną winietkę. Z ciemności wyłania się jej bohater

8edb5228b40205bbm.jpg

A więc tak, dach zasypany, dojdą jeszcze jak zwykle pojedyncze cegiełki i cegiełki do środka budynku i wtedy pomaluję wszystkie na raz, teraz mam małego lenia. Jakieś prześcieradło na pantografie wisi, wklejone wydrukowane kawałki tapety na ściany...

606366a0084c45bdm.jpg

6f43d0c856a664c0m.jpg

302b2ae332de3642m.jpg

A tu fotka tapet przy lampie, bo przy słońcu nie mogłem zrobić w miarę dobrej:

fe9af4d982f7c813m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego na różnych piętrach jest taka sama tapeta?

 

Kryzys proszę Pana ;D

 

 

Fajnie się na to patrzy

 

O tak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę za dużo gruzu jest na tym ugiętym fragmencie dachu tramwaju.

Może to faktycznie trochę dziwnie wygląda, że jest taki duży (połamałem na trzy części) ale chciałem gdzieś umieścić ten najbardziej oderwany kawałek ściany z budynku i wypadło na dach, wspominałem :

Tu będzie największy kawał ściany

8b13c03201126b39m.jpg

 

tylko dlaczego na różnych piętrach jest taka sama tapeta? Ale ogólnie jest miód.

Aaaaa bo tylko jeden wzór miałem pod ręką:>

 

A tak korzystając z okazji to proszę o radę. Chodzi o to, że podczas psikania lakierem do włosów gruzu w niektórych miejscach najechałem na ściany przez co się teraz błyszczą. Chciałbym na sam koniec potraktować je matem i czytałem na forum starsze wątki na temat lakierów i nie wiem w końcu który jest dobry, a który nie, bo co modelarz to inna opinia... Jaki tak naprawdę lakier matowy jest godny uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.