Skocz do zawartości

[HUMVEE]M998UN"Flammable Hummer"Italeri+scrath1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

jakbyś zmienił mocowanie przedniej osłony

Ale zauważmy, że na zdjęciu z pierwszego postu osłona jest inna, i mocowanie też widać że jest inne. Natomiast ja zrobiłem jeszcze inne. Wykorzystałem elementy z osłony jaką Academy daje do swoich hummerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jeszcze takie pytanie: Jak sądzicie jaką farbę wybrać na te czerwone rogi? Kolor jest chyba jakiś międzynarodowy - standaryzowany. Zastanawiam się która farba byłaby odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby nie było, ze nic nie robię. Skończyłem podwozie. Zostało kurzenie, ale to wiadomo, na końcu.

 

42300959.jpg

 

A poza tym zrobiłem trzecie podejście do tematu osłony. Teraz jak komuś się nie podoba to znajdę i uduszę.

 

89968458.jpg

 

Jak mi się będzie chciało, to dzisiaj jeszcze coś wrzucę, a jak nie... to kiedyś tam. W końcu mam rok na projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko poprawię te imitacje śrub.;p

Jeśli chodzi o wykonanie, to pionowe elementy zostały docięte z ramki blaszki. Sama rama to drut chyba mosiężny. natomiast "rurka" to izolacja termokurczliwa. całkiem dobry patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pora coś dodać.:P

 

Tak sobie dłubię po troszku, trochę maluję i takie tam. Ponieważ aerograf pożyczyłem koledze, postanowiłem pomarańczowy/czerwony pomalować pędzlem. Wyszło chyba znośnie. Dawno nie malowałem pędzlem płaskich powierzchni.

 

Wszystkie światła są na razie przemalowane na srebrno.

 

Dodałem też flagę. Wydruk słaby, więc jest raczej poglądowa, bo z bliska to kiepska jakość.

 

"Kogut" zrobiony z diody niebieskiej. Poniekąd przypomina ten ze zdjęcia. Jeszcze tam chyba jakiś kabelek muszę dorobić.

 

74383528.jpg

43023236.jpg

22681547.jpg

45600984.jpg

 

Do zdjęć został złożony na sucho, dlatego troszkę krzywo jest.

 

Teraz czeka mnie cieniowanie. Możecie mi coś doradzić w tym temacie? Ostatnie cieniowanie białego wyszło średnio.

un5.jpg

Sugestie co do koloru i miejsc cieniowanych mile widziane.;)

 

Byłbym zapomniał. Jeszcze będę chciał zrobić jakiegoś washa, jednak zastanawiam się, czy nie zabrać się za to przed cieniowaniem. W razie niewpału zakryję go farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zupelnie szczery to malowanie pedzlem raczej nie wyszlo, widac bardzo duzo grudek i powierzchnia wyszla nie rowna.

Jezeli masz drukarke to wydrukuj sobie ten znak co masz pod maska wyjdzie bardziej realistycznie.

Fajny pomysl z ta dioda, ale troszke krzywo przyklejona, no chyba ze na razie tak wlozona.

Pozdrawiam i czekam na dalszy postep prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gródki raczej nie są widoczne. Na zdjęcia są przynajmniej 2x większe niż model. Pryśnięcie rozpuszczalnikiem powinno rozwiązać sprawę.

Diody nie będę prostował. Jest to kolejny element, którego "krzywizny" i tak w rzeczywistości nie widać.

Poprawki nad granicą koloru oczywiście będą.

Co do tablicy, to ciężko będzie mi dobrać kolor tła, poza tym jakość dostępnego wydruku nie byłaby lepsza, poza tym, że troszkę równiej.

Poza tym można przyjąć, że tablica była robiona w warunkach polowych. Często też napis "UN" jest robiony odręcznie, co na wielu zdjęciach widać.

 

No i dalej nie wiem co z tym cieniowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu zdecydowałem, że nie będę cieniował pojazdu, tylko brezent. Natomiast poszalałem i zrobiłem washa. Póki co z jednej strony dla próby. Co o tym sądzicie?

 

wash1p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoś był robiony na prawej burcie i z tyłu, natomiast różnica w kolorze wynika z dwóch różnych rodzajów oświetlenia: na burtę zwykła mleczna żarówka, a na tył świetlówka.

 

A generalnie pytanie tyczyło się tego czy jest to w miarę to co trzeba osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z łosiem wciąż się męczę. Jako-tako to wygląda. Teraz trzeba to zmatowić.

Stwierdziłem, że nie jestem zadowolony z tego jak mi wychodzi cieniowanie dachu, więc poszedłem na łatwiznę i zdjąłem brezent z dachu.

Poza tym chciałbym dodać kilka rupieci, żeby nie był taki pusty. Póki co są luzem rzucone do środka.

 

69166896.jpg

 

Sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu po kilkunastodniowej nieobecności i widzę, że coraz ładniejszy model powstaje. Moim skromnym zdaniem ciekawiej wyglądałby jednak z brezentową budą, ale jeżeli nie jesteś zadowolony z rezultatu, to może faktycznie nie ryzykuj zepsucia wyglądu końcowego i zrób otwarte wnętrze. Wymień tylko środkowy pałąk, bo w oryginale ma całkiem inny przekrój, który powinien wyglądać znacznie lepiej w modelu. Cieniowanie też wygląda w porządku, chociaż zdjęcie trochę nie tegez. Jedziesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środkowy, tzn. ten za tylnymi siedzeniami? Nie mogłem znaleźć zdjęcia i dorobiłem na oko, ale jeszcze da się poprawić.

Cieniowania to tu nie ma. to tylko wash.;]

Postaram się w najbliższym czasie zrobić zdjęcia w dzień.

Jeśli chodzi o budę to popróbuję, jednak za efekt nie ręczę. Myślę za to jakby tu zrobić dach z chusteczki. Nie wiem jaka jest dokładnie konstrukcja wszystkich rusztowań. Gdybyście dysponowali jakimiś rysunkami poglądowymi, to przynajmniej nad przedziałem osobowym dach bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środkowy, tzn. ten za tylnymi siedzeniami? Nie mogłem znaleźć zdjęcia i dorobiłem na oko, ale jeszcze da się poprawić.

...

Jeśli chodzi o budę to popróbuję, jednak za efekt nie ręczę. Myślę za to jakby tu zrobić dach z chusteczki. Nie wiem jaka jest dokładnie konstrukcja wszystkich rusztowań. Gdybyście dysponowali jakimiś rysunkami poglądowymi, to przynajmniej nad przedziałem osobowym dach bym zrobił.

Środkowy, czyli ten między siedzeniami (słuchawki wiszą na nim). Dorób też prostopadłe do pałąków poprzeczki (biegnące nad drzwiami pomiędzy przednim oknem, tym środkowym pałąkiem i pałąkiem z tyłu za tylnymi siedzeniami). No i dodatkowe pałąki podtrzymujące dach wychodzące z punktów w połowie poprzeczek na drzwiami (mam nadzieję, że wiesz, o co mi chodzi). Tutaj masz zdjęcie modelu z wykorzystaniem zestawu do konwersji na "open cab" firmy Calibre 35, takie sobie, ale coś tam widać:

47315.jpg

Pozwolę sobie na małą sugestię - jeśli dorobisz cała konstrukcję podtrzymującą dach - zostaw tak, będzie bardzo efektownie. Nie dorabiaj już samego dachu.

Cieniowania to tu nie ma. to tylko wash.;]

To miałem na myśli, napisałem o czym innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?Jeśli chodzi o słupki boczne, to fakt, jeszcze są do dopracowania. Natomiast jeśli chodzi o pałąk to na zdjęciach widać, że jest jak ch.. okrągły. Zerknij do książki M998 HMMWV bodajże strona 43, chyba że ja czegoś nie widzę.

Stwierdzam raczej że tylny pałąk jest zbyt szeroki, a za płaski w porównaniu do tego na zdjęciach.

Pośrednie pałąki też są okrągłe, chyba co najwyżej z jakimś płaskownikiem między nimi, a brezentem. Tylko tu nie wiem, czy ten płaskownik jest mocowany do brezentu, czy pałąków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.