Skocz do zawartości

[HUMVEE]Polski HMMWV na Bliskim Wschodzie 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ja także zaczynam prace nad Hummerkiem Model nie będzie żadnym 100% odzwierciedleniem rzeczywistego pojazdu. Można powiedzieć, że puszczę lekko wodzę fantazji Będzie to przeróbka Academy I.E.D Gun Truck + własne elementy.

Pozdrawiam Konrad

DSC05659.jpg

DSC05660.jpg

DSC05661.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleń tych foteli jakaś strasznie dziwna, wręcz morska. No i usuń te ślady po wypychaczach z tyłu. ;)

Wiedziałem, że kolor foteli nie będzie się podobał. W rzeczywistości są jaśniejsze. Mam zamiar je jeszcze pociemnić, zobaczymy potem. Ślady oczywiście znikną bo za tył jeszcze się nie brałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zmieniłbym jeszcze mocowanie lusterek, w 35 troszke razi taki "wrażony" drut w ramę drzwi - fajnie jak jest mocowane lusterko to widac na fotce polskiego hummera na plastikowe.p - http://images.plastikowe.pl/materialy/lucki/20060210_hummer_pl/049.jpg (dodatkowo mam wrażenie ze drut jest lekko przygruby - ale to może jest złudzenie - perspektywa).

Pozdrowienia i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trochę porobiłem. Skończyłem wczoraj po 24

...Zmieniłbym jeszcze mocowanie lusterek, w 35 troszke razi taki "wrażony" drut w ramę drzwi ...

Teraz lepiej

DSC05671.jpg

DSC05681.jpg

Dorobiłem też coś takiego,bo wnętrze było za puste Jeszcze trochę poprzecieram. no chyba, ze jest tragiczne to wyrzucę...

DSC05673.jpg

DSC05679.jpg

DSC05677.jpg

Dorobiłem kabelki i uchwyty

DSC05680.jpg

DSC05674.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znów dzień się nie zmarnował, a pewnie przed snem jeszcze coś dokleję

Zacząłem od zderzaka

DSC05698.jpg

Tu wyciąłem tam wstawiłem:

DSC05708.jpg

Potem rama plandeki. Na razie tyle.

DSC05694.jpg

Ostatnio jakaś taka moda, to i ja się skusiłem Wyciąłem stare, zeszlifowałem i przygotowałem "wkład".

DSC05701.jpg

Skleiłem i dałem sprężynę

DSC05703.jpg

DSC05704.jpg

I na miejscu:

DSC05707.jpg

DSC05706.jpg

Na koniec dopieściłem wnętrze:

DSC05710.jpg

DSC05709.jpg

I to by było na tyle.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak - pędzisz jak błyskawica. Coraz bardziej mi się podoba, może to być efektowny model.

Jak napisałeś, Twój model nie będzie dokładną repliką konkretnego Humvee, więc nie będę się czepiał, że sprężyna ma 4 zwoje, a powinna 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością zrobiłbym 6, ale gdzieś przeczytałem, że robiąc sprężyny do Hummera trzeba pamiętać, żeby było ich tyle samo jak na plastikowych. I tak mi utkwiło w głowie Jak znajdę gdzie to było to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Post pod postem, ale no nikt tu chyba nie zagląda . Dobra lecimy z aktualizacją.

 

Skleiłem ramę:

DSC05712.jpg

Dorobiłem lusterka:

DSC05719.jpg

Pomalowałem na piasek

DSC05715.jpg

DSC05713.jpg

Szlifowanie też już za mną Co do śladów po wypychaczach, bo pewnie zaraz zostałbym skarcony, to mam zamiar wyładować pakę kartonami, więc niepotrzebnie spaliłbym kalorie...

DSC05716.jpg

No i to co tygryski lubią najbardziej

DSC05718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, po bardzo długiej przerwie

Jakoś zawsze tak jest, że przez wakacje nic nie zorbie, a jak się zacznie rok szkolny, to nagle przychodzi ochota Tyle podgoniłem od ostatniego razu:

P.S. Na razie bez washu, to w zagłębieniach to po moim własnym filtrze

DSC05867.jpg

DSC05868.jpg

DSC05869.jpg

DSC05870.jpg

DSC05871.jpg

DSC05872.jpg

Mały ładunek na pakę. Wiem, że woda nie teges, ale taką miałem wydrukowaną już. Można powiedzieć, ze specjalna przesyłka z Polski, bo bali się pić inną...

DSC05874.jpg

A tak to jest jak się tnie w powietrzu i to nożem do tapet

DSC05875.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że robisz konwersji metalowych figurek citadel - przy obcinaniu łapy Ogrowi przebiłem skalpelem palec na wylot i jeszcze opieprz zebrałem że scianę zapaskudziłem na czerwono.

Mam drobną uwagę do "szmaty" na dachu i pace- myślę że była z chusteczki. Najlepiej toto rozciągnąć na jakimś otwartym pudełku i pomalować pierwszą warstwę bezbarwnym olejnym - ja dodaję ok 50% rozpuszczalnika i rozprowadzać farbę w jednym kierunku miękkim szerokim pędzlem - powstają się wtedy naturalniejsze "zamięcia" bo zanim farba wyschnie robią się fałby w kierunku dłuższych brzegów pudełka. Potem już można jechać akrylami na szablonie lub zamontować i malować na modelu.

Po kilku próbach udało mi się w ten sposób zrobić nawet materiał z pojedynczej warstwy chusteczki z obszyciem z podwójnej (dach kabiny 1:72)

http://s719.photobucket.com/albums/ww197/BaldPuma/M998%20PL/?action=view&current=M998_PL_13.jpg

Akryl bezpośrednio na "papierowe" materiały daje niestety niekontrolowane zmarszczki.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałeś zderzak z ta mineralna zdroj ;)

Prawda jest taka ze my nie pijemy naszych krajowych wod, tak samo jak i amerykanie, logistycznie sprawa nie do ogarnięcia ;)

A co do samego modelu, milo widziec ta maszynke w naszych barwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że robisz konwersji metalowych figurek citadel - przy obcinaniu łapy Ogrowi przebiłem skalpelem palec na wylot i jeszcze opieprz zebrałem że scianę zapaskudziłem na czerwono.

No tak źle na szczęście nie jest, ale niewiele brakowało a bym se odciął kawałek skóry Ale nie ma co się użalać, robota wzywa:

DSC05878.jpg

DSC05881.jpg

DSC05884.jpg

DSC05885.jpg

DSC05886.jpg

DSC05888.jpg

Zderzak - już myślałem, że zapomniałeś o projekcie Dobrze, że wróciłeś do budowy, bo wygląda to coraz lepiej.

Tak łatwo się mnie nie pozbędziecie. Tym bardziej, że zastanawiam się nad Humvee transportowym, cargo czy jak tam zwał, oczywiście Polskim, bo tylko taka pancerkę sklejam od jakiegoś czasu, albo takiego:

polskihumvee14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Humvee, którego model robisz, na zdjęciach ma karabin zdemontowany. Ale z tego co wiem (poprawcie mnie, jeśli się mylę), na polskich Humvee w Iraku (i Afganistanie) Polacy wożą:

- karabin maszynowy UKM-2000 kal. 7,62 mm,

- karabin maszynowy PKM kal. 7,62 mm,

- karabin maszynowy WKM-B kal. 12,7 mm,

- karabin maszynowy NSW kal. 12,7 mm.

Gdzieś czytałem, że kiedy w Afganistanie do polskich żołnierzy trafiały wypożyczone od USA Humvee z granatnikiem Mk. 19, broń nie była demontowana. Czy tak było też w Iraku - nie wiem.

 

Niżej trochę przykładów z Iraku i Afganistanu:

th_polski113.jpg th_polski118.jpg th_polski131.jpg th_polski138.jpg th_polski158.jpg

th_polski85.jpg th_polski92.jpg th_polski93.jpg th_polski98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk.19 jeżdżą na polskich HMMWV w Afganistanie, bo MON je kupił ( w trybie przyspieszonym czy jak to się tam zwie). Polacy takich granatników potrzebowali i wybór padł na Mk.19 właśnie. Z eMkami w Iraku jeździli tylko nasi specjalsi , panowie z 1.PSK lub GROMu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak92 Polska dostała Mk. 19 w darze od Sił Obrony Izraela w liczbie 12 szyuk w 2007 plus ileśtam tysięcy amunicji, do końca 2009 IDF miał przekazać jeszcze kilkadziesiat. Nic nie kupiliśmy. W Iraku nie używalismy Mk. 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.