Skocz do zawartości

Jagdtiger Dragon 1:35. Nie przynudzam?


jager27

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Wybaczcie, że już 3 raz zaczynam temat z tym samym czołgiem, ale bardzo mi na nim zależy . Nałożyłem dzisiaj zimowe kamo i dobłociłem pojazd a pomysł na kamo taki bo bardzo mi się spodobał Hetzer Antyvirusa i zapragnąłem zrobić takie na moim jagdtigerze, który na pewno walczył zimą, a zniszczony został dopiero w maju 1945. Biały kolor na pojeździe ma robić za zużyte białe kamo po pierwszym małym wiosennym deszczu

P1010873.JPG

P1010875.JPG

P1010876.JPG

P1010877.JPG

P1010878.JPG

P1010879.JPG

P1010880.JPG

P1010881.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie.. tylko.. i przez to straciłeś niektóre detale przykrywając je białą farbą :]

Zrobie washa tylko nie bij jak rok temu

łączenie płyty nad silnikiem z tylną też ci średnio wyszło..

Jak próbowałem złączyć je szpachlą to odpryskiwała.

A kamo lepsze niż na tygrysie z dioramką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nałożysz washa, czyli uważasz model za nieskończony. A na pytanie, po co wstawiasz nieskończony model do galerii odpowiadasz, że wydawało Ci się, że jest skończony

No bo po co wash na zwykłą płaską płytę?

Piszesz, że nałożysz washa, czyli uważasz model za nieskończony

To napisałem później.

A na pytanie, po co wstawiasz nieskończony model do galerii odpowiadasz, że wydawało Ci się, że jest skończony Rolling Eyes

Bo jak wstawiałem ten model to myslałem, że jest skończony. Czytaj wszystkie posty :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w malowanie taka mała uwaga merytoryczna, zdemontuj albo popraw mg z płyty silnikowej. W tej pozycji sam z siebie to raczej nie leżał, proponuje kolbą w dół. A jeżeli nie masz pomysłu to poprostu zdemontuj jak to głównie miał miejsce w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczytaj troche jak Reggy w poradniku robi wash i do czego służy a potem sie pytaj hm?

wiem do czego służy wash - do podkreślania zagłębień.

 

A jeżeli nie masz pomysłu to poprostu zdemontuj jak to głównie miał miejsce w rzeczywistości.

A dlaczego załogi demontowały te karabiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne mg z płyty służył do ochrony pojazdu przed atakami siły żywej a szczególnie przed panującym w tym okresie alianckim lotnictwem. Taka prowizorka tak naprawde w tym przypadku się raczej nie sprawdzała, tak na zdrowy rozum wciel się w takiego członka załogi, któremu przypadła obsługa tego mg podczas ataku lotnictwa. Skuteczność ostrzału trudno określić zależy stanu psychicznego strzelającego, który zapewne na sam widok atakujących samolotów był lekko to ujmując roztrzęsiony. Spójrz na płyte silnikową czysta przestrzeń praktycznie bez zasłony dla strzelca a pozycja obsługującego stojąca. Szanse przeżycia takej osoby były raczej minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ritter napisał:

A jeżeli nie masz pomysłu to poprostu zdemontuj jak to głównie miał miejsce w rzeczywistości.

 

A dlaczego załogi demontowały te karabiny?

 

Po drugie, karabin ten i tak byłby chowany w pozycji marszowej. Załogi, wbrew temu co pokazują początkujący modelarze, nie jeździły z karabinami p-lot na wierzchu. Podobnie było z tymi mocowanymi do prowadnic na wieżyczkach dowódców. A dlaczego? Wystarczy chwilkę się zastanowić. Zwracałem już kiedyś an to uwagę przy dioramce z Tygrysem II i Nashornem, gdzie MG radośnie wisiał na wieżyczce porzuconego Tygrysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem do czego służy wash - do podkreślania zagłębień.

 

No chyba nie wiesz bo takze do robienia zacienków na płaskich płytach...

To już zależy od modelarza, niektórzy washa używają nawet do zmiany koloru farby. Ty zastępujesz washem biedronkę i filtry a inni washa uzywają tylko do podkreślenia linii i detali :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że jest kilka elementów niepomalowanych, i jeszce widzę ze najpierw sklejasz układ jezdny i gąsiennice potem malujesz, wg. mnie wygodniej by było wszystko osobno pomalować przynajmniej ja tak robię, nie wiem jak inni.

PoZdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że jest kilka elementów niepomalowanych, i jeszce widzę ze najpierw sklejasz układ jezdny i gąsiennice potem malujesz, wg. mnie wygodniej by było wszystko osobno pomalować przynajmniej ja tak robię, nie wiem jak inni.

PoZdro

 

To dlatego że po sklejeniu i pomalowaniu Jagdtigera Jager wykąpał go w krecie i malował od nowa

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankista17 chyba że tak, ale mogłeś spróbować po rozklejać te części, najlepiej delikatnie podważać nożykiem.

I połamać. ten jagdtiger nie zawiera molibdenu czy wanadu tylko sam plastik. Mógłbyś wskazać gdzie są te elementy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.