Skocz do zawartości

BTR-152 Skif 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak się złożyło, że dostałem ten model częsciowo sklejony (dzieki Przemo1CK ) i postanowiłem jego prostą bryłę wykorzystac na ćwiczenia malarskie...

Klejenia duzo nie miałem i bardzo mnie to cieszy, bo to co mi zostało do złożenia wołało o pomstę do nieba i nie wiem, czy zaczynając od zera dobrnąłbym do końca. Zresztą widać trochę baboli, ale cóż zrobić - Skifff...

 

Pobawiłem się trochę z Color Modulation, ale pobawiłem to chyba tutaj słowo klucz. Potem trochę błotka, pigmentów i farb olejnych i takie coś mi wyszło:

P1050789.jpg

P1050791.jpg

P1050793.jpg

P1050794.jpg

P1050795.jpg

P1050797.jpg

P1050805.jpg

P1050807.jpg

P1050812.jpg

P1050814.jpg

P1050815.jpg

P1050816.jpg

P1050818.jpg

P1050819.jpg

P1050821.jpg

P1050822.jpg

P1050824.jpg

P1050827.jpg

P1050828.jpg

P1050829.jpg

P1050830.jpg

P1050831.jpg

P1050832.jpg

P1050834.jpg

I bonusowo jedna fotka z psikania bazy i zabaw z CM...

PICT5739.jpg

Zapraszam do oglądania i komentowania

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię Twoje modele. Mają fajny styl, zwłaszcza wykończenia. Ten BTR też bardzo mi się podoba. (Poza reflektorami) Fajne zróżnicowanie koloru. A były kalki do niego?

A mokre błotko to jakieś Vallejo czy coś innego?

 

P.s. fotki na czarnym są miejscami prześwietlone, a na białym zbyt ciemne. Rozjaśnij troszkę- 20 sekund roboty, a wygląda duuużo lepiej! pozwoliłem sobie jedną:

 

P1050834a.jpg

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię Twoje modele

ja wprost uwielbiam

Kamil K. Napisz mi proszę jak zrobiłeś te błotko i zakurzenie we wnętrzu

 

Radek Filipek Tą fotkę normalnie rozjaśniałeś, czy bawiłeś się jeszcze z różnymi efektami? Wciąż nie wiem na jakim tle najlepiej robić zdjęcia, kiedyś wychodziły mi na niebieskim ale już zapomniałem jak ustawiałem aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek Filipek Tą fotkę normalnie rozjaśniałeś, czy bawiłeś się jeszcze z różnymi efektami? Wciąż nie wiem na jakim tle najlepiej robić zdjęcia, kiedyś wychodziły mi na niebieskim ale już zapomniałem jak ustawiałem aparat

 

Fotkę rozjaśniłem, a potem kliknąłem światło/cień, żeby usunąć cień w okolicy drzwi. To wszystko.

 

Tło to kwestia gustu. Ja najbardziej lubię właśnie białe. Nie przekłamuje kolorów, nie przyciemnia, model fajnie wygląda. O ustawieniach aparatu są tutoriale na forum i na PWM. Polecam lekturkę

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo widzę, że się uporałeś Co do tej modulacji bardzo fajnie obrałeś ten kolor jaśniejszy, pasują do siebie, nie ma zbyt dużej różnicy barwy.

 

Co do fot, tak czarne średnio na jeża wyglądają, na białym lepiej. Myknij sobie do Pelikana, wyczaiłem tam takie tła satynowe (tak jak to czarne, na którym ostatnio cykałem foty) - są w formie klejącej, format to chyba A2 także można na pół ciachnąć nawet. Podstawowa paleta kolorów, ale foty nie porównywalnie lepiej wyglądają z racji tej satyny.

 

Co do reszty - błotko cacy, fajnie opony uwalone.

 

P.S. Co następne ? Chyba się do Białegostoku wybierzesz, w końcy masz już więcej modeli na konkurs, bo u mnie stan na dziś : "zero"

 

Pozdro

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odzew

Ten BTR też bardzo mi się podoba. (Poza reflektorami) Fajne zróżnicowanie koloru. A były kalki do niego?

kalki były ale rozwalały się jak tylko je zamoczyłem :/ Dlatego nie mając żadnych zamienników postanowiłem, że oznaczeń nie będzie.

A mokre błotko to jakieś Vallejo czy coś innego?

Mokre błotko to farby olejne+soda oczyszczona+trawka elektrostatycnza+troche pigmentów+piasek+sidoluks. Suche błotko to pigmenty+white spirit.

Co do reflektorów to moja porażka, ale na następny raz będę wiedział jak je zrobić.

P.s. fotki na czarnym są miejscami prześwietlone, a na białym zbyt ciemne. Rozjaśnij troszkę- 20 sekund roboty, a wygląda duuużo lepiej! pozwoliłem sobie jedną:

Dzięki Radek, ja bawiłem się w Corelu z fotkami, ale tak dość ostrożnie. Następnym razem bardziej pokombinuje z ustawieniami

Jeszcze raz, dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model to najgorszy koszmar modelarza, ja mojego kleje od 2 lat i nigdy nei skończę, zazdroszczę.

Potwierdzam, mały koszmarek. Dobrze, że Przemo odwalił za mnie prawie całą brudną robotę

 

Marzy mi się teraz jakiś Dragon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model to najgorszy koszmar modelarza, ja mojego kleje od 2 lat i nigdy nei skończę, zazdroszczę.

Potwierdzam, mały koszmarek. Dobrze, że Przemo odwalił za mnie prawie całą brudną robotę

 

nie kuście bo w końcu zainwestuję w skifa, poczynając od tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mało znam, więc wolę zapytać: dlaczego koła na jednej osi (zarówno przedniej jak i tylnej) mają bieżniki założone w przeciwstawne strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze mniej znam, dlatego odpowiem głupim pytaniem: a jaka to różnica?

 

Pytam serio bo "jak co" to powinno mi się udać założyć je właściwie.

 

EDIT: Dobra, wiem już o co chodzi. ogarnąłem temat ;) Dzięki za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.