Skocz do zawartości

[HUMVEE] M1025 HMMWV Armament Carrier z motocyklem - 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj Kubisz zrobić pusty zbiornik paliwa w motorku, tak aby można było cos tam nalać...Jak sie weźmie do ręki model, będzie tak uroczo chlupotało. To dopiero będzie realizm!

Zbiornik był fabrycznie "wydrążony", szpachlowane łączenia połówek "kadłuba", a ja głupi przykleiłem korek wlewu paliwa, zamiast go nagwintować

Fajnie wyszedł motorek

Dzięki

"XXL" lat temu skleiłem motor Dragona też wyglądał super ( ale już chyba nie produkowany)

Właśnie o tym motorku Dragona wspominałem w pierwszym poście. Faktycznie dawno go nigdzie nie widziałem. Kiedyś go "macałem" w sklepie i nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia.

Tak przy okazji - znalazłem w sieci dwie galerie z modelami Humvee z motocyklem Kawasaki Dragona:

- galeria modelu Jima Wechslera (to i reszta zdjęć na tej stronie: http://www.track-link.net/gallery/3566):

th_model_10.jpg

- galeria zdjęć jakiegoś greckiego modelarza (o ile dobrze pamiętam, znalazłem tę galerię właśnie na jakimś greckim forum):

th_model_1.jpg th_model_2.jpg th_model_3.jpg th_model_4.jpg th_model_5.jpg

Przede mną budowa uchwytu na motor, potem oczywiście malowanie i brudzenie, więc będę częściej na te zdjęcia spoglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt na motocykl wystrugany:

DSCF2204.jpg

 

A tak to mniej więcej będzie wyglądało w całości:

DSCF2202.jpg

DSCF2203.jpg

 

Do zrobienia został jeszcze tylko jeden element układanki - uchwyt na narzędzia. Na zdjęciu oryginału widać, że jest umieszczony nie jak zazwyczaj na ramie, ale na mocowaniach uchwytu na motocykl. Mocowania te są z kolei zamontowane od spodu do ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że po pomalowaniu i przykurzeniu nie rzucałby się tak w oczy i lekko by zniknął. Ale jeśli ma być w 100% rzeczywisty, to poprawiaj z korzyścią dla modelu i własnego spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogucik - to przecie wystaczy tą wytłoczkę z tabletek potraktować płomyczkiem i naciągnąć na byle szablonik - np, z wypraski (ramka) czy inny kołeczek.

Nie tak dawno szanowny kolega tak mi radził przy filipińskim (tylko ja musiałem wziąść Biseptol - bo czerwona wytłoczka)

A poza tym cool

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Teraz to wygląda jak nasz polski. Takie skojarzenia. Bardzo fajny. Tylko o antenach nie zapomnij.

Może zrób mały s.f. i zostaw w polskim malowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wygląda jak nasz polski. Takie skojarzenia.

...

Może zrób mały s.f. i zostaw w polskim malowaniu?

Też mi się tak skojarzył, jak zobaczyłem te zdjęcia Chociaż to trochę inny kolor niż polski. Raczej tak nie zostanie.

...Tylko o antenach nie zapomnij.

Tym razem chyba nie zapomnę.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.