Skocz do zawartości

H.M.S. Victory Airfix 1/180 - Arise from Grave:)


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:D

Czas w końcu rozpocząć relację z dawna zapowiadaną, ruszyła rekonstrukcja H.M.S. Victory:D

Niestety, jeszce przez chwilę bez zdjęć (będą niedługo), ale za to z pełnym opisem... i już z problemem.

Ale po kolei:

Stan modelu jaki był, widać było (chyba) na zdjęciach w galerii.

Po zdjęciu olinowania, rozmontowałem maszty, oczyściłem z kleju (a niestety było go trochę napaprane ) i posklejałem połamane elementy. Po takim przygotowaniu hop do CleanLuxu... i tu właśnie pojawia się wspomniany problem. Farba schodzi pięknie, marszczy się i odpada płatkami, poza czarną do tej pory wykąpałem maszty już trzykrotnie, a to cholerstwo jak nie chiało zejść tak nie schodzi...

Z tego co pamiętam, jest to HUMBROL 33 Matt (choć istnieje pewne -niewielkie!!!- prawdopodobieństwo, że była to czarna Pactra - coż, starość nie radość, pamięć już nie ta... ), powinien odpuścić a tu kicha...

Co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to nagle taki "bum" na kultową jednostkę, co ?

z dawna tą rekonstrukcją zapowiadałem

Może trzeba szczoteczką potraktować np. do mycia zębów?

niestety, nic to nie daje. Cleanlux praktycznie nie rusza tej farby

Jakies jeszcze specyfiki mogły by pomóc, czy zostaje mi zdjąć farbę nożem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wychodzi mój brak obycia ze środkami "pierwszej potrzeby" Dzięki za radę, sprawdzę go na pewno

A w międzyczasie prace idą na przód, choć niestety nadal bez dokumentacji zdjęciowej :

1) zakończyłem usuwanie resztek olinowania i zdejmowanie masztów,

2) wszystkie wklejane we wnęki armaty poszły w czort - furty będą zamykane, zostały tylko te, które Airfix wykonał w całości + lawety,

3)zdjąłem oporządzenie pokładu i sam pokład rufowy/dziobowy, wszystko wykąpane, w kolejce czeka pokład górny oraz galerie rufowe (niestety tu jest dużo czarnego, więc muszę poczekać na wamod )

A teraz kolejne pytanie: czym można w miarę bezpiecznie dla plastiku usunąć klej? Niestety do tej pory nie udało mi się zdjąć bukszprytu, gdyż jest on niemalże zrośnięty z miejscem mocowania w pokładzie górnym Jedyne co do tej pory udało mi się osiągnąć to nadłamać podstawę bukszprytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.