Skocz do zawartości

[Relacja] Scania 143M


Łukasz_G

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam wszystkich bardzo bardzo serdecznie

Temat zawędrował aż na trzecią stronę więc najwyższy czas go odświeżyć

Pięć postów wyżej silnik był ładnie pomalowany czyściutki i zadbany jak prosto z linii montażowej ale postanowiłem to zmienić i nałożyć mu ślady ciężkiej pracy takiej jak w lesie

Oto wyniki mojego pierwszego patynowania:

 

c09b58723792a98dm.jpg 5fa7080609ff5853m.jpg 18964bbe99d9ffd7m.jpg

 

d9b30659c64e3703m.jpg 7d8dcb8202ad7a6dm.jpg 07106c0eff267731m.jpg

 

b159508b983cce07m.jpg

 

Do ubrudzenia go użyłem czarnej farbki akrylowej nakładanej po kawałku i od razu zmywane wodą i tak mi to wyszło.

Jak myślicie jak mi to wyszło ?? nie za mocno jest ubrudzony ??

 

Pozdrawiam Łukasz_G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam wszystkich

Temat przewertował tuzin stron, a w tym czasie wydarzyło się bardzo wiele.

W poprzednim poście napisałem, że aż chce się kleić więcej za wasze miłe komentarze. Bardzo Was pragnę przeprosić, że w moim temacie nic się nie działo.

Głównie przerwałem budowę tej Scanii ponieważ zająłem się innym projektem bardzo ambitnym, który upadł jeszcze w trakcie planowania. Potem pojawił się podobny, który zacząłem realizować, ale w trakcie świąt postanowiłem odnaleźć temat i wtedy wziął mnie sentyment do tego projektu a jeszcze bardziej podbudowały mnie wasze miłe i zachęcające komentarze.

Usiadłem więc dzisiaj do mojego mikro biurka i zająłem się tylnym zawieszeniem.

Postanowiłem usunąć przedostatnią poprzeczkę ramy nad którą spoczywa układ napędowy.

Usunąłem starą belkę i wyczyściłem ramę na tyle ile się dało, zadanie nie należało do łatwych.

 

0a5c4b663114f1bcm.jpg 10db92f2b3dc76d4m.jpg

 

Później zrobiłem ową poprzeczkę od nowa. Części wymagają przeszlifowania i szpachlowania.

 

f147f8c11268a287m.jpg 6dd23ef324425133m.jpg d964c55780a64e2cm.jpg

 

Zacząłem też robić tylne zawieszenie i wygląda to tak.

 

49044817d115e210m.jpg 4982e818c12ce7a3m.jpg

 

d29aa150bd893300m.jpg dbe35e5d2a720610m.jpg

 

Przepraszam za fatalną jakość zdjęć ale robiłem je telefonem bo w aparacie padły akumulatory.

 

Pozdrawiam Łukasz_G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialaj, dzialaj Lukasz, szkoda byloby wsadzic taki dobry projekt do szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć Łukasz!

W końcu trafiłem na Twój wątek - już wcześniej go czytałem, ale to było dawno! Kawał dobrej roboty, mam nadzieję, że uda Ci się to dokończyć. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie.

Wczoraj miałem trochę czasu to usiadłem do biurka i próbowałem coś zrobić.

Szczerze to nie jestem zadowolony z tego co mi się udało zrobić, bo straciłem dużo czasu a nie zrobiłem nic konkretnego.

Męczyłem dalej tylne zawieszenie, chciałem zrobić uchwyty drążków stabilizatora i same stabilizatory ale skończyło się na nieudanym prototypie uchwytu

sierżanta.

 

4c80a0479160fdc5m.jpg

 

Tak wygląda element na, którym waha się resor i są przymocowane drążki.

Kompletnie nie wiedziałem jak mam się za to zabrać, jakim sposobem w ogóle wykonać ten uchwyt i jakiej wielkości ma on być bo wymiarów nie mam i muszę wszystko robić na czuja, proporcjonalnie.

Wyszło mi coś takiego, wydaje mi się, że jest za duże i poleci to do kosza ...

 

e85ff318709421cfm.jpg

 

904aed25d5ea678em.jpg

 

Pomóżcie mi proszę jak mam to zrobić, żeby wyglądało to dobrze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja tam uważam, że początek masz dobry - oczywiście złapanie proporcji, to nie jest prosta rzecz - może spróbuj najpierw wyciąć sobie pomocniczą część, "model modelu" jak to mówią szkutnicy, na przykład z tektury. I jak już złapiesz te proporcje, to potem przeniesiesz je na polistyren. Ja bym jeszcze radził robić obie części na raz, żeby były naprawdę symetryczne, bo potem może być ciężko, a na tym etapie składasz dwie razem i piłujesz - i jest. Co jak co Łukasz - to co teraz robisz, to można powiedzieć, już najwyższy stopień trudności, ale wierzę, że dasz radę, więc życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak pisze Pawel, najlepiej zrobic probna czesc z brystolu/lekkiej tekturki, potem odwzorowac kazda czesc na polistyrenie i masz. Sam tak robilem z wieloma innymi czesciami i bylo git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ta część to wyższa szkoła jazdy…. Fajnie, gdy ma się dostęp do rysunków technicznych z wymiarami, a jak nie ma wymiarów to może, chociaż żeby na rysunku były zachowane proporcje… tiaaaa, za marzenia nie zamykają….

 

Przechodząc do sedna sprawy, przy bardzo skomplikowanych kształtach tak jak przy tej części, pomógłbym sobie rysując to w cad-ie, tutaj poprawienie czegokolwiek to pryszcz, jak już zaczniesz wycinać części to się sprawa komplikuje, zazwyczaj każdy błąd jest jednoznaczny z wycinaniem od nowa. Przy budowie posiłkuje się zdjęciami, tam zawsze są dobre proporcje:) Odpalam sobie fotkę w gimpie, biorę measure tool i mierze części, potem z proporcji przeliczam skale i po problemie:) Prosto to brzmi, ale jest to trochę skomplikowane, więc trzymam kciuki za Twój projekt i czekam na kolejną aktualizację! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.