Skocz do zawartości

Samochody pancerne wz. 34 (repliki)


Arek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto drugi pojazd, który obiecałem

 

DSC01549.jpg

DSC01550.jpg

DSC01551.jpg

DSC01552.jpg

DSC01553.jpg

DSC01554.jpg

DSC01555.jpg

DSC01556.jpg

DSC01557.jpg

DSC01558.jpg

DSC01559.jpg

 

 

niestety nie pozwolono zrobić zdjęc wnetrza, udało sie tylko przez mały otwór, ale środek i takbył prawie pusty, jedynie co jeszcze było to taboret na którym siedział kierowca.

 

Pozd:Arek17

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji obchodów 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, w Warszawie przed Pałacem Prezydencki pojawiła się plenerowa wystawa Polskiej Broni Pancernej. Wystawione są dwa samochody pancerne, wz.34 oraz Peugeot 1918 oraz replika lekkiego czołga 7TP. Ponadto na Rynku Starego Miasta pojawiły się kolejne pancerki, drugi z samochodów pancernych wz.34 oraz trzecia tankietka, druga TKS. Wystawa przed Pałacem Prezydenckim będzie trwała do niedzieli.

 

czolgi01092009.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jeszcze było to taboret na którym siedział kierowca.

Szeroki skórzany pas, a nie taboret.

Mógł widzieć kolega taboret, co do pasa to jest i owszem tak jak i również w drugiej replice wz.34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TKS to nie jest TK-3, to inne wozy, nie generalizujmy. Masz zdjęcia tego taboretu skala72 ?

Dobrze o tym wiem. Jak obrobię zdjęcia wz.34(x2) i TKSa z Łodzi oraz dodatkowe zdjęcia Peugeota 1918, to zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek17 napisał:

 

niestety nie pozwolono zrobić zdjęc wnetrza,

 

Jak myślisz dlaczego ?

 

Jendrass1 sam widziałem tą replikę na miejscu w ogrodzie muzeum w Sochaczewie. Dzięki znajomości głównego opiekuna tej repliki (osoba, która parę lat temu prowadziła Sochaczewski Klub Modelarstwa Redukcyjnego), a dyrektorem muzeum jest mąż siostry mojego dziadka sam miałem okazje zrobić zdjęcie wnętrza (które już widziałem). Na tych obchodach Arkowi nie udało się zrobić zdjęć wnętrza, bo jakby to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że te fotki uszczęśliwią fanów wz.34 oraz polskiej pancerki.

 

Repliki samochodów pancernych wz.34 zostały wykonane przez:

- wersja wz.34 z karabinem maszynowy Hotchkiss - Leszek Kusiak.

- wersja wz.34 z działkiem Puteaux SA 1918 kal. 37 mm - Robert Tirczakowski i Tomisław Kalembka.

 

 

wz34_01.jpg

 

wz34_09.jpg

 

wz34_03.jpg

 

wz34_15.jpg

 

wz34_10.jpg

 

wz34_02.jpg

 

wz34_11.jpg

 

wz34_12.jpg

 

wz34_06.jpg

 

wz34_13.jpg

 

wz34_04.jpg

 

wz34_05.jpg

 

wz34_14.jpg

 

wz34_07.jpg

 

wz34_08.jpg

 

 

Zdjęcia zrobione w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim oraz na Rynku Starego Miasta w dniu 01.09.2009 r.

 

==========================

 

PS.Wnętrze wz.34

 

Wz34%20007.jpg

 

Źródło: Picasa: zdjęcia użytkownika Popeye

 

==========================

 

PS.2

 

Czy ktoś wie czyja jest ta trzecia replika wz.34??

 

800px-Samoch%C3%B3d_pancerny_wz._29_4.JPG

 

Foto: Skala72

Uwaga! - Kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora zabronione!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperku315 po co te wywód o mężach, siostrach i powinowatych ?

Odpowiedź na moje, retoryczne zresztą, pytanie jest prosta i sam udzieliłeś jej mimowolnie w moim odczuciu.

Dzięki znajomości

 

Skala72 - dzięki za fotki, nie wiem czyja jest ta 3 (i 4 też nie wiem) ale popytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zdjęcie wnętrza, to jest to wnętrze wz.34 z karabinem maszynowy Hotchkiss Leszka Kusiaka.

 

Edit:

 

Uwaga, posiadamy również replikę samochodu wz.34-II !! Jest to 4-ty model.

Warto zwrócić uwagę na luk w wieży, jest on sześciokątny, a nie okrągły jak to jest w przypadku wz.30 i wz.34-I

 

wz34_II.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak w mordę strzelił nie chce być inaczej, mamy cztery repliki samochodów wz.34 i na dodatek są to trzy modele: wz.34, wz.34-I z okrągłymi wymiennymi jarzmami (x2) oraz wz.34-II

 

wz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na cd. wakacji. Trasa: Warszawa->Lublin->Biłgoraj->Zamość->Zwierzyniec->Przemyśl...... Jak tylko znajdę coś pancernego, to zaraz zapodam.

 

PS. Play w Biłgoraju działa (Mapa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki i jeszcze raz książki, no i pozostaje internet.

 

- Poligon

- Militaria

- itd...

 

No właśnie te źródła podają, że wyznacznikami poszczególnych wersji były silniki i tylne mosty, dodatkowo dla wz.34-II inny rozstaw osi. Czyli replika zbudowana na podwoziu GAZa-69 to byłaby która wersja?

Bo kształt kadłuba i rodzaj jarzma oraz uzbrojenia to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, który z nich ma poprawną ramę ? Jak popatrzysz na poszczególne wersje wz.34, zauważysz, że miały różne wieże i jarzma, np. wz.34-I miał inny właz niż wz.34-II. Na podwoziu Gaza była wykonana I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.