Skocz do zawartości

Budynek


hank

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kombinuje sobie dioramke, pierwsza w zyciu dodam, poprosil bym o kilka cennych rad.

1. budyneczek a raczej ruiny to znana napewno wszystkim vacu ruiny z piecem, jak zaczac malowac budynek jaki podklad, cegly, sciany itd. Rzecz bedzie dziala sie latem 1944. Maluje pedzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem ten temat na forum. bardzo fajny pomysl z produkcja bruku ulicy. ale nie znalazlem tam odpowiedzi na moje pytanie dotyczace malowania scian jakimi kolorami jak uzyskac kolor zmeczonego budynku scian itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... Nie zajmuje sie coprawda budynkami, ale ja na Twoim miejscu bym sie troche zdal na modelarska intuicje... Troche bym pokombinowal, pewnie kilka razy by mi nie wyszlo, ale chyba to jest jednak najskuteczniejszy sposob nauki i dochodzenia do wynikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pomalować budynek pędzlem bedzie troche trudno,ale da się to zrobić-kolor jaki ma mieć budynek musisz wybrać sam-polecam szarości,beże-generalnie do ścian kolory jasne-najfajniesze i niepowtarzalne kolory uzyskasz mieszając kilka odcieni ze sobą.Jak to zrobić?no coż,wszystko przy malowaniu budynku opiera się na takiej samej zasadzie jak przy pojazdach-czyli washe,watering,pastele,pigmenty.Na poczatek proponuję pomalować budynek na wybrany kolor a nastepnie zrobić mu wash -płukankę z olejnej sieny palonej-powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."z olejnej sieny palonej..." - przepraszam mogl bym prosic o sprecyzowanie cozz kryje sie pod tym tajemniczym okresleniem. bo cos mi mowi iz to porostu nazwa koloru... ale... wcale mozliw ze sie myle.

a tak w ogole to dzieki wyszlo odrobine slonca i mi sie przejasnilo.

 

p.s. nie wiem jak u was ale w warszawie od paru dni straszna mgla nie widac prezentu stalina i to dziala dosc depresyjnie a na pewno mozna sie czuc troszke zagubionym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siena palona to faktycznie kolor farby-do nabycia w sklepach zaopatrzenia plastyków-polecam serie Van Gogh-cena jednej tubki to ok 10-12zł,ale za to wystarczy na lata.Jeśli chodzi o różnice pomiędzy gipsem a vacu są duże-gips jest higroskopijny,bardzo chłonie farbę,szczególnie malując pędzlem,za to ma wielkie możliwości co do kształtowania faktury-jest bardzo plastycznym materiałem-wszelkie chropowatości,obicia,wychodzą na nim rewelacyjnie.Vacu...no cóż...to zwykły plastyk,w budynkach o tyle kiepski że może pojawić się problem po sklejeniu-z czasem potrafi pokazać się miejsce łączenia obu elementów-pęka w tym miejscu,pozatym jak dla mnie gdy chodzi o ruiny budynku,w miejscu oderwania muru wygląda nienaturalnie-jest za płaskie.

Stosując wash z sieny palonej uzyskuje się taki oto efekt....

 

img7120ow3.jpg

 

img7148ig7.jpg

 

www.arturwalachowski.mtmedia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrong way !!! bardzolubie te diorame. kupe pracy kosztowala ale troszke za malo sie dzieje jak dla mnie. ale tylko patrzec i podziwiac. faktycznie mam troszke domkow gipsowych i ten z vacu i nawet przed pomalowaniem gips wymiata !!! z vacu zachowam chyba tylko piec kaflowy a ruinki zrobie z karton gipsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.