Skocz do zawartości

"Upadek III Rzeszy" diorama ---> produkcja


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nie pokazywać dopóki nie skończę ale z braku innych rzeczy na warsztacie zademonstruję. Na razie zrobione tyle co widać. Bruk ulicy z pojedynczych cegiełek, chodnik będzie wyłożony płytkami. Jak widać wyryłem już linię krawężnika. Tam gdzie stoi Drugi z jeńców (a będzie jeszcze trzech) będzie stał domek (chciałbym coś z pruskiego muru zrobić) i z niego wyprowadzani będą jeńcy.

th_IMAG1590.jpg

th_IMAG1589.jpg

th_IMAG1588.jpg

th_IMAG1587.jpg

Pomiędzy pantherturmema ulicą ma być coś w rodzaju murku (od parku?? ) rozbitego w jednym miejscu(tak żeby pantherturm mógł ryglować ogniem ulicę). Pantherturm będzie osadzony w ziemi, a dookoła myśle zasadzić trawkę, krzaczory, drzewko Wszelkie sugestie mile widziane byle udzielone w pore;) Aha jeśli pojawią sięfundusze to dokupie jeszcze figuraski MiniArt'owych czołgistów i piechoty odpoczywającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapowiada się ciekawa dioramka,zasiadam w pierwszym rzędzie, równiez mam w planach dioramke ale narazie zbieram wene do projektu

A tak przy okazji to chyba bruk na ulicy robisz sam? czy są to gotowe formy?

Dorzuć może latarnię uliczną jakieś ulotki, plakaty na murze napewno doda uroku dio.

 

Pozdro

Łukasz S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruk robię sam. Zrobiłem sobie taką foremkę w której odlewam gipsowe paseczki i następnie takie lekko jeszcze wilgotne tnę na cegły. Potem paluchem zaokrąglem tą cześć która ma wystawać i kleje na wikolu. taką sobię wymyśliłem tanią alternatywę dla bruku żywicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dioramka rzeczywiście zapowiada się ciekawie - będę bacznie obserwował Wrzucam dwie fotki, które może podpowiedzą Ci jak ją zagracić Obie zrobione po kapitulacji Berlina:

 

th_92164_Berlin01_122_370lo.jpg th_92172_Berlin02_122_333lo.jpg

 

Zastanawiałbym się tylko nad tym budynkiem z muru pruskiego - według mnie lepiej byłoby dać jakąś zniszczoną kamienicę (vide fotki). Ale to tylko moja sugestia

 

PS: Podziwiam za pomysł wykonania bruku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za fotki

Postaram sie w miare przedstawić obrazowo jak robię ten bruk. Najpierw foremka(zrobiona z kart telefonicznych)

th_IMAG1591.jpg

Zalewamy ją gipsem

th_IMAG1592.jpg

Po kilku godzinach gdy gips stwardnieje wyciągamy takie proste paski

th_IMAG1593.jpg

I tniemy je na pojedyncze cegiełki, trzeba je troszke zaokrąglić żeby potem już na dioramie tworzyły ładny wzór.

th_IMAG1594.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problema. Tylko pokażcie mi gdzie go mam umiejscowić bo dziś mam jakiś niż czy cuś....i nie bardzo kumam gdzie to dać

A póki co wyskrobałem sobie chodniczek i dołożyłem pare rzędów kostek:

th_IMAG1595.jpg

Na chodniku dodam jeszcze trochę pęknięć i wyszczerbień oraz zlikwidje ten ślad po klejeniu ułamanego kawałka płyty g/k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastąpiłą małą zmiana planów. Stwierdziłem za Łukaszem G. , że zniszczona kamienica będzie dużo lepiej wyglądała, a poza tym przy robieniu od podstaw budynku z muru pruskiego jest zbyt duże ryzyko, że człowiek się narobi i nic z tego nie wyjdzie. Więc będą dwie mniejsze obok siebie. Na dole zrobie pozostałości sklepików, spróbuje zrobić także balkon.

th_IMAG1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mur zrobiony z odartej z papieru płyty gipsowo kartonowej. natomiast otwory wyżłobione odpowiedniej szerokości (znaczy takiej jaka jest potrzebna) płaskim śrubokrętem. Użyłem go po prostu jako dłuta.

 

Kurcze coś mnie wena opuszcza... słabo mi to idze. Ale nic to wena raz jest raz nie więc spokojnie. Troszke moze jak poleży to potem nadrobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana nr 1 wygląda póki co tak. Potrzeba jeszcze trochę szpachlowania i szlifowania żeby zniknęły większe nierówności i szpary. Potem i tak będę musiał uszczerbienia zrobić.

th_IMAG1610.jpg

 

 

ma ktoś może wymiary albo rysunki techniczne tzw "zębów smoka"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMAG1616.jpg

Sprawy na razie tak sięmają. bruk z grubsza ułożony. tylko musze te dziury pouzupełniać i zalać szczeliny jakimś drobniutkim piaskiem z wikolem. Murek się robi. Montuje też różne dodatki na dioramkę. Czołgiści ruscy w drodze. Do środy chciałbym osadzić kamienice na dioramie i poszpachlować wszystko ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.