Skocz do zawartości

ZDOBYCZNY HOWITZER


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

Przestańcie już! Kazdemu może się przytrafić to co Arturowi! Zwłaszcza ze zaden program nie zasygnalizuje tego jako błąd! Chłopak nie wcisnął jednej litery a tu zaraz awantura! No nie wcisnęlo mu się "a" i wyszło nieporozumienie! Myślę ze miało być "zArobiłem" a przez nieuwagę powstało "zrobiłem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No co ty HOWITZERA nie znasz . Tą licencję to wszyscy przed wojną kupowali. Rosjanie też
Kupowali licencję modelu? Licencję nazwy? Przed wojną ?

Znowu wyszedłeś na głupka i nieumiejętnie się bronisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą "HOWITZER" czy haubica, to to działo ma swoją nazwę własną. Mały quzi, szczególnie dla wystawiającego model - jak ta haubica się nazywa?

I jeszcze jedno - o ile pamięć mnie nie myli to nie jest to model wyłącznie Zvezdy - wypraski od haubicy 122 mm wz.38 są ze Zvezdy, a pakuje to razem z żywiczną konwersją do "152" Maquette.

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą święta więc Wszystkim POKÓJ. Dzięki wszystkim którzy coś mi podpowiedzieli ,skrytykowali pochwalili lub pooglądali. Jest fajnie tylko śniegu brakuje .NIE TRZEBA MIEĆ ZA DRANIA TEGO CO JEST INNEGO ZDANIA. 38/85 HOWITZER

 

 

 

Przeznaczenie: zwalczanie siły żywej odkrytej i ukrytej, środków ogniowych piechoty i artylerii i lekkich umocnień piechoty.

 

naboje stosowane do strzelania: z pociskiem odłamkowo-burzącym, odłamkowym, przeciwpancerno-kumulacyjnym, dymnym i oświetlającym;

masa działa w położeniu bojowym - 2,45 t;

długość lufy bez zamka - 2,80 m;

kąt ostrzału w płaszczyźnie pionowej - od -3o do 63,5o;

kąt ostrzału w płaszczyźnie poziomej - 49o;

maksymalna donośność - 11,80 km;

prędkość początkowa pocisku - 515 m/s;

szybkostrzelność - 5-6 strz./min;

maksymalna prędkość holowania - 70 km/h;

obsługa - 7 żołnierzy df4a00f317b6eca3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy doczekam sie wyjaśnienia z licencją ? Tchórzysz Arturze? Twoje opowiadanie pierdół na tematy modeli , które wystawiasz zapędziło cię w kozi róg. Nie umiesz ani powiedzieć nic o licencji , którą wymyśliłeś, ani o słynnym koNturze. Pełna ignorancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...38/85 HOWITZER

df4a00f317b6eca3.jpg

 

No niestety tej odpowiedzi nie mogę zaliczyć - mówisz tu o haubicy wz.38 122 mm (i zdjęcie takowej zamieszczasz), a to co jest na dioramie to nie jest haubica 122 mm

 

Pozdrawiam

sokol

 

PS.

Porównaj zdjęcia - haubica wz.38 nie ma hamulca wylotowego, a ta na dioramie ma i to dość masywny Ale to nie jedyna różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale tylko taką fotkę udało mi się znaleść. Wiesz tak naprawdę to nie siedzę w dokumentacji jak Ty ,ale za to coś lepię i wystawiam. Zawsze możesz pooglądać a ja się czegoś od ciebie nauczę. Najważniejsza jest przeciez wspólpraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale tylko taką fotkę udało mi się znaleść. Wiesz tak naprawdę to nie siedzę w dokumentacji jak Ty ,ale za to coś lepię i wystawiam.

 

No tu akurat nie trzeba siedzieć w dokumentacji - właściwa nazwa haubicy jest na pudełku i w instrukcji - czyli haubica polowa 152 mm D-1.

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE PUDEŁKO JUŻ DAWNO WYWALIŁEM A tak na marginesie to miałeś się Wojtku ponoć nie odzywać do mnie . Tak mnie straszyłeś.. A z resztą jak wiecie nie przywiązuję do tego aż takiej wagi . Jutro kolejne modele pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.