Skocz do zawartości

Mi-26, Zvezda 1:72


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnej relacji warsztatowej.

Jak wcześniej zapowiadałem padło na kolosa od Zvezdy. In-boxa nie daję bo jest na forum i w internecie.

DSC01844.jpg

Pudło wielkie bo i wielki model z tego będzie. Obecnie pomalowałem i przybrudziłem wnętrze. Z założenia ma to być egzemplarz eksploatowany w trudnych warunkach Afganistanu więc musi być pobrudzony. Białe pasy na podłodze sam malowałem bo nie ma na kalkach.

DSC01846.jpg

DSC01847.jpg

DSC01848.jpg

DSC01849.jpg

DSC01850.jpg

Resztę drobiazgów ładowni jutro porobię i zajmę się kokpitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jak zwykle trochę pewnie pomarudzę

Przynajmniej będą jakieś komentarze

No kolos to jest. Długość 55,5 cm a średnica wirnika z oklapniętymi łopatami 40 cm. Czyli akurat jak od tyłu regału do szklanych drzwiczek. Wchodzi na styk Będzie stał bokiem bo inaczej nie się nie zmieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł,

ponieważ jestem chory i musiałem siedzieć w domu to wydłubałem kokpit . Dorobiłem pasy bo w zestawie ich brak. Są na ludkach ale ja ich nie montuję Pierwsze 4 fotki są bez panela podsufitowego a ostatnie dwie już z kompletnym kokpitem.

DSC01851.jpg

DSC01852.jpg

DSC01853.jpg

DSC01855.jpg

DSC01856.jpg

DSC01857.jpg

Trochę muszę popracować nad tylną ścianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wciśniesz coś do środka? Bo aż się prosi o jakiegoś Gaz-a czy czym tam Ruscy w Afganistanie jeździli .

No właśnie nie wiem, chyba jednak nie. Wszystkie fundusze idą na następny większy projekt z kilkoma modelami i dioramką. Nie kupowałem nawet do tego Mi blaszek, robię co mogę we własnym zakresie.

Chciałbym coś wrzucić ale niestety kasy nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tu towarzyszu nie namawiaj do ściepy narodowej

Podziałałem podziałałem i kadłuba poskładałem Szybko poszło bo łapane punktowo CA a jak było wszystko połączone to wtedy klejem z igłą pociągnąłem wszystkie łączenia. Teraz leży i schnie. Teraz dopiero widzę jaki to kolos. Nie ma jeszcze części ogonowej doklejonej a już jest problem żeby ogarnąć Już wychodzę ze strefy makro i trzeba normalne zdjęcia robić żeby całość złapać Dałem profilaktycznie ciężarek 15g w nosie coby się nie zdziwić po postawieniu na koła. Instrukcja nic o tym nie mówi ale dla pewności wolałem dorzucić. Podłogę ładowni miałem zwichrowaną ale po połączeniu połówek wskoczyła na swoje miejsce i jest ok. Dobra czas na fotki:

DSC01859.jpg

DSC01862.jpg

DSC01863.jpg

DSC01866.jpg

DSC01867.jpg

DSC01868.jpg

DSC01870.jpg

DSC01872.jpg

DSC01874.jpg

DSC01875.jpg

Jak narazie budowa idzie sprawnie, Zvezda zrobiła kawał dobrej roboty. Wypychaczy praktycznie żadnych, dopasowanie tez dobre. Jednak nie obejdzie się bez szpachli przy szlifowaniu łączeń na kadłubie ale to raczej niewielkie ilości dla wyrównania połówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega może mi zdradzić swoją tajemnicę jak zrobił ładne przybrudzenia miedzy wręgami i ożebrowaniem ???

Może

Jest to czarna farba artystyczna rozcieńczona "rozcieńczalnikiem ekstrakcyjnym" i nanoszona wąskim pędzelkiem w każdy prostokącik. Gdy podeschło nasączonym wacikiem do uszu w tym samym rozcieńczalniku przecierałem każdą kratkę z nadmiaru farby. Jak typowy wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pitole ale to wielki model

Kolejne elementy kadłuba doklejone. teraz wychodzi, że z dopasowaniem średnio jest. Albo ja coś niedokładnie zrobiłem. Między segmentami powstają szpary, dosyć szerokie wymagające szpachlowania. Najbardziej mnie martwi ta w części ogonowej bo od dołu jest przedział ładunkowy i widać okrutnie. Albo wyciągnę plastik nad świeczką i wkleję pręciki które zaszpachluję od góry albo samą szpachla podziałam. Jeszcze pomyśle zanim wyschnie wszystko.

DSC01878.jpg

DSC01879.jpg

DSC01881.jpg

DSC01882.jpg

DSC01883.jpg

DSC01884.jpg

Porównanie z modelami w skali 48. Masakra A myślałem, że Łoś jest duży.

DSC01885.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Co to na prawo od Pantery ?

Na prawo widać TKS & Ra 43 RPM 1:35. Gdzies na forum wala się warsztat i galeria.

 

Chciałem siłą ale nie da rady bo bym powyginał wręgi przy suficie w przedziale transportowym. Poszpachlowałem już wszystko a jutro obróbka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez minione dni powklejałem różne detale na kadłubie i pomalowałem. Próbowałem też otrzymać efekt wypłowienia zielonej farby oraz zniszczenie powłoki na kadłubie (to szare). Trochę chyba nie wyszło ale się uczę Mam zdjęcie gdzie na używanym śmigłowcu takie coś powstało. Może to efekt niszczenia farby przez spaliny i wysoką temperaturę Kolejnym etapem będzie zaznaczenie linii podziału blach oraz wash. Zrobię też trochę wycieków na podstawie zdjęć. Narazie prezentuje się tak, czyli płasko i żarówiasto

DSC01927.jpg

DSC01928.jpg

DSC01929.jpg

DSC01931.jpg

DSC01933.jpg

DSC01935.jpg

DSC01937.jpg

Widzę, że muszę gdzieniegdzie poprawić kształt plam bo za bardzo poszarpane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No plamy popraw i to koniecznie.

 

 

Jakoś mnie te szare plamy nie przekonują. Może powinny być bardziej rozmyte Rolling Eyes ...

 

Wiesz, zważmy na to że to jest pędzlowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.