Skocz do zawartości

Mi-26, Zvezda 1:72


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Podobne "zwierzątko" zalega u mnie na półeczce... ale w pudełku. Kawał modelu i widzę, że mimo pierwszego doskonałego wrażenia w pudełku, szykuje się kawał szpachlowania i pasowania. Zmartwiła mnie zwichrowana podłoga ładowni... Mam nadzieję, że mój egzemplarz będzie zdrowy;)

Tak czy inaczej, trzymam kciuki.

Za szczęśliwy koniec budowy":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziem dalej. Średnio jestem zadowolony z brudzenia. Linie na kadłubie są tak delikatne, że nie można ich nawet ołówkiem poprawić bo wash nie wchodzi w nie. Przy ścieraniu nadmiaru to się wszystko ściąga. Ten większy zaciek z tyłu kadłuba to na podstawie fotek robiłem, nie wiem czemu tam się tworzy. Jeszcze muszę go poprawić ale czekam aż przeschnie.

DSC01942.jpg

DSC01944.jpg

DSC01945.jpg

DSC01948.jpg

DSC01950.jpg

DSC01951.jpg

Aha, podciąłem trochę opony jako ugięcie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pięknie wyszło malowanko ja niedługo zabieram się za mojego mi-2 więc kolejny śmigłowiec na forum będzie oglądam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czółko

Kolejny odcinek psucia modelu (i dosłownie i w przenośni ). Poprzyklejałem podwozie i kilka drobiazgów oraz położyłem kalki. Dobrze się kładą i reagują na płyny zmiękczające. Potem je wypłowiłem (czy jak to tam się mówi, wypłowiałem ). Na to trochę olejnych i gotowe. Jakoś to wygląda. Teraz zajmę się wszystkimi drobiazgami przy kadłubie, czyli rampa, drzwi i takie prostokątne cybanty pod wylotami spalin.

DSC01954.jpg

DSC01956.jpg

DSC01957.jpg

DSC01958.jpg

DSC01959.jpg

DSC01961.jpg

DSC01963.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o boczne okienka? One maja odstawać bo są odsuwane.

Nie wiem czy to można nazwać filtrem bo jest to ten sam piaskowy kolor co kamo ale nakładany jak półsuchy pędzel . Jest to akryl i jak za mocny był kolor to wilgotnym pędzelkiem ściągałem nadmiar. Na upartego mozna to podciągnąć jak filtr domowej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to tam w oryginale było na Mi-26, ale mógłbyś się pokusić o mocniejsze wypłowienie tylko czerwonego na gwiazdach, tak by mocniej przebił biały.

O coś takiego: http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Mil-Mi-6PSS/1184615/L/

Ale to tylko moja propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dorobiłem schodki, reflektory i kilka innych drobiazgów. Została już tylko rampa do pobrudzenia i wklejenia Schodki trochę podniszczyłem gąbeczkując lekko kolorem wnętrza a następnie aluminium. Ma to imitować przetarcia do farby podkładowej i gołego metalu. Zrobiłem też lekkie wypłowienie czerwieni w gwiazdach i godłach tak jak mówił Grzes. Mam nadzieję, że udało mi się to

DSC01968.jpg

DSC01970.jpg

DSC01971.jpg

DSC01972.jpg

DSC01973.jpg

DSC01974.jpg

DSC01975.jpg

DSC01977.jpg

DSC01978.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.