Skocz do zawartości

Nissan GT-R, Tamiya 1/24


Kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z nowym wątkiem,

na konkurencyjnym forum ogłosili nowy konkurs a że wygrany (w poprzednim konkursie w którym startowałem z Ducati) GT-R leżał sobie na wierzchu i puszczał do mnie oczka nie wytrzymałem i zgłosiłem swoja kandydaturę.

Nowy Nissan GT-R R35 z Tamiya już jest pewnie ogólnie dość znany więc nie będę napychał tutaj fotek pudełka ani jego zawartości. Dodatkowo razem z modelem otrzymałem zestaw blaszek z Abera

 

IMG_1667.jpg

 

oprócz tego dokupiłem zestaw kalek imitujących włókna węglowe SMS 1020 dedykowane do tegoż modelu. Więc jak się domyślacie będzie to wersja ultra lekka

 

Na samym początku karoseria wygląda tak

 

IMG_8287.jpg

 

została następnie przeszlifowana w nielicznych miejscach (jakość wykonania tego zestawu przez Tamiya jest wręcz wzorowa) oraz pogłębione linie podziału

 

IMG_8333.jpg

 

IMG_8334.jpg

 

trzy częściowe tylne skrzydło (nie licząc środkowej podpórki) zostało sklejone i miejsca sklejenia przeszpachlowane płynną szpachlą z Gunze

 

IMG_8337.jpg

 

następnie poszedł podkład Gunze a później maskowanie komory silnika i czarny semi gloss firmy Gaia

 

IMG_8355.jpg

 

IMG_8356.jpg

 

P.S. Postaram się jednocześnie ukończyć prace przy Jamaszce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak jak pisałem

...dokupiłem zestaw kalek imitujących włókna węglowe SMS 1020 dedykowane do tegoż modelu. Więc jak się domyślacie będzie to wersja ultra lekka

czyli karoseria full carbon.

Tak wyglądają maski z SMS'a

 

sms.jpg

 

nie rozumiem tylko dlaczego wykonali je w ten sposób że włókna układają się z osią symetrii przez środek wzdłuż karoserii. Przecież nikt tak nie buduje. Będzie trzeba to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również, szczególnie, że wszystko takie czyściutkie . Możesz powiedzieć dlaczego zacząłeś od czarnego koloru? To miała być taka baza? Generalnie modelarze malują zaczynając od najjaśniejszego koloru, no chyba, że to specjalny zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniejszych kolorów pod maską na tym jednolitym odlewie nie ma za dużo a właściwie nie licząc metalizerów (dla których właśnie czarny kolor najczęściej jest podkładem) jest tylko jeden. Zgodnie z instrukcją do modelu (i w 1:1) to biały mat zbiorniczka wyrównawczego z płynem chłodzącym

 

112_0803_05z2009_nissan_GTRengine.jpg

 

zbiorniczek właśnie przesycha

 

IMG_8389.jpg

 

potraktowałem go białym podkładem Gunze. Podkład dobrze kryje więc nie było problemów z zakryciem wcześniejszego czarnego a i sam zbiorniczek nie musi być przecież nieskazitelnie biały.

 

Malując bardziej złożone elementy gdzie jest więcej różnych kolorów owszem kieruję się zasadą od jaśniejszego do ciemniejszego, ale też biorę pod uwagę co jest mi wygodniej zamaskować lub jak można to zrobić najłatwiej i najprościej. Choć czasem nic nie da takiego efektu jak żmudne, staranne wymaskowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Ciebie model będzie na wysokim poziomie, komora silnika niestety blado wypada, Tamiya się nie postarała. Nie pamiętam teraz jak wyglądają elementy pod maską, ale czy będziesz robił własne instalacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Dojdzie jedynie pare elementow z zestawu blaszek Abera. Do tego co w tej chwili widac dochodzi jeszcze jedna czesc imitujaca pokrywe silnika z paroma przewodami. Mam nadzieje ze uzywajac roznych kolorow ozywie jeszcze troche ta przestrzen

Taki "polsilnik" to dla mnie dziwne rozwazanie. Wolalbym pelny albo wcale.

W planach mam inny model z pelnym silnikiem i wtedy pobawie sie w jego waloryzacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczam rozcieńczalnikiem Gunze do farbek C.

Specjalnie fotografuje na takim tle bo przy białym jest zbyt duży kontrast i nie widać dokładnie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora zabrać się za kalki.

Miałem jeszcze fuknąć warstwę werniksu na czarny, ale stwierdziłem że finalnie może być trochę za grubo z wszystkimi warstwami więc wygładziłem tylko czarny Gai płótnem 3600 na mokro i zacząłem układać kalki.

Na pierwszy ogień poszedł dach i tylna klapa.

 

IMG_8404.jpg

 

IMG_8406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, ale to akurat były prościutkie fragmenty, dopiero dalej zaczyna się zabawa.

 

IMG_8407.jpg

 

IMG_8409.jpg

 

IMG_8410.jpg

 

IMG_8411.jpg

 

Na zderzaku we wnęce na tablicę rejestracyjną troszkę się podarła kalka ale biorąc po uwagę że to z jednego kawałka to i tak nieźle że się rozciągła to takiego kształtu. Wnękę będę musiał poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.