Skocz do zawartości

UAZ-469 /MILICJA OBYWATELSKA/ Military Wheels 1:35


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

przez przypadek go nie słuchaj - nie chce żeby siedzonka było widać

 

a tak na poważne - mnie bardziej się podoba jednak taka odkryta wersja - więcej można poszaleć z uciechą dla tłumów (a miało być poważniej) a nie tylko twórcy który wie że zrobił rozgniecionego śledzia na tylnym siedzeniu ale nikt nie widzi bo czapke położył na tym miejscu i jeszcze plandekę założył

 

sorki za off topa - ale to moi faworyci

 

th_55_p_resize.jpg th_rp55.jpg

fotki niestety z gatunku ".... dawno, dawno temu gdzieś w odległej stronie www.... sam ich nie mogę teraz znaleść

... wiem, wiem - jeden z plandeką / a właściwie z blaszanką /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

BaldPuma

Ciekawe wersje Uaz-a, mimo wszystko pozostanę przy swojej MO.

 

Prace nad poprawkami wnętrza posuwają się (choć wolno) do przodu.

Nie będę rozpisywał się co "dłubię" zdjęcia zobrazują moje "wypociny".

 

Pierwsze na tepetę poszły "boczki" Uaz-a

 

984d305e60fe12c0.jpg

 

DSC08945.jpg

 

DSC08946.jpg

 

Następnie drzwi.

Pierwsze zdjęcie - propozycja Firmowa, w żaden sposób nie pokrywająca się z rzeczywistością.

 

DSC08936.jpg

 

066ca1870c24049c.jpg

 

Moja wersja (jeszcze nie końcowa)

 

DSC08947.jpg

 

DSC08948.jpg

 

DSC08949.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz fajniej

Klapa zapewnie będzie ruchoma -

chodzi mi o to żeby czasami można ją zamknąć

nigdy nie rozumiałem modelarzy z uporem maniaka otwierajacych silniki - ale pewnie doczekam jakiego Bf-109 z pięknym silniczkiem na wierzchu .................

................... lecącego nad Londynem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, mój błąd. przepraszam BODEK 66 mam pytanie, chcąc przerobić go na terenówkę Milicji nie łatwiej było kupić też MW ale UAZ-a w wersji Rosyjskiej Military Police??? Jest od razu z brezentowym dachem itp???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten UAZ ale...mam dla Ciebie złą wiadomość ( bo wiem żeś szczególarz).

Podłoga nie jest płaska. Dawno, dawno temu, przez kilka tygodni jeździłem uazem bez wszystkich zbędnych duperel w tym drzwi i stąd udało mi sie wyszperać dwie fotki

dsc00555a.th.jpgdsc00554n.th.jpg

 

sorry za jakość ale myślę ze dobrze ilustrują o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten UAZ ale...mam dla Ciebie złą wiadomość ( bo wiem żeś szczególarz).

Podłoga nie jest płaska. Dawno, dawno temu, przez kilka tygodni jeździłem uazem bez wszystkich zbędnych duperel w tym drzwi i stąd udało mi sie wyszperać dwie fotki

 

Tak, wiem o tym, wprawdzie doszedłem do tego już po malowaniu, ale myślę że jakoś się z tym uporam,

Dzięki za fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamieszczam kolejne fotki z budowy Uaz-a. Nie będę opisywał co zrobiłem (nie znam się na silnikach i mógłbym popełnić jakąś gafę) śledząc poszcególne etapy (moje posty) łatwo się domyślić, jak posuwają się prace. Mogę zaznaczyć jedynie, że części producenta już wyczerpałem w poprzedniej wstawce, tak więc przchodzimy do "samoróbek".

 

DSCF8721sized.jpg

 

DSC09011.jpg

 

DSC09012.jpg

 

DSC09014.jpg

 

DSC09015.jpg

 

DSC09017.jpg

 

DSC09019.jpg

 

DSC09021.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gapiące się Towarzystwo podejmie wyzwanie i powstanie projekt grupowy "Uljanowskij Awto-Zawod"?
U mnie czeka taki w szafie (choć docelowo ma być w malowaniu LWP/WP):

525235de8759d557.jpg

Może projekt grupowy przyspieszyłby jego wyjazd z szafy

Inbox dla ciekawych zawartości: viewtopic.php?t=5177&highlight=uaz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie godzinę temu ogladałem to "cudo"

Jest straszny - tak strasznie skopany że aż kusi

Jak na pierwszą wizję lokalną to najpewniej zostały by koła - bo nie mam pomysłu skąd je wziąść a resztę pomału by się zrobiło.

Ale jako plus muszę dodać -->> ma podłogę ze schodkiem

Tylko Gospodarz musi dalej prowadzić warsztacik jako wzór.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie zakładać warsztaty i do roboty

Zacytuję BaldPuma "Uaz jest tak brzydki, że aż piękny"

 

Kolejne fotki. Tym razem oderwałem się od silnika i "oskubałem koguta".

Poszedłem na łatwiznę (tak mi się wydawało) i wykorzystałem kogut z modelu "Auta PRL-u" czy jakoś tak. Pierwszą rzecz jaką zrobiłem to rozwiercenie całości, aby w środku umieścić imitację obrotowego "lustra".

Wykonałem je z blaszki. Następnie w ruch poszedł Photoshop, drukarka i biała kalkomania. Nadrukowałem tło, (drukarka laserowa żeby mocząc kalkomanie nie zmyła się farba). Drobne malowanie, przytarcia, przybrudzenie i kogut gotowy (ale nie było łatwo).

 

DSC09026-1.jpg

 

DSC09028.jpg

 

DSC09031.jpg

 

DSC09030.jpg

 

Chciałem pokazać lustro, ale na fotce słabo widać.

 

DSC09032-2.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"oskubałem koguta"

A moze tak diodę migającą na baterii od zegarka, mikro przełącznik pod spodem (na Meiselsa w elektronicznym łatwo dostać) i... będzie niespodziewanka na konkusie? Wyszło bombowo.

 

choć docelowo ma być w malowaniu LWP/WP

nasz to rzadko w takiej konfiguracji pewnie powiedzmy że miało to być działo bezodrzutowe B-11, ale to raczej na GAZie, z UAZem raczej kojarzy się SPG-7 lub9 (D) ewentualnie moździerz 82mm. W każdym razie plan jest warty uwagi. Walczyłem swego czasu z MACiem przerabiając go na RD-115ZT/E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.