Skocz do zawartości

UAZ-469 /MILICJA OBYWATELSKA/ Military Wheels 1:35


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odebrałem z wydziału komunikacji tablice rejestracyjne do mojego Uaz-a , wprawdzie dali jakieś stare, ale o to chodzi gdyż mój będzie umiejscowiony (na dioramce) z datą 31 sierpień 1982 rok Kraków-Nowa Huta (rocznica wydarzeń sierpniowych).

Zresztą pochodzącą od istniejącego pojazdu z tych lat. Oprócz tego "kupiłem" modną w tych czasach "szczekaczkę" - megafon.

 

8_zomo_m2_o4_89p_n.jpg

 

DSC09190.jpg

 

DSC09191.jpg

 

DSC09192.jpg

 

DSC09193.jpg

 

DSC09195.jpg

 

DSC09180.jpg

 

DSC09181.jpg

 

DSC09185.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Niestety, również wypraski z szybami i światłami nie nadają się do użucia. Wszystko należy robić we własnym zakresie. Wykorzystałem jedynie przezroczyste elementy, które spiłowałem i dodałem blaszki. "Oczy" Uaz-a po modyfikacji widoczne na zdjęciach. Tylne światła również będą wymagały podobnych zabiegów.

 

DSC09197.jpg

 

DSC09199.jpg

 

DSC09201.jpg

 

DSC09202.jpg

 

DSC09203.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wspaniały, jestem na wątku codziennie i nie chce nikogo pośpieszać ale "dawno" nie było aktualizacji więc (mam nadzieje, że Bald Puma też mnie popiera:] ) prosimy o uaktualnienie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zwróć uwagę ,że końcówki zderzaka w uazie ze zdjęciu/ktory ma takie same tablice rej. jak Twój/mają dwa białe wąskie paski a nie w całości pomalowane na biało.Model wychodzi super

 

Tak wiem o tym. Jednak na innym forum dowiedziałem się cytuję:

 

"Zdjęcie z "epoki" zostało zrobione na Starym Rynku w Poznaniu 2 kwietnia 1989r. (pacyfikacja demonstacji przeciwko Klempiczowi). Literki w prawym górnym rogu oznaczją Agencję Fotograficzną Solidarności Walczącej (czyli niejakiego "Dziada")."

 

Ja robię pojazd z 1982 roku, dlatego jest tu napewno rozbieżność dat i malowania. Jednak do końca nie wiemy, czy w 1982 roku nie pojawił się w takim malowaniu jakie robię w Nowej Hucie. Wiadomo, że na planowane zamieszki (np. rocznica sierpnia) następowały roszady w jednostkach ZOMO i w Krakowie pojawiali się Zomo-wcy np. z Pomorza.

Faktem jest, że mój Uaz nie będzie wierną kopią pojazdu z tamtych lat, chociaż nigdy nie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce nikogo pośpieszać ale "dawno" nie było aktualizacji

 

Robi się ...

Wprawdzie niewiele zdziałałem (brak czasu), ale Uaz został zaopatrzony we wszystkie światła, no prawie wszystkie. Pozostało jeszcze na tylnej klapie - wsteczne i podświetlenie rejestracji.

 

DSC09240.jpg

 

DSC09228.jpg

 

DSC09229.jpg

 

DSC09232.jpg

 

DSC09237.jpg

 

DSC09227.jpg

 

DSC09234.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodek66

i w Krakowie pojawiali się Zomo-wcy np. z Pomorza

Ci trafili jako "desant" lotniczy - ale np Katowice były o krok - i A4 jeszcze nie remontowano w tych czasach o ile było A4

 

A model fajny - jeszcze jakbyś mógł go 2 razy zmniejszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochanie! Zmniejszyłem naszego....UAZ'a

 

Nie mogłem się powstrzymać tekst dobry. Ciekaw jak "Kochanie" zareaguje.

 

PS> U znajomego zabrzmiało by to tak "trudno biorę Twojego", a mają dwa GAZ 69 każdy ma swojego

 

62628791.jpg

 

źródło: http://www.laziska.um.gov.pl/index.php?page=tresc&id=356

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Jestem przekonany, że nie upadł Po prostu kolega bodek66 nie miał czasu albo coś mu wypadło. Mam przynajmniej taką nadzieję Tym bardziej, że od jakiegoś czasu nie widziałem Go na forum.

Pozostaje tylko czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.