Skocz do zawartości

Jagdtiger wersja Porsche, 1:35 DML


arre

Rekomendowane odpowiedzi

Po ciepłym przyjęciu przez Forumowiczów mojego ostatniego modelu (Tygrys II) - dziękuje , nadeszła pora na kolejny model.

 

Mój wybór padł na kolejne dzieło hitlerowskiej myśli technicznej - pochodna Tygrysa II - niszczyciel czołgów Sd.Kfz. 186 Jagdtiger.

 

Zdecydowałem się na model Dragona o numerze 6351 "Jagdtiger Porsche Production" w wersji Premium.

 

Kilka zdjęć inboxa;

 

7377c71bd0db497am.jpg

 

1f829dbd49f6111fm.jpg

 

afc329fcd3cc3b56m.jpg

 

W zestawie znajdują się metalowe grille, lufa, lina, przezroczyste peryskopy, metalowe haki holownicze oraz mocowania narzędzi.

 

a8fb60ee614b2385m.jpg

 

c1ba95c27774e775m.jpg

 

fff982cf306f4c91m.jpg

 

Dokupiłem również gąsienice Friulmodel (lubię z nimi pracować)

 

1ff4f2ef8dcd254em.jpg

 

A także zimmerit firmy ATAK - po raz pierwszy użyłem go podczas pracy nad Tygrysem II, i jestem na tyle z niego zadowolony ze postanowiłem użyć go ponownie. Tym razem jednak trochę go "sponiewieram" dremelem.

 

895644186a4c90d4.jpg

 

 

Na chwilę obecną rozpatruję trzy możliwości:

 

- pomalowanie modelu dunkelebem i wykończyć model z resztkami kamuflażu zimowego

 

- znalezienie ciekawego udokumentowanego kamo (liczę na Wasza pomoc)

 

- kamo fikcyjne (myślałem nad kolorami Jagdtigera z muzeum w Bovington)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JT Porsche było nieoficjalnie 11, a oficjalnie 10. Dwa bez zimmeritu, 314 i jeszcze jeden bliżej nieznany egzemplarz. Reszta zimmerit miała, najpewniej jest pomalować JT w całości na Dunkelgelb i bawić się w CM.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- znalezienie ciekawego udokumentowanego kamo (liczę na Wasza pomoc)

Ja bym Ci radził tą mozliwośc wybrać

Tu masz zdjęcia porsche:

http://www.tiif.de/thread.php?threadid=22&sid=2e782c846defc67dd482e3f67befb281

Ten pojazd został zdobyty przez Brytyjczykow i dziś stoi w muzeum Bovington:

http://www.geocities.com/Pentagon/2833/heer/antitank/jagdtiger/jagdtigern2.jpg

A tutaj ten sam egzemplarz testują gdzies na poligonie:

Życze powodzenia

 

PS. Z henschlem byłoby o wiele łatwiej (zdjęcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i wiadomości na PW.

 

Okazało się ze lufa od Dragona ma pewne błędy - najważniejszym jest długość a także brak widocznego gwintowania wewnątrz lufy.

 

Dlatego dokupiłem lufę firmy RB

 

26f2c2e1796db3f7med.jpg

 

W trakcie poszukiwań zdjęć, natrafiłem na taki oto egzemplarz;

 

21825caf55477cb1med.jpg

(zdjęcie znalezione w internecie, prawdopodobnie pochodzi z Militaria 80, Jagdtiger)

 

Bardzo ciekawe kamo, mam trudności z identyfikacją koloru bazowego - wygląda jak odcień jasnoniebieskiego.

 

Z informacji które znalazłem, wynika iż ten konkretny Jagdtiger został zniszczony w kwietniu 1945 i walczył prawie 8 miesięcy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe kamo, mam trudności z identyfikacją koloru bazowego - wygląda jak odcień jasnoniebieskiego.

Że co? bazowy to Dunkelgelb, a na to białe kamo zimowe. Ale czy tak wyglądał, to nie wiadomo, bo ta kolorowanka pochodzi z Militariów, a więc będzie to raczej luźna interpretacja autora.

 

PS: Aby prawom autorskim stało się zadość, dopisz źródło tej kolorowanki (zapewne Militaria 80, Jagdtiger)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ze popełnię bobola.

 

A tak na serio. Czy taki typ kamo należało by nakładać w nastepujacej kolejności:

----> Dunkeleb - pastela (kreda)?, cz tez Dunkeleb - i np. pigment MIG-a?

 

Pytam, ponieważ bardzo mi się podoba - ożywiło by półkę na której stoją jak dotychczas same "szaraki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub ma rację kolor bazowy to dunkelgelb. Malowanie tak jaka zostało to napisane raczej wątpliwe dlatego może jednak pomyśl nad innym może jednolite. Popatrz sobie na zdjęcia jagdtigera, który zachował się w zbiorach w Bovington. Odnośnie zestawu to fajna kalkomanie dołączył Dragon bo widzę że kalki są i do wersji henschla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jakoś mnie to uciekło... ale zawszę można improwizować W szczególności, że jedno malowanie podane przez autora mam właśnie na podwoziu henschel.

 

edit 02.X.09r.

 

Znalazłem jeszcze takie malowanie (tym razem na poprawnym podwoziu)

 

beztytuujdw.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać poprawki i szukac oryginalnych zdjeć. Niektóre schematy totalnie przekłamują.

Poszukaj na tej stronie, moze cos znajdziesz.

http://www.tiif.de/index.php?sid=a17fdf531210545b1122de4614aea2e9

 

Tu masz fotki:

http://www.antraspasaulinis.net/uploader5/failai/tigrai_jagdtiger_porsche.jpg

3 foty tego samego tanka:

http://v4.valkiria.net/skin/historia/druga_wojna/img/uzb/jagdtiger/jagdtiger1.JPG

http://www.geocities.com/Pentagon/2833/heer/antitank/jagdtiger/jagdtigern2.jpg

http://www.geocities.com/zubrowka1999/p/jagdtigerp.jpg

 

Mam nadzieje, ze pomogłem

 

PS. Własnie... Ten co wysłałem ci 3 zdjęcia to ma do połowy zimmerit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać poprawki i szukac oryginalnych zdjeć. Niektóre schematy totalnie przekłamują.

Poszukaj na tej stronie, moze cos znajdziesz.

http://www.tiif.de/index.php?sid=a17fdf531210545b1122de4614aea2e9

 

Z tego co kojarzę to na tej stronie są same zdjęcia Tygrysy ale "jedynek.".

A co do zdjęć to z tym jest problem czarno-białe zdjęcie nie pokaże Ci jakich kolorów użyć do kamuflażu. No i jeśli tank ma jednolity kamuflaż to trzeba kombinować aby w 100% trafi w kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, iż model pomaluje w jednolitym kamuflażu - takim jak Jagdtiger nr.1 na drugim prezentowanym przeze mnie zdjęciu.

 

Użyję farb Vallejo - prosiłbym o pomoc w doborze koloru;

 

3e5812.jpg

 

3f6812.jpg

 

Czy numer 71025 będzie odpowiedni Waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dosyć długim oczekiwaniu na poszczególne, zamówione elementy,

udało mi się wygospodarować kilka godzin czasu na rozpoczęcie pracy nad modelem.

 

Na początek porównanie lufy Dragona (u góry) z lufą RB:

 

pa106399.jpg

 

Gwintowanie na lufie RB (z lewej) i jego brak w Dragonie

 

pa106387.jpg

 

Sklejone zawieszenie

 

pa106395.jpg

 

oraz naklejony zimmerit

 

pa106397.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o prawidłowa długości lufy w Jagdtigerze to przyznam że muszę sprawdzić. Natomiast jeżeli chodzi o jakość to z pewnością RB Model ją wygrywa. Swego czasu pamiętam że najlepsze wymiarowo lufy tworzył m.in. CMK. Jak aktualnie sprawy się mają trzeba sprawdzić bo niestety na pewno Dragon prawidłowej lufy nie dawał. Jeżeli natomiast RB Model wywodzi się od Armorscale to lufa też jest nie prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, wymiana badziewnej lufy dragona oraz kupno ATAKowskiego zimmeritu to bardzo dobre decyzje. Będziesz go coś odłupywał - jakieś małe ubytki?

 

Lufę RB zamierzam trochę zmodyfikować - tak abym nie musiał przerabiać całego zespołu jej mocowania.

 

Chciałbym również popracować nad zimmeritem - ubytki oraz szlifierka dremelem.

 

W zamierzeniu końcowym model ma być zużyty lecz nie brudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powoli prace nad Jagdtigerem posuwają się do przodu.

 

Zamówiłem dodatkowo biżuterię z Abera - zestaw PE dla modelu Dragona, przesyłka w drodze.

 

Skleiłem wnętrze

 

jagd1.jpg

 

A także próby brudzenia

 

jagd5.jpg

 

Po wklejeniu przedniej płyty ukazała się spora szpara która musiałem zaszpachlować

 

jagd3.jpg

 

Widok ogólny postępu prac

 

jagd4.jpg

 

 

Czekam na przesyłkę z fototrawionymi elementami Abera, nie chce potem odklejać plastikowych elementów które maja być nimi zastąpione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.