Skocz do zawartości

AH-1G 1:72 [Mastercraft 020347]


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

No nadlewek jest tyle, że materiału starczyło by na drugi model ;) Ale formy wtryskowe są pewnie w moim wieku, ewentualnie niewiele młodsze, bo ben zestaw pamiętam jeszcze z dzieciństwa

 

Model pomalowany, jedna warstwa podkładu(H 147) i dwie bazy (H 159).

 

122909143710.jpg

 

122909143943.jpg

 

I niby wszystko ok, tylko mam pytanie do znawców. Szpachlowałem łączenie belki ogonowej ze statecznikiem pionowym kilka razy, coraz bardziej rozrzedzając szpachlówkę (rozcieńczalnikiem do farb, bardzo fajnie współpracuje to ze sobą), a i tak widać nierówności i wklęsłości. Jakiś mądry trick na to bym potrzebował, na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś mądry trick na to bym potrzebował, na przyszłość.

Mądry trik to np. sprawdzenie farbką, czy szpachlowanko jest równe, przed malowaniem głównym. Nie musisz malować całego modelu. W miejsca, które wykryjesz w ten sposób, nakapiesz nieco szpachlówki, wyszlifujesz i... tak w kółko. Aż będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry trik to np. sprawdzenie farbką, czy szpachlowanko jest równe, przed malowaniem głównym. Nie musisz malować całego modelu. W miejsca, które wykryjesz w ten sposób, nakapiesz nieco szpachlówki, wyszlifujesz i... tak w kółko. Aż będziesz zadowolony.

Czyli wychodzi na to, że 3 razy to jednak za mało ;)

Ale, notatki zrobione, na marne porada nie pójdzie.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę pierwszą warstwę farbki możesz zawsze potraktować jako "wykrywacz" baboli.

W Twojej Cobrze widać ich trochę, ale przy tym modelu to nic nadzwyczajnego. Ilość poprawek, 3 czy też 15, zależy od Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wpadek jest trochę, nie ukrywam, że nie jest to moje opus magnum ;)

 

Na model poszedł wczoraj wieczorem lakier błyszczący, zacząłem kłaść kalki:

 

123009100106.jpg

 

Mam nadzieję, że do wieczora położę wszystkie (trochę ich jest, to w sumie ich jedyna zaleta, niestety są strasznie grube i kruche) i położę drugą warstwę błyszczącego. Jeśli się uda jutro na całość pójdzie wash i lakier matowy, skończę WN i SO i do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wychodzi Ci ten model dużo lepiej, niż ten:

13small.jpg

(Zdjęcie jest jednocześnie linkiem)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek się nie wyświetla, mam jednak nadzieję, ze nie porównujesz mojej Cobry do jakiejś totalnej katastrofy ;) ;)

 

Kalki położone, druga warstwa błyszczącego położona, wirniki pomalowane. Jutro wash, matowy i galeria. Postaram się porobić jak najwięcej zdjęć z bliska, bo szczegóły jeszcze mój telefon robi w porządku, ale całościówki są straszne.

 

123009174158.jpg

 

A od nowego roku powrót do Mi-24W i nieco bardziej ambitnej roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko, jak Ty wstawisz główny wirnik...

Normalnie, na klej ;) ;)

 

Niby koniec pracy, ale jak zawsze coś tam gdzieś tam jeszcze do poprawek. Tak więc zdjęcia wstawiam już teraz, a pewnie jeszcze przez jakiś czas, jak zazwyczaj, będę sobie przy modelu dłubał, cieniowanie, retuszowanie itd itp.

 

Zdjęcia wstawiam tutaj, ze względu na jakość i aby regulaminowi stało się zadość nie tworzę nowego tematu w "Galerii".

 

123109095059.jpg

123109095220.jpg

123109095254.jpg

123109095330.jpg

123109095433.jpg

123109095459.jpg

123109095520.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim egzemplarzu kalki siadły dużo gorzej.

Psiknąłem sido, psiknąłem raz jeszcze, położyłem kalki i psiknąłem sido trzeci raz. Efekt nie wciska w fotel.

Zrobiłem coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki Mastercraftu to straszna loteria. W tym egzemplarzu większe kalki się rwały (napisy "Timujin Ship" na obu burtach) ale ogólnie dało się je położyć. Generalnie kalki są strasznie grube i ciężko siadają. Co do sidoluxu - ja go nie używam, wolę lakiery bezbarwne. Najpierw błyszczący na model i na arkusz kalkomanii, później jeszcze raz błyszczący na położone kalki i na sam koniec matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.