Skocz do zawartości

AH-1G 1:72 [Mastercraft 020347]


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w kolejnym śmigłowcowym warsztacie.

 

Tym razem Cobra, do pary dla UH-1C.

192_rn.jpg

 

Dziś prace mocno wstępne, kilka części z zestawu, trochę dorabiania, kilka pociągnięć pędzlem. Zabawy będzie co nie miara, ale chcę mieć w końcu porządną "wietnamską kobrę" na półce.

 

Foty:

100309114957.jpg

100309171309.jpg

100309171328.jpg

100309171408.jpg

 

Pracy będzie sporo, materiały w użyciu jak widać standardowe a efekt pewnie wątpliwy, ale cytując Lemmy'ego "that's the way, i like it baby";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie jak widzę większe, niż przy poprzednich produkcjach, trzeba się będzie przyłożyć do roboty.

 

Mała aktualizacja:

100409104544.jpg

100409104624.jpg

100409104710.jpg

 

Kolor wnętrza na zdjęciu przekłamany (wydaje mi się, że to kwestia doświetlenia), w rzeczywistości jest szary, bez tego niebieskawego akcentu. Dziś jeszcze chciałbym pomalować fotele (ze zdjęć wynika, że kolor powinien być szary z domieszką zielonego (wypłowiały oliwkowo-zielony?), ciemniejszy niż kolor blach) dorobić pasy (pasy parciane, na czarno-białych zdjęciach jaśniejsze niż obicia foteli, więc sądzę, ze kolor będzie mieszaniną piaskowego z zielonym) i pomalować apteczkę (ta kopertka na 2 zdjęciu).

 

Powoli, ale do przodu.

 

 

wieczorny update: ;)

 

100409180131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak da się coś wykrzesać z MasterCrafta.

To się jeszcze okaże ;)

 

Nie tam, żebym się jakoś wybitnie napracował, ale trochę drobnicy przybyło w kabinie. Przede wszystkim - z różnych kalkomanii pozbierałem zegary i pulpity, które można było wykorzystać do odtworzenia paneli, głównego i bocznych, w kabinie pilota, reweli nie ma specjalnej, raz, że sam panel jest czarny więc całość wyszła ciemna, a dwa, że po kilkunastu próbach udało mi się zrobić jedno zdjęcie, które od wielkiej biedy można zaprezentować na forum. Zacząłem tworzyć od podstaw drążek sterowy, gdyż ten z zestawu, nawet po usunięciu wszystkich nadlewek, nie nadaje się do niczego. Na koniec wszystkiego zacząłem usuwać z połówek kadłuba wszelkie pierdółki nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, aby przygotować powierzchnię pod odtwarzanie wlotów i chwytów powietrza. Prawdopodobnie pokuszę się też o odtworzenie prawidłowych linii podziału i, tam gdzie to niezbędne, nitów.

 

Fotki:

100909170559.jpg

 

100909171249.jpg

 

100909172145.jpg

 

100909172920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina pilota w 99% skończona. Został jeszcze "tylko" kolimator do dorobienia (będzie z tym zabawy, ustrojstwo powinno mieć ok 4 mm wysokości ;) ). Toto czerwone z boku osłony pulpitu czołowego to krew (taka to walka z tym modelem), jak tylko klej zaschnie i wszystko złapie zmyję tę plamę. Ja wiem, że rewelacji nie ma, ale całość ma wymiary 18x10 mm, a i sądzę, że w porównaniu do zestawu pudełkowego zmiany są na plus ;)

 

101009110604.jpg

 

101009110623.jpg

 

101009110640.jpg

 

101009110656.jpg

 

101009110721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit gotowy. Do wklejenia w kabinie operatora zostały jeszcze drążek sterowy i dźwignia skoku i mocy (stąd te zielone pola na burtach) i ten etap pracy będzie zakończony. Teraz pora na odtwarzanie wyglądu zewnętrznego. Póki co jak widać szpachla schodzi na model w ilościach hurtowych. Zbędne pseudo-wloty powietrza pousuwane, trzeba będzie wyrzeźbić je na nowo. Do tego budowa od podstaw górnej części obudowy reduktora oraz tarczy sterującej z popychaczami, żeby móc zamknąć połówki kadłuba. Czyli następna aktualizacja pewnie za miesiąc ;) ;)

 

Foty:

 

101809100411.jpg

101809100429.jpg

101809100449.jpg

101809100517.jpg

101809100545.jpg

 

ps. ma ktoś z Was rysunki od sterburty i spodu kadłuba do AH-1G? Im dłużej patrzę na te wypraski tyn bardziej mam zamiar odtworzyć linie podziału blach, a jedyne moje plany tej wersji to te z magazynu AERO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

102509110924.jpg

 

102509110542.jpg

 

Owiewka pękła mi przy wycinaniu włazu pilota. Wygląda paskudnie, no ale trudno. Model skończę, chyba już bez wszystkich planowanych przeróbek, żeby nie wywalać do kosza całej dotychczasowej roboty, szkoda by było.

 

Ale następny model chyba zrobię coś z górnej półki, taki co się sam składa - tak dla odstresowania się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek ma rację Szybka jest kanciasta, wiec można cos wstawić, a w miescu klejenia i tak bedzie malowana ramka osłony A co do pęknięcia na samej górze sa preparaty np: ClearFix od HUMBROL http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=9&przedm=194993

Można coś zadziałać jak Ci zależy na dokończeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, skończę model, choćby dlatego, że mam mega sentyment ;) Szkoda tylko, że taki lipton wystąpił. Szrama wzdłuż jest dość płytka, więc myślę, ze uda się ją jakoś wygłaskać, natomiast w poprzek pęknięcie jest na całej grubości oszklenia. No trudno. Tak czy inaczej po wypłacie muszę dokonać kilku zakupów, więc pewnie i ClearFix nabędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Niczym feniks z popiołów:

 

122809165733.jpg

 

122809165805.jpg

 

Kupiłem kolejny zestaw, z poprzedniego modelu wziąłem tylko kokpit, bo zbyt wiele pracy mnie kosztował. Jak widać na szpachli się nie zaoszczędzi przy tym zestawie

 

Myślę, że za dwa, trzy dni będzie gotowy, tak więc przy okazji mała przerwa od Mi-24W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra!

Zatęskniłem za tym tematem. Niemal kończę podobnego potworka z Mastercraft, więc tym bardziej jestem ciekaw końcowego efektu.

70d898fbca2a8a79med.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś poszedłem do sklepiku z zabawkami i stały modele od mastercrafta. Z ciekawości zapytałem się o jakieś gadżety, akcesoria itp. Oczywiście pokazał mi jakieś rzeczy, ale nic ciekawego, wiec odchodze od stoiska. Chłopak zza lady, pyta sie czy kleje modle bo zaczął jednego ale nie ma nerwów i może mi oddać za free. Dał mi go. Wszedłm do samochody, zaglądam do pudła i się za głowe złapałem co on porobił. Podoklejał połówki skrzydeł do połówek kokpitu Ale nie o tym chcę mówić. Wypraski były tak tandetne, nadlewki, linie podziału jakieś szerokie itd. Także moim zdaniem PLASTYK lepsze ma u mnie mniemania. Widze że Twój AH również ma miejsca na szpachlę Wszystkie modele od nich są takie? F-16 1:48, z ciekawymi kalkami również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele od nich są takie? F-16 1:48, z ciekawymi kalkami również?

 

Jeśli się nie mylę to wszystkie. Średnia cena ich modeli to 10 pln-ów więc nie ma się co dziwić. Mam chyba kilkanaście ich modeli w pudłach i czekają na czas gdy będę w pełni zrelaksowany ( co za pewne nie nastąpi zbyt szybko ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.