Skocz do zawartości

Pzkpfw IV pózna J/dragon/1:35


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Fajnie ci wychodzi. Blachy z browca?

 

Ta to były blachy z browca. Poszły w zapomnienie ;] Nowe będą z tworzywa.

 

Dorwałem GS'a i dorobiłem spawy. Wcześniej zrobiłem z milliputa, ale ta masa jest zdecydowanie dla masochistów. Dużo nerwów, przyklejanie się do wszystkiego prócz modelu, beznadziejny efekt, etc. Dwa wieczory pełne mięsa i próby wyrzucenia modelu przez okno(moskitiera uratowała to chińskie G) vs dwie godziny przyjemności ;]

 

Milliput

2.jpg

3.jpg

 

 

Greenstuff

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

Nie są idealne ale trochę za bardzo łapska mi drżały.

 

Przy okazji naprawiły się też rolki podwozia znajdując się we właściwych miejscach i przymocowałem wycieniowane dragonowskie uchwyty na schuerzeny. Puszkowe były tak krzywe, że wybrałem dmlowskie. Koniec tego badziewnego chińskiego szajsu coraz bliższy. Nie mogę się doczekać kiedy z satysfakcją podepczę puste pudło, a model postawie na półce by się mógł w spokoju kurzyć.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie tyle...

 

3.jpg

3 razy spieprzyłem ekrany i puki co wieża stoi. Trzeba jeszcze wydłubać łącznie sześć uchwytów do podnoszenia(4 wieża,2 kadłub) bo ten dorobiony żre gruz a dragonowski jest pancerny i ma niewiele wspólnego z oryginałem. Najgorsze, że z zestawu zostały mi tylko cztery haczyki i trzeba będzie kombinować

 

Nowiutkie wlewy. Lepszych już nie dam rady zrobić

1.jpg

2.jpg

 

Nowy bubel do poprawy Ten model jest chyba z epoki dinozaurów.

4.jpg

 

Moja propozycja

5.jpg

Jeszcze trochę szpachli bo nóż zjechał tu i ówdzie i może co z tego będzie. Zobaczę jeszcze jak dorobię klapy, bo jest duża szansa na to ze otwory są krzywe i trzeba będzie dorobić jeszcze raz

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że jest. Cudzy masochizm jest widowiskowy, prawda?

Ciąg dalszy.

 

1.jpg

 

Tak jak widać. Żre gruz. Zeszlifowałem więc go na jajowato, by bardziej przypominał tą osłonę.

 

2.jpg

 

Trochę krzywo wkleiłem środkową płytę a otwór prawego włazu przekładni jest zbyt mocno wyszlifowany w lewym dolnym rogu... ale już to olałem. Jak na moje skromne możliwości uważam ten element za duży sukces. Tym bardziej, że trochę się nakombinowałem i wymyśliłem kilka sposobów by ułatwić sobie życie. W następnym etapie budowy będę mógł uniknąć kilku fatalnych błędów. Jak już się z nim uporam to 80 mm płyta wanny... której chińczyki nawet nie przewidziały by znalazła się w zestawie. Ale chociaż zostawili miejsce by ją dorobić i wkleić

 

3.jpg

 

Wklejona między błotniki. Kadłub na złożony na sucho. Zawiasy muszę dorobić sam, bo te zestawowe jednak mi się nie podobają(są gówniane). Ale to już nie dziś.

 

4.jpg

 

Bez komentarza. Następny etap

 

5.jpg

6.jpg

Mam zboczenie, że każdy model musi mieć podstawkodioramkowinietkochgwc.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lipy jest Lipa z Miodem!

 

5 h mordowania się z zawiasami poszło w sumie na marne. Mogłem je jednak zrobić dwuczęściowe, tak jak mi podpowiadał instynkt. Oszczędziłbym sobie problemów z brakiem ostrego skalpela.

 

2.jpg

 

Wymiary trzyma prawidłowe i merytorycznie jest prawie ok, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. 1:0 dla dragona.

 

Oryginał

5.jpg

 

1.jpg

 

Z góry wygląda jeszcze gorzej

 

W weekend zaczęła się też robić płyta silnika.

 

3.jpg

 

Poskładana do zdjęcia. Krzyżykiem zaznaczona jest część, której na razie nie jestem wstanie, w miarę dobrze wykonać, z powodu braku kilku prostych narzędzi. Zobaczę ile mi zostanie teraz z wypłaty, to może co nieco się dokupi. Trzeba było też mniejsze odstępy zaprojektować 0,4 mm jest chyba zdecydowanie za dużo.

 

4.jpg

 

Tu różnica pomiędzy robieniem łuków za pomocą wierteł(w) oraz od krzywika samoróbki. Ta ostatnia nie jest idealna, ale znacznie lepsza od wiercenia. Pozostaje też problem dorobienia żaluzji. Nie mam dokładnych zdjęć jak wyglądała ta płyta ale wydaje mi się, że były tej samej grubości co cała klapa tylko objęta wąskim płaskownikiem i zaspawana w klapie. Będzie wyzwanie. Puki co liiiipa!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywne podejście jest bardzo dobre. Poprawki.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

Nie jest do końca tak jakbym chciał, ale niestety ludzkim CNC nie zostanę. Sam jestem w miarę zadowolony z efektu. Wynik spotkania uznałbym za 2:1 dla lipy, z czego druga bramka była na spalonym ;] Jakby kogoś zastanawiało dlaczego wkleiłem odwrotnie niż w dml'u to wszystkie znaki na niebie oraz w piekle mówią, że były one przykręcane na pałę jak leci.

Płyta silnika zrobi się jeszcze raz ale to dopiero jak wrócę z gór, z tzw. survivalu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.