Skocz do zawartości

Pzkpfw IV pózna J/dragon/1:35


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Kolejna czwórka i nie ostatnia Model prosto z pudła plus toczona lufa RB. Malowanie z La Gleize lub Stoumont(foto plansz z instrukcji). Przekopałem swój folder ze zdjęciami czwórek i nie znalazłem żadnego pojazdu z instrukcji

Pierwsze postępy(foto niżej). Jak widać kupiłem bubla z upierniczonym zawiasem włazu strzelca radiotelegrafisty.

 

65793592.jpg

46860096.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak widać kupiłem bubla z upierniczonym zawiasem włazu strzelca radiotelegrafisty.

 

Bo w 1944 Niemcy mieli już deficyt i odlewali z żeliwa kadłuby, dlatego puknięcie młotkiem powodowało odpryśnięcie elementu, potem patent sprzedali chińczykom, którzy teraz wszystko robią ze ZnAl'u nazywając - "to jest z metalu!".

 

A tak poważnie, się dorobi zawias co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie. Myślałem by to jakoś wydłubać z kawałka ramki albo zrobić formę w plastelinie i gipsem. Zobaczymy. Znalazłem pozatym jedno foto wozu z La Gleize.

jhoop.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kraty (schurzen)

Thoma Schuerzen. Dragon daje taką śmieszną plecioną siatkę - kompletny złom.

 

A co do modelu, to niestety jeden z tych co mając jedną zaletę - to, że jest. Ma wiele błędów i ich poprawa zajmie sporo czasu, a i wymusi kupno dodatków. Jest też to model stary, więc dokupienie chociażby podstawowych blach jest takim wyjściowym minimum. W sumie lepiej ten model potraktować jako dawcę organów (party charakterystyczne dla J Spaet) do jakiejś cywilizowanej IV - np. wczesnej J z Tamci albo jej odpowiednika nowego Dragona (J Frueh).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kraty (schurzen)

Thoma Schuerzen. Dragon daje taką śmieszną plecioną siatkę - kompletny złom.

 

A co do modelu, to niestety jeden z tych co mając jedną zaletę - to, że jest. Ma wiele błędów i ich poprawa zajmie sporo czasu, a i wymusi kupno dodatków. Jest też to model stary, więc dokupienie chociażby podstawowych blach jest takim wyjściowym minimum. W sumie lepiej ten model potraktować jako dawcę organów (party charakterystyczne dla J Spaet) do jakiejś cywilizowanej IV - np. wczesnej J z Tamci albo jej odpowiednika nowego Dragona (J Frueh).

 

Przeleciałem na szybko kilkanaście zdjęć oraz znalazłem w guglach takie cuś . Nie ma aż tak tragicznie. Najwięcej roboty jest przy schutzenach i ich uchwytach. Kilka pierdół na wieży i jarzmie oraz kilka szczegółów na tylnej płycie kadłuba. Chyba, że zbyt mało się przyjżałem bo znam Cię z tego, że Twoje modele mają wyciągnięty każdy detal... Jeśli o samą siatkę chodzi to moim zdaniem nadaje się idealnie. Można łatwo porozrywać i poszarpać jak na zdjęciu wyżej i jest pleciona...

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Ten uchwyt na granatniki świec. Na zdjęciu "Rauber" ma stary typ a na tym poniżej jest nowy

22297682.jpg

 

 

 

Jesli o sam model chodzi. Pierwsza w życiu stalowa lufa gotowa(na zdjęciu wygląda jak krzywa wieża w Pizie ale sprawdzalem linijką i jest prosto)

 

 

 

71137189.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem ten model, tzn. co prawda to ja go jeszcze nie skończyłem, ale przeróbki widać które wprowadzałem za radami znających się, więc jak chcesz skorzystać to łapaj linka:

 

viewtopic.php?t=8572&highlight=

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzi?ki za zainteresowanie tematem . Znalaz?em kilka pomocnych rzeczy, które zastosuj? w mojej czwórce. Razem z tym co posiadam powinienem da? rady Btw Wyko?cz j? bo szkoda by si? kurzy?a!

Btw2 C.d. Zrobi?em t? ci??k? pokryw?. ?ci??em to co da? dragon bo by?o za daleko o milimetr(patrz?c na schemat z linka poprzednika) i dolepi?em rzecz jasna na swoje miejsce...

 

41975393.jpg

65655408.jpg

79798876.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przydatny link. Dużo fotek wnętrza przedziału bojowego oraz silnika, które mi się pózniej przydadzą. Poprawiłem tylne zaczepy na liny holownicze, które zle przykleiłem.

Poniżej kilka mizernych postępów na wieży. Kilka blaszek, uchwyty oraz jeden hak z konkursowej czwórki dragona a drugi dorobiony... Narazie tyle...

 

38376343.jpg

19072932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną, to ten model do mnie, kompletnie nie przemawia. Widać, że nie śledzisz uważnie różnic czwórek J (wczesnej i późnej) ani ze zdjęć, ani z rysunków, ani z relacji innych. Chociażby, usuń tą klapkę przy jarzmie - J Spaet już jej nie miał. Pokrywa wentylatora na wieży, bardzo kiepska, usuń ją i zrób od nowa - gorzej nie będzie, więc nie masz co stracić. Rączki nad bocznymi klapami wieży, mają niewłaściwy kształt - nie sa odpowiednio wyprofilowane. O wymianę, proszą zawiasy przednich błotników. Warto usunąć Nachverteidigungswaffe jakie proponuje stary Dragon i albo zastosować Smartowy odpowiednik, albo przełożyć z jakiegoś modelu Tamci. Schuerzen na wieży można spokojnie z puszki aluminiowej zrobić, efekt lepszy, a mocowania to już obowiązek - te są strasznie grube. Koledzy podsunęli Ci już swoje pomocne wątki (Matheew i Badger). Zerknij na nie, to unikniesz głupich błędów, a i poprawisz te najbardziej rażące "byki" Dragona. Ze swojej strony polecam skorzystanie z rysunków IV J pana Muchy, które przedstawił na łamach Super Modelu - naprawdę wiele wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginału i tak nikt nie zrobi więc po co się tak napinać. Poprawek jest sporo ale to kwintesencja modelarstwa

Jeżeli ktoś jest dobry i robi to z wielkim wkładem to zrobi, ale może faktycznie nie z takiego modelu jak ten

Na chwilę obecną, to ten model do mnie, kompletnie nie przemawia. Widać, że nie śledzisz uważnie różnic czwórek J (wczesnej i późnej) ani ze zdjęć, ani z rysunków, ani z relacji innych. Chociażby, usuń tą klapkę przy jarzmie - J Spaet już jej nie miał. Pokrywa wentylatora na wieży, bardzo kiepska, usuń ją i zrób od nowa - gorzej nie będzie, więc nie masz co stracić. Rączki nad bocznymi klapami wieży, mają niewłaściwy kształt - nie sa odpowiednio wyprofilowane. O wymianę, proszą zawiasy przednich błotników. Warto usunąć Nachverteidigungswaffe jakie proponuje stary Dragon i albo zastosować Smartowy odpowiednik, albo przełożyć z jakiegoś modelu Tamci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widać, że nie śledzisz uważnie różnic czwórek J (wczesnej i późnej) ani ze zdjęć, ani z rysunków, ani z relacji innych. Chociażby, usuń tą klapkę przy jarzmie - J Spaet już jej nie miał.

 

Zasugerowałem się błędnie syryjskim składakiem, którego mam parę zdjęć na hdd z jakiegoś muzeum. Już poprawione.

 

Widać, że nie śledzisz uważnie różnic czwórek J

 

Powiedz mi dlaczego w podlinkowanych tematach dorabioano zaczep holowniczy innego typu skoro były też takie "Jotki". Wersje przejściowe pomiędzy wczesną a pózną?

 

 

95844148.jpg

 

66155107.jpg

 

92199861.jpg

 

Pokrywa wentylatora na wieży, bardzo kiepska, usuń ją i zrób od nowa - gorzej nie będzie

 

Pisz konkretnie. Jest zła pod względem średnicy, grubości czy poprostu nie możesz znieść tego, że jeszcze nie jest wyszpachlowana? Robiłem ją na podstawie rysunku, który wrzucił jonak w temacie Matthew.

 

Rączki nad bocznymi klapami wieży, mają niewłaściwy kształt - nie sa odpowiednio wyprofilowane.

 

Poprawione.

 

Warto usunąć Nachverteidigungswaffe jakie proponuje stary Dragon i albo zastosować Smartowy odpowiednik, albo przełożyć z jakiegoś modelu Tamci.

 

Zostanie jak jest.

 

 

Schuerzen na wieży można spokojnie z puszki aluminiowej zrobić, efekt lepszy, a mocowania to już obowiązek - te są strasznie grube.

 

To miał być wsumie tylko model treningowy ale pojechałeś mi po ambicji więc ekrany już zerwane i będę robił z blachy z puszki(nie takie pierdoły już z tego materiału robiłem).

 

 

Ze swojej strony polecam skorzystanie z rysunków IV J pana Muchy, które przedstawił na łamach Super Modelu - naprawdę wiele wnoszą.

 

Nie posiadam.

 

Podsumowując dziękuję za szczerą krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubie napisz w którym numerze Super Model były zamieszczone rysunki o, których wspominasz. Jager27 wydaje mi się że z żadnego zestawu nie stworzysz wiernej kopii nawet dużym nakładem pracy. Badger Twój wątek na temat IV to prawdziwa kopalnia wiedzy i pokaz prawdziwego kunsztu modelarskiego. Uważam jednak że nie każdy dysponuje odpowiednimi umiejętnościami żeby od razu takie dzieła sztuki tworzyć. Pewne rzeczy przychodzą z czasem i doświadczenie jest tu bardzo istotne. Inne kwestia to finanse w swoim modelu raczej niczego nie żałowałeś i dodając do tego umiejętności zbudowałeś jak wyżej napisałem naprawdę porządną IV. Lipa wprawdzie konik roboczy panzerwaffe to nie moja działka ale jakimiś kwitami mogę poratować więcej napisałem na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, nie jestem zwolennikiem klepania po plecach z uwagi na to, że ktoś zaczyna. Jeśli z góry taka osoba napisałaby, że kompletnie nie zależy jej na zbliżeniu modelu do oryginału, uwierzcie: olałbym wątek uznając go za nie warty ani minuty mojej uwagi i postu bym w nim nie napisał. Niemniej, jeśli już ktoś się zabiera za poprawki, to staram się to docenić i jeśli umiem podpowiedzieć, co do poprawy, do zmiany.

Powiedz mi dlaczego w podlinkowanych tematach dorabioano zaczep holowniczy innego typu skoro były też takie "Jotki". Wersje przejściowe pomiędzy wczesną a pózną?

Kwestia konkretnej modyfikacji. Późny (tj. "duży") sprzęt holowniczy był finalną modyfikacją J. Zatem jeśli chcesz, któryś z tamtych egzemplarzy - hak wczesny, ale generalnie późne J, to hak późny (duży). Wiadomo wyjątki się zdarzają, zatem przed budową lepiej wybrać konkretne zdjęcie i wówczas konfigurację detali ustalić.

Pisz konkretnie. Jest zła pod względem średnicy, grubości czy poprostu nie możesz znieść tego, że jeszcze nie jest wyszpachlowana? Robiłem ją na podstawie rysunku, który wrzucił Jonak w temacie Matthew.

Średnicy Ci z fotki nie wywnioskuje, moim zdaniem po prostu jest niezbyt schludnie wykonana, te dziurki nawiercone są niezbyt równo, krawędzie ciut popraw - po prostu, dopracuj ją.

To miał być w sumie tylko model treningowy

Jeśli treningowy, to tym bardziej warto spróbować swoich sił w takich drobnych poprawkach. Wykonanie z puszki Schuerzen na wieżę trudnym nie jest - zaś efekt o wiele lepszy.

Nie posiadam.

Dopadnę w ten weekend troszkę czasu, to stosowne skany podeślę.

 

EDIT

 

Jakubie napisz w którym numerze Super Model były zamieszczone rysunki o, których wspominasz.

Super Model" Nr 5(9)/2006 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia konkretnej modyfikacji. Późny (tj. "duży") sprzęt holowniczy był finalną modyfikacją J. Zatem jeśli chcesz, któryś z tamtych egzemplarzy - hak wczesny, ale generalnie późne J, to hak późny (duży). Wiadomo wyjątki się zdarzają, zatem przed budową lepiej wybrać konkretne zdjęcie i wówczas konfigurację detali ustalić.

 

Tu jest mały problem. Mam tylko jedno zdjęcie "Rauber'a", którego chciałem wykonać. Dodatkowo nie wiele na nim widać więc sięgam po cokolwiek... Na marginesie wspomnę jeszcze, że instrukcja dragona do tego modelu to totalne G.

 

Średnicy Ci z fotki nie wywnioskuje, moim zdaniem po prostu jest niezbyt schludnie wykonana, te dziurki nawiercone są niezbyt równo, krawędzie ciut popraw - po prostu, dopracuj ją.

 

Jutro popracuję nad tym bo dziś się wykończyłem przy schutzenach.

 

 

 

Jeśli treningowy, to tym bardziej warto spróbować swoich sił w takich drobnych poprawkach. Wykonanie z puszki Schuerzen na wieżę trudnym nie jest - zaś efekt o wiele lepszy.

 

Chciałem jak najszybciej model zakończyć i przejść do malowania dlatego taki bubel ale to się zmieniło po Twoim poście

 

Dopadnę w ten weekend troszkę czasu, to stosowne skany podeślę.

 

Ok, będę wdzięczny.

 

 

 

 

Z którego roku jest ta wypraska!? To jest straszne, życzę powodzenia ,bo sam nie miałbym siły na nim pracować.

 

Numer na pudełku 6022. Na pudełku znalazłem dwie daty:1983 oraz 1994

 

 

 

Dzisiejsze poprawki... Dolne częśći mocowań schutzenów zagiąłem by się lepiej przykleiło bo zbyt delikatne łączenie nie przetrwa ani do konca budowy ani malowania.

 

58084884.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.