Skocz do zawartości

[Humvee] /Zakończony/ Dumvee Siły Zbrojne Danii 1:35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, wielkie dzięki za rady. Dzięki BaldPumie okazało się, że na moich blachach Edka są formy do robienia śrub, mimo że nie miałem o tym pojęcia!

Pomysł z pręcikami tez jest świetny, może uda się takie kupić. Faktycznie, można mieć śrub do końca życia i dla wnuczków jeszcze wystarczy! No to dzięki Wam już wiem, jak zrobić śruby! Wieczorem będę przeprowadzał doświadczenia. Na razie wypróbuję radę BaldPumy, zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Do Bytomia może też się wybiorę, w końcu z Sosnowca nie jest tak daleko.

Jedna uwaga: może dla Was jest głupia i nie na miejscu, ale napiszę: jak ktoś będzie robił Dumvee i będzie odcinał bagażnik, nich zwróci uwagę na linię cięcia. Ciąć zgodnie z linią rantu pokrywy, a nie z linią rantu dachu! Jednak łatwo sie pomylić, tak optycznie...Wybaczcie, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze tylko, za radami Kubisza, zacząłem poprwiać tylny zderzak.Poprawiłem zaczep,podniosłem do góry, zamontowałem płytkę, na której się opiera, wraz z trzpieniami, usunąłem elementy niepotrzebne. Zrobiłem dziurki do mocowników szekli. Zrobie jeszcze daszek na tablicę rejestracyjną. A potem zobaczymy, co jeszcze...

 

IEDwarsztat001-2.jpg

 

Zobaczymy, co jeszcze...Na pewno będzie dokładnie wyszlifowany, zastanawiam się jak zrobić, aby przynajmniej końcówki zderzaka były podwójne, tak jak w oryginale.

 

Moja wersja będzie jednak bez rur na dachu i bez plastikowej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak (jako temat a nie adresat ) - ja spiłowałem od tyłu końcówki tak że została cieńka ścianka i dolepiłem od tyłu kątownik z papieru ścięty wg kształtu przedniej części zderzaka - patrz dzień 15-17 viewtopic.php?t=14704&start=30

Streszczenie 1. start, 2. srodek, 3. finisz

 

1.th_S6302382.jpg 2.th_S6302399.jpg 3.th_S6302419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko panowie, budujcie tego Dumvee jednocześnie, będzie możliwoć porównania, czegoś podpatrzenia nauczenia się czegoś nowego

Po obejrzeniu wczoraj tego walkarounda pokusa jest coraz większa. Ale niestety wystąpiły braki w zaopatrzeniu To jest jedna z wersji, do której chcę kupić jak najwięcej dodatków - blachy, koła nowego typu, fotele. Chciałbym też kupić jako podstawę M1025 Tamiyi. No i najpierw chciałbym skończyć te wszystkie modele z założonych warsztatów projektowych. Na pewno najwcześniej w przyszłym roku, raczej w drugiej połowie. Ale nie bój nic, pilnie śledzę, to co robisz. Dlatego jeszcze jedne uwaga - zderzak powinien być płaski, a na Twoim widzę podłużny "garb" - spiłuj. A końcówkę zrób tak jak pisze BaldPuma - tak, żebyś miał końcówkę z dwóch osobnych elementów:

zderzak.jpg

Oczywiście tej szczeliny nie powinno być widać od góry, trzeba potem zasłonić np. cieniutkim paskiem plastiku i zaszpachlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że wziąłem sobie do serca Wasze rady, i zderzak zbudowałem od nowa, wykorzystując inne materiały. Tym razem składa sie z dwóch części.

Na razie wyglada tak, ale jeszcze jest przy nim trochę pracy ( m.in. szekle). Po pomalowaniu powinien nabrać lepszego wyglądu, będzie jeszcze "wycentrowany", a końcówki trzpieni mocujących - wyszlifowane do odpowiedniej długości.

 

IEDwarsztat002-1.jpg

 

IEDwarsztat003-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co Wy mówicie? Jakiego papieru?! Zderzak zrobiłem z szacownego tworzywa sztucznego! Fakt, może nie wygląda, ale daję słowo! Męczyłem sie nad nim ze dwie godziny. Co gorsze, poświęciłem na to kartę telefoniczną, na szczęście małżonki! Chciałem najpierw bankomatową, ale otrzymałem propozycję natychmiastowego rozwodu!Chyba zrobię jeszcze jeden, teraz już z blaszki. Będzie metalowy!

 

Nie wiem które radio zamontować - jedno mam urzędowe Academy, drugie to co w zestawie blaszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiuniek, jeszcze Cię pomęczę z tym zderzakiem. Zapomniałeś o osłonie haka, czyli o tych skrzydełkach z dziurkami (patrz zdjęcie niżej). Nie wiem, czy dobrze pamiętam, kupiłeś zestaw Eduarda także z elementami zewnętrznymi? Jeżeli tak, tam powinna być taka osłona, a także gniazdo podpięcia przyczepy. Jeżeli nie kupiłeś tego Edka, weź część z zestawu Academy, wywierć dziurki i też będzie.

th_35.jpg

Nie wiem które radio zamontować - jedno mam urzędowe Academy, drugie to co w zestawie blaszek.

Ani jedno, ani drugie. Zrób od podstaw takie jak na zdjęciach z walkaroundu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t;]Nie wiem, czy dobrze pamiętam, kupiłeś zestaw Eduarda także z elementami zewnętrznymi?

Owszem, kupiłem, a raczej zamówiłem, muszę poczekać ok. 2-3 tygodni na dostawę, na razie mam tylko wewnętrzny.Zderzak znowu poprawiłem, zamontowałem skrzydełka zestawowe, trochę ścieniowane, tak jak radził Bodek 66 - nie robiłem juz tego elementu z blaszki. Powinno, po pomalowaniu wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rzeczą prostą jak ..., że skoro Eduard itp. firmy robią blachy to nie dlatego że mają taki kaprys tylko elmenty w modelu są do "du..".

Dlatego jak najwięcej starać się zastępować plastik, dobrze radzi kubisz poczekaj na blaszki, jeżeli sam nie chcesz podjąć się zrobirnia. Jak przyjdzie Ci Edek zobaczysz jaka jest różnica i jak wygląda wspomniane gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.