Skocz do zawartości

[Humvee] /Zakończony/ Dumvee Siły Zbrojne Danii 1:35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, ale tablicę chciałem po prostu wykorzystać. Pochodzi z blaszek przeznaczonych do przyszłego polskiego Humvee, a w tym projekcie z pewnością będzie zbyteczna. Ot, taki element fantazji...Cały model będzie jeszcze częściowo pobrudzony, przyciemniony, jak to na wojnie...Tobołki oczywiście jeszcze nie sa skończone, będą mocowania, zapinki i takie tam...W produkcji wyrzytni granatów dymnych wzorowałem sie na amerykańskich M257...Sądząc z fotek, chyba właśnie takie zamontowane są na tych pojazdach, a właściwie są produkowane i montowane na Abramsach i Bradleyach...Obudowy wyrzutni są zrobione z blaszki po pewnym napoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No lekko dziwnie wygląda połączenie tych dwóch kolorów. Spróbuj zamaskować i zredukować trochę brązowe plamy. Ewentualnie może przykurz Trochę powinny się osłabić przejścia.

Co do sylwetki to bardzo podobają mi się zdjęcia, takie jak to Miło popatrzeć na takie "bydle"

Dumveewarsztat58.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Zderzak...Kolory w rzeczywistości nie są tak ostre, tak wyszły na zdjęciach...Użyłem Pactry 51, oczywiście cały model będzie przykurzony, trochę pobrudzony...Teraz mam "zgryza" - nie wiem z czego i jak zrobic reflektory podczerwieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie jest tak źle...Jak już pisałem od początku, będzie to egzemplarz "użytkowy", eksploatowny w warunkach raczej wojennych. Wydaje mi się, że jednak pokrywający kurz i brud przytłumia intensywność kolorów, powoduje wyblaknięcie podstawowych barw i intensywność odcieni. Wydaje się, że cały pojazd jest pomalowany jednym kolorem, bardzo bladym. Inaczej to wygląda np. w Europie, a zupełnie inaczej np. w Afganistanie. Jak sie ogląda pojazdy z tego terenu, można odnieść wrażenie, że są rdzawe, to samo dotyczny Iraku. Zresztą zobaczę w świetle dziennym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli ten projekt zbliża się do końca, niemniej jednak jeszcze trochę zostało. Uzupełniłem wnętrze, zamontowałem boczny km wraz uchwytem (sądząc po konstrukcji uchwytu, km chyba można było używać zarówno na zewnątrz pojazdu, jak i strzelając przez przednią prawą szybę), rury powietrzna, wreszcie udało mi się zrobić przednie światła podczerwieni, lusterka wsteczne ( prawie prawdziwe), częściowo pasy bezpieczeństwa, km 12,7 mm, zasobniki amunicyjne, tablice rejestracyjne, kolumnę kierownicy, wiązki przewodów, światła...Na razie tyle...Może do końca miesiąca skończę.

 

IEDwarsztat029.jpg

 

IEDwarsztat014-1.jpg

 

IEDwarsztat022-1.jpg

 

IEDwarsztat023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda

zły km (boczny) - duńczycy używają MG3 - będzie jeszcze ciekawszy
Dzięki BaldPumo. ale nie mam takiego, nie mam tez możliwości go zdobyć...Czy to jest wersja rozwojowa niemieckiego MG 42?

Tysiuniek - zapraszam po weekendzie po odbiór MG3 (tak, to jest wersja MG42).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_maszynowy_MG3

 

Jest min używany w Polsce - na Leopardach. A na hummerach z tego co pamiętam w Portugali, (patrz Kubiszowy w ISAF) i w Czile, i mam fotki amerykańskich z MG3

(wiecej w ramach śniadania nie przypominam sobie).

Generalnie Duńczycy używają na Hummerach tylko jako boczne (i tylny na tym z rurami), w Julkatach - bok i w rozwojowym rodzeństwie Eaglach 1 i 2 jako główne. A poza tym w Afganistanie ma Mercedesach G sił spec -jako boczne.

Kup sobie figurki Niemców, nawet z IIws - praktycznie niczym od MG42 się nie różni (o ile nie możesz zdobyć zestawu który "reklamował" Kubisz)

Fotki dołozę później bo tu nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem zaoferować MG42 - jest praktycznie identyczny

ale jak ktoś potrzebuje mam minimum 3 + min. 1 MG34

Przypomniałem sobie o złomie po żołnierzach w 35

Adres na PW i we wtorek leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.