Skocz do zawartości

[Humvee] /Zakończony/ Dumvee Siły Zbrojne Danii 1:35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Szafeczki też nie wiem.

Owszem, wygląda coraz lepiej.

Dwie małe uwagi:

- zmień proszę tło z koloru mocno dyskusyjnego na jakiś spokojniejszy

- nie psuj efektu złymi kanistrami, zapowiada się ładny model i szkoda by było. Wspominałem wcześniej - kup koniecznie nowy zestaw Armorscale (R35-065) Modern plastic 20l Jerry Cans:

th_Armorscale-R35-065-Modernplastic-1.jpg th_Armorscale-R35-065-Modernplastic20l.jpg

Zestaw niedrogi, a wygląd bez porównania lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a jak już kupisz to.............

zmień przekrój uchwytów na kanistrach z 3-ma "uchwytami" i dorób 1 "ząbek" na korku .........

....... a najlepiej zrób od nowa

 

a tło jest rzeczywiscie .....

 

ps. kanistry są tak mało widoczne na regałach że kupując w/wym zestaw obdzielisz kilka modeli - wystarczy te ładne dawać na widoczny koniec i lekko zmodyfikować te co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, postaram sie zmienić ten karton na jakis inny - niestety tylko taki miałem. Kanistry chyba też kupię, ale troszeczkę poźniej, ale wolałbym na wodę - niestety nigdzie nie ma. Zresztą zobaczymy, w każdym razie do końca budowy jeszcze długa droga...Do czego służy ten zasobnik pod lewym stelażem? Zbiornik? Nie mam pojęcia...Ten podwieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. kanistry są tak mało widoczne na regałach że kupując w/wym zestaw obdzielisz kilka modeli - wystarczy te ładne dawać na widoczny koniec i lekko zmodyfikować te co masz

Jak najbardziej. Może i niewidoczne, mnie bardziej chodziło, że tan kanister stojący na pace jest wyjątkowo paskudny - ani ładny, ani prawidłowy, ani "z epoki". I jeszcze ta podstawka odlana jako całość...

Tysiuniek - w zestawie są i na paliwo, i na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w ostatnim czasie podciągnąłem mój "Dumveepodobny" model. Zrobiłem od podstw fotele (jeszcze nie są wykończone), słupki oraz tylny zasobnik na kanistry ( też jeszcze nie skończony). Zrobiłem też ten zasobnik podwieszony do stelaża, chociaz nie wiem co zawiera. Jako że do malowania używam farb akrylowych, elementy wykonane z metalu oraz cienkiego plastiku przemalowałem pędzelkiem farba olejną - aby później lepiej sie kładła farba akrylowa. Na razie tyle, zobaczymy co dalej...

Przyszły wreszcie blaszki

Tak to teraz wygląda (fotele oczywiście zostaną jeszcze podszlifowane, pomalowane i wycieniowane). Może zrobie też rozdarcia i widoczną wystającą gąbkę...

 

IEDwarsztat025.jpg

 

IEDwarsztat026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nabijaj się, nabijaj z biednego niedoświadczonego modelarza, ale za to ambitnego!

 

Absolutnie nie nabijam się - takie małe szczegóły robią właśnie efekt modelu

...tylko akurat ogladałem /patrz usuwałem z aparatu/ fotkę fotela w moim M998 a za plecami kocisko uskuteczniło "ostrzegawcze" wbicie pazurów w krzesło --> uznała że trzeba ją zabawić - więc wyszło 3 w 1

 

ps jaki to kolor tych foteli ? - bo na fotce "za ciekawie" nie wygąda i czy masz ewentualnie możliwość przemalować - bo niestety z własnego doświadczenia wiem ze czasami wymaga to robienia od nowa -> znowu patrz M998 - plandeka na pace - 3 razy ją robiłem - a powinienem 4 bo jest za krótka z przodu, miały być nosze jak w oryginale to by zasłoniły - ale - noo..... miały być

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps jaki to kolor tych foteli ? - bo na fotce "za ciekawie" nie wygąda i czy masz ewentualnie możliwość przemalować

 

To jest po prostu kolor materiału, z jakiego zostały zrobione. Oczywiście zostaną pomalowane na mniej więcej taki kolor, jaki jest w tej wersji Dumvee, a następnie wycieniowane. Zrobiłem też na nich odcisk struktury materiału, postaram sie pokazać na fotce makro - może będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super (z macrami nie przesadzaj straszne rzeczy się wtedy widzi - można w przypływie desperacji model skasować )

 

Mój M1114 podobał mi się - a zwłaszcza żaluzje do wentylacji zrobione ręcznie (na pace na lewej burcie) dokąd macra nie zrobiłem - z lekka przesadziłem z brudzeniem - teraz muszę sobie wmawiać że tego przecież nie widać normalnie - ale jakoś się na półce przetoczył do tyłu (sam - zupełnie sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie jeszcze nie jest nawet wycięte z ramek. Ale jak je zrobię, fotki z pewnoscią zamieszczę. Na razie pomalowałem fotele, trochę starałem się odzwierciedlić strukturę materiału, może trochę widać na fotkach. Na pace położyłem częściowo zrobioną od podstaw wyciagarkę starszego typu ( na zdjęciach zauważyłem, że nowsze duńskie Dumvee mają zamontowaną trochę inną). Fotele pomalowałem H 155, na fotkach wyszły jako ciemno zielone.

 

IEDwarsztat028.jpg

 

IEDwarsztat027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz ma wygląd ,

 

.....no i teraz mogę się "czepić" następnego szczegółu - czy trochę kable od radia nie są za grube - bo to że sterczą to nie problem - zawsze można dogiąć czy podłączyć do "czegoś"

- wtyczki są OK

/ mogę się mylić bo to ich aktualne wysztywnienie może sprawiać takie wrażenie /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie troszeczkę za grube, ale za to ten przewód można świetnie wyginać. Czepiaj sie jak najwięcej, im więcej uwag krytycznych, tym dla mnie lepiej. Myślę, że po połączeniu w całość (do radia dochodza jeszcze dwa małe panele, które troche widac na fotce) powinno w miarę grać. Tym bardziej, że będą też zamontowane takie grube "rury" - nie wiem do czego służą, które wychodzą spod deski rozdzielczej i biegną w głąb pojazdu - na oryginalnych fotkach są ucięte gdzieś w okolicy podestu strzelca. Jakby powietrzne, ale naprawde nie wiem. Całość powinno się w skali komponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BaldPumo za informację. Orientujesz sie może, gdzie w duńskim Humvee te rury powietrzne się kończyły? Dokąd biegły? Czy może tak ma byc jak na fotkach.

U mnie trochę praca znowu się posunęła do przodu. Zrobiłem częściowo podwozie wraz ze skręconymi kołami oraz włozyłem trochę wyposażenia na pakę. Koła pochodzą z Armourscale (starego typu). Na razie wszystko jeszcze trochę ruchome, ale tylko złozyłem do zdjęć.

 

IEDwarsztat030-1.jpg

 

IEDwarsztat032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak we wcześniejszych wersjach (czyli te bez ramy z rury na dachu) miały (i czy miały) te nawiewy dalekosiężne - ale spokojnie możesz zrobić tak jak w Walaround który wrzucił Kubisz - tam widać gdzie są chlaśnięte.

A tak nawiasem mówiąc idealnie w 72 nadają się na to struny do gitary - są tak ślicznie "karbowane" - myślę że te gubsze pod 35 też podejdą. Zaopatrzyłem się w odpadowe bo portugalski M1065 czeka w kolejce.

 

ACHA

DUŃCZYCY MAJĄ ŻALUZJE (GRILA) STARSZEGO TYPU - GĘSTĄ - NAWET NA NAJNOWSZYCH JULKATACH - PRZYDAŁOBY SIĘ TAKĄ ZDOBYĆ ALBO ZROBIĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to jestem mniej więcej w połowie budowy. Prawie skończyłem ramę wraz z podwoziem oraz kołami. Zabrałem sie za obrotnicę oraz km 12,7 mm (50 cal) wraz z robioną od podstaw ...podstawą. W tym modelu bardzo wiele elementów muszę wykonywać od podstaw - niestety na podstawie kilku fotek (wczesna wersja Dumvee). Za kilka dni zamieszczę fotkę elementów robionych od podstaw - może komu się przydadzą. Uff, nie jest łatwo...

 

IEDwarsztat038.jpg

 

IEDwarsztat047-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapał kolorki Ładnie, ale czemu mam wrażenie, że brąz malowałeś aero (trochę za duży "rozprysk"), a zieleń pędzlem?

Z czego zrobiłeś wyrzutniki granatów dymnych i ich mocowania?

Cholernie mi się podoba sylwetka takiej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać doświadczenie...Zgadza się, aerograf i pędzel. Niestety, nie posiadam wysokiej klasy aerografu, nie potrafię nim złapać mniejszych konturów, a pędzelkiem bałem się, że wyjdą za ostre kanty...Wyrzutnie flar wraz z podstawami, siedzenia, radio, część wyposażenia jak brezenty, nosze, zasobnik w stelażu zrobiłem z modeliny, później utwardzonej w wrzącej wodzie. Najwięcej kłopotu było z flarami, musiałem zrobić formy, a dopiero później formować, gotować i szlifować...i tak osiem razy. Kilka dni pracy. Ale nawet wyszły...Trochę benedyktyńska robota, ale się zawziąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o malowanie aerografem, to doświadczenie mam żadne Ale wydaje mi się, że maskowanie mogłoby pomóc. Może teraz z kolei zamaskuj ciemniejsze plamy i spróbuj zamalować tą brązową mgiełkę? Niech tu poradzą inni.

Wyrzutniki wyszły bardzo dobrze. Mam nadzieję, że z tobołkami nie skończyłeś - podorabiaj z pasków blaszki albo papieru "szelki", tak jak na zdjęciu:

06-6.jpg

Aha - niepotrzebnie na maskę dałeś amerykańską tablicę na oznaczenie wagomiaru mostowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.