Skocz do zawartości

MiG-17 PFU Fresco E Hobby Boss 1/48


Marcin93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Element do usunięcia w czerwonym kółku. Pozostaje tylko ten mniejszy element będący światłem pozycyjnym.

 

dsc04256d.jpg

 

Tak wygląda to w oryginale.

 

aaaaaaaaaaarf.jpg

 

Co do ekranu stacji radiolokacyjnej, trzeba kiedyś zacząć robić coś ponad zestaw, być może nadarzyła się do tego okazja. Osobiście wierzę że Ci się uda. Trochę kawałków plastiku i po zabawie, grunt to się przełamać i uwierzyć w swoje umiejętności.

 

Ten kolor to rozumiem do pokrycia całości modelu?. Rosjanie raczej nie polerowali swoich maszyn tylko pokrywali je lakierem bezbarwnym, co za tym wybrałbym dwa odcienie "zwykłego" koloru aluminiowego i różnicowo pomalował poszczególne blachy pokrycia. Najlepiej dwóch różnych producentów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź .

Co do tego elementu na końcu ogona, to już go nie ma, przed chwilą go zeszlifowałem.

Teraz zastanawiam się czy dorabiać ten ekran, chyba spróbuje najwyżej nie wyjdzie . Zróżnicowanie koloru, mniej więcej tak jak na tym zdjęciu ?

 

0328134.jpg

 

(foto ze strony Airliners.net)

 

Jeszcze jedno pytanie czy te klapy przy silniku na ogonie mogą być otwarte podczas postoju na płycie lotniska ? Nie chce popełnić błędu więc pytam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Gdyby udało Ci się uzyskać takie zróżnicowanie jak na załączonym przez Ciebie obrazku wydaje mi się że byłoby idealnie.

 

Przez te klapy w tyle kadłuba rozumiem hamulce aerodynamiczne. Pozostawienie ich w pozycji otwartej na pewno nie będzie błędem merytorycznym ponieważ na wielu zdjęciach przedstawiających samoloty MiG-17 na stojance taka sytuacja ma miejsce. Jest tylko kwestia odpowiedniego kąta rozwarcia. Maksymalnie wynosi on 55 stopni w stosunku do węzła obrotu. Moim zdaniem otwarcie hamulców na ziemi było spowodowane brakiem ciśnienia w instlacji hydraulicznej i oddziaływaniem grawitacji. A że taki hamulec lekkim elementem nie jest to raczej wskazana jest wartość maksymalna czyli 55 stopni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jutro postaram się zrobić zdjęcia.

"Jutro" trochę mi się przeciągnęło i choć silnik masz już wklejony w model, to mimo wszystko dam zdjęcie komór spalania pomalowanych wspomnianą przez mnie farbą.

 

010510130606.th.jpg

 

Co prawda, są to komory z któregoś z silników z MiG-21 (R-11 lub 13, nie podam dokładnie typu), niemniej jednak ta farba wykorzystywana jest za Bugiem do pokrywania wszystkich elementów w silnikach turbinowych wystawionych na działanie wysokich temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno mnie nie było :P . No cóż nie miałem zbytnio czasu żeby zrobić coś przy migu. Załamałem się lekko po malowaniu gdy wyszły wszystkie niedokładności, nierówności i inne badziewia których być nie powinno. Dla tego też wczoraj wziąłem papier ścierny w rękę i do roboty . Zdjęcia w trakcie poprawek :

 

p2210808.jpg

 

p2210811.jpg

 

p2210815.jpg

 

Tutaj najlepiej siadła farba :

 

p2210818.jpg

 

 

Jak widać, trzeba wprowadzić poprawki. Teraz tylko szpachla, papier i może jeszcze coś z tego wyjdzie.

 

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.