Skocz do zawartości

MiG-17 PFU Fresco E Hobby Boss 1/48


Marcin93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

 

Jak zapowiadałem tak zrobię . Do konkursu przystąpię z "rurą"-Mig 17. Będzie to mój pierwszy start w zimowym konkursie Modelworku więc za braki nie bijcie Moja norma to robienie modeli "z pudła" bez blach i dodatków własnych. Tutaj przewiduję dodać coś od siebie. Jak coś dojdzie to będą to małe szczegóły. Zdjęcia kokpitu, walkorund, monografie chętnie przejrzę więc jak ktoś posiada i chce pomóc to bardzo proszę .

Nie ma co więcej pisać lecimy z in-boxem

 

Pudełko na zewnątrz i w środku, instrukcja, wzór malowania i kalki :

 

pa130439.jpg

 

pa130444.jpg

 

pa130465.jpg

 

pa130457.jpg

 

pa130459.jpg

 

Ramki :

 

pa130446.jpg

 

pa130449.jpg

 

pa130451.jpg

 

pa130463.jpg

 

pa130461.jpg

 

 

Model nówka nie śmigany Jedynie instrukcja przeglądana chyba z 10 razy Wszystkim życzę powodzenia i udanych modeli .

Pierwsze zdjęcia z "pola bitwy" za tydzień lub wcześniej.

 

 

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcin.

 

Gratuluję wyboru, piękny model, który wymaga uwagi w kilku miejscach.

Popełniłem podobny model w polskim malowaniu. Dwie sprawy.

Dużo pasowania i szpachlowania czeka na Ciebie w okolicach łączenia kadłuba w miejscu wręgi i mocowania silnika. No chyba, że robisz zdjęty tył i temat odpada.

Ponad wszystko pamiętaj włożyć obciążenie w przód modelu inaczej usiądzie na ogon. Dużo, dużo obciążenia. Ja musiałem dokładać i upychać we wnęce przedniego podwozia bo i tak było mało.

 

pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskiego nie zrobisz, bo my nie mieliśmy na uzbrojeniu wersji PFU, tylko PF. Pierwszy s-t w naszych SP który przenosił rakiety pow-pow to Mig-19PM. Lima-6M też trudno by zrobić, bo widzę, że ten zestaw nie posiada mars-ów. I jeszcze ten kokpit. Kolor wnętrza powinien być szary. Nie rozumiem czemu przyjęło się, że wnętrze zawsze w samolotach produkcji radzieckiej jest niebiesko-zielone... Model ciekawie się zapowiada. Będę kibicował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor wnętrza mojego MiG-a będzie taki jak ta farbka revell-a na 2 zdjęciu . Niestety wnętrze muszę pomalować pędzlem co może wpłynąć na jakość, ale główny kamuflaż będzie robiony aerografem . Jedno pytanie jaki był kolor fotela pilota w tym Migu ? Czarna "tapicerka " a reszta w kolorze wnętrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluję tym co najbardziej mi pasuję . Przeważnie jest to Pactra. Do części które muszą być pomalowane na kolor metalu, metaliczne Humbrole i Revelle. Vallejo okazjonalnie jak brakuję innej akrylowej. A inne odcienie revelli i humbroli to jak już nie ma odpowiednika ani z vallejo ani z pactry ani też z modelamastera . Się rozpisałem nie na temat za co przepraszam. Za skan instrukcji bardzo dziękuje przyda się i sporo wytłumaczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na zajęciach modelarskich znalazł się czas na obfotografowanie MiG-a . Więc to co udało się zrobić zostało uwiecznione na zdjęciach. Minusem modelu są ślady po wypychaczach które są praktycznie wszędzie. Nie szpachlowałem ich ponieważ nie będzie tego widać. Drugim powodem jest to, że w tylnej części nie chciałem naruszyć grubości wręg które odlał producent dla tego dałem sobie spokój. Wiem podejście "bo nie będzie widać" jest błędne i dla własnej satysfakcji mogłem zabrać się za szpachlowanie . Pobawiłem się trochę w koloryzowanie kabiny na podstawie zdjęć które udało mi się znaleźć w internecie, pewnie i tak jest błędnie ale nie mam żadnej monografii którą mógł bym się wspierać. Tak jak kolega pisał model trzeba wyważyć więc to zrobiłem. Po prostu upchałem w nosie ołów i zalałem wikolem i cyjanoakrylem. Później dorobiłem z płytki polistyrenu element którym zamknę wyważony dziób . Będzie to wyglądało bardziej estetycznie. Jeżeli ktoś może to proszę o wypowiedź w sprawie kolorystki fotela pilota, czy jest ona prawidłowa ? Czy jednak trzeba zmian ?

 

 

dsc04018cp.jpg

 

dsc04029i.jpg

 

dsc04032v.jpg

 

dsc04024pz.jpg

 

dsc04025ju.jpg

 

dsc04026.jpg

 

dsc04028x.jpg

 

dsc04023e.jpg

 

dsc04033tu.jpg

 

dsc04034t.jpg

 

dsc04037x.jpg

 

dsc04039b.jpg

 

 

Relacja wstawiona teraz pora to skleić w całość

 

 

Pozdrawiam Marcin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolor seledynowy nie zawsze było malowane wnętrze. Dyskusja na jednym z for, można poczytać :

 

http://lotnictwo.net.pl/10-lotnictwo_wojskowe/114-lotnictwo_wojskowe_tematy_ogolne/59-forum_prostych_pytan_fpp_lotnictwo_wojskowe/13520-kolor_wnetrza_kabiny.html

 

Więc gdy przeczytałem to co tam zostało napisane i przejrzałem instrukcje uznałem, że kolor który podał producent jest prawidłowy i mogę go użyć do pomalowania kabiny .

 

 

P.s kolor seledynowy też ma różne odcienie . To zależy o jaki odcień chodzi. Przykład :

 

http://pics-1.hub30.com/3235/42/4ce75142/0/0_0.jpg

 

P.s 2 jednak przepraszam trochę mój błąd. Nie tą farbę dostałem w sklepie modelarskim. No cóż już tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mimo błędnej kolorystki jadę dalej . Kokpit już w całości. Tablica mi trochę nie wyszła, pierwszy raz malowałem tablice inną techniką. Teraz zabieram się za "cygaro" (silnik). Ładna długa srebrna rura idąca przez tylną cześć modelu jak widać jest w fazie klejenia . To coś w ramkach miało mieć kolor przegrzanego metalu. Wiem, wiem efekt nie dokońca jest taki jak być powinien no ale uczę się powoli . No to teraz krytykować moje wypociny

 

 

pb110607.jpg

 

pb110612.jpg

 

pb110613.jpg

 

pb110619.jpg

 

pb110620.jpg

 

pb110624.jpg

 

pb110626.jpg

 

pb110628.jpg

 

pb110596.jpg

 

pb110599.jpg

 

pb110595.jpg

 

pb110605.jpg

 

pb110631.jpg

 

 

To chyba na razie tyle .

 

 

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Relacja stanęła w martwym punkcie. Po złożeniu całego kadłuba pojawiły się nierówności jednej części z drugą. Ciężko jest to wyszlifować więc nie wiem co dalej będzie z relacja. W 80% ruszę dalej więc proszę o cierpliwość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pb110631.jpg

Komory spalania powinny być pomalowane na zielono. Rosjanie mieli do elementów silnika wystawionych na działanie wysokiej temperatury specjalną farbę, właśnie zielonego koloru (o bardzo podobnym odcieniu do tego, jaki zastosowałeś na osłonie radaru). Jutro postaram się zrobić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały błąd który jest niewidoczny ;-) .

Udało się !

Udało się wyszlifować Mig-a i doprowadzić go do jako takiego stanu . Teraz poprawki blacharskie, szpachlowanie i szlifowanie łączeń skrzydło-kadłub i ew. poprawki całości. Przepraszam, że nie dałem zdjęć przed szpachlowaniem, ale mój aparat odmówił posłuszeństwa i dopiero teraz dorwałem się do aparatu kolegi . Kilka zdjęć :

 

dsc04246c.jpg

 

dsc04248i.jpg

 

dsc04250j.jpg

 

dsc04251d.jpg

 

dsc04253.jpg

 

dsc04254.jpg

 

dsc04256d.jpg[

 

Następne relacje dojdą jak skończę szlifować łączenie, skrzydło-kadłub.

 

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym dodać dwie małe uwagi. Otóż kolega napisał, że kabina jest gotowa a ja nie mogę się dopatrzeć dwóch ważnych elementów czyli ekranu radiolokatora oraz celowników. Chyba, że mają pojawić się w trakcie montażu owiewki. Jako pomoc zdjęcia:

17pf035.jpg

 

17pf003.jpg

 

118531208880174.jpg

 

Przy czym uchwyt fotokarabinu i tubus ekranu w wersji PFU ma być taki jak na ostatnim zdjęciu. Wariant z pierwszych dwóch dotyczy tylko P i wczesnych PF. Ten drugi celownik słuzył do celowania z działek gdy poprawki wypracowywał radar. Oczywiście PFU nie miał działek jednak podobnie jak w MiG-u-19PM urzadzenie to pozostało ( obydwa samoloty miały ten sam system uzbrojenia ).

 

Co do kolorystyki kabiny to jak widać na zdjęciach zdecydowanie czarny i szary.

 

Powodzenia.

 

PS. I coś mi jeszcze wpadło w oko. Otóż praktycznie wszystkie samoloty odmian PF i PFU nie miały anteny stacji ostrzegawczej Syrena-2, czyli tego wybrzuszenia na krawędzi spływu statecznika pionowego na wysokości mocowania usterzenia poziomego. Wskazane byłoby więc to usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do kabiny dojdą jeszcze dwa elementy, ale te drugiego, dużego okrągłego czegoś (nie wiem jak to się zwie :( ) zestaw nie posiada. Ja przeważnie zawsze kleje modele z pudła więc brak mi większego doświadczenia w przerabianiu na poprawną wersję. Mógł byś pokazać dokładnie który element miał bym usunąć ? Jeszcze jedno pytanie. Jaką farbą pomalować model ? Czy kolor Humbrol Polished Aluminium będzie do tego odpowiedni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.