Skocz do zawartości

Princess of Night, Nocturna Models, 54mm


Wojtek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No i ja zaczynam zmagania w konkursie. Na początku wystartuję z figurką wampirzycy z firmy Nocturna Models w 54mm a wyrzeźbił ją pan Alfonso Gozalo, inspiracją dla niego był cykl powieści Anny Rice "Kroniki wampirów", jedną z najpopularniejszych jest "Wywiad z wampirem".

Blister z figurką:

5a7b12759ce6d837.jpg

ff1225c476a09030.jpg

W nim znajdziemy podstawkę:

3618b50c2269f1ebmed.jpg

bea25bc594611bc2med.jpg

Oraz samą figurkę która to składa się z trzech części:

e0978c9b8f8ab022med.jpg

86a1d49b7b2f44da.jpg

c680c889c183ed8b.jpg

bab2c06b3ae5e868.jpg

Ogólnie figurka sprawia bardzo pozytywne odczucia, odlew jest ideakny.

Rozpoczęcie prace będzie najwcześniej jutro.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w konkursie.

 

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna kobitka.. cóż za detale..

pudełkowe malowanie będziesz uskuteczniał czy coś od siebie? myślałem, że wampiry to raczej trupio blade są, a tą tutaj pastą do butów natarli..

 

podstawkę zostawisz jak jest czy wypełnisz i dorobisz tylną część siedzonka?

bardziej ponętnie wyglądała by z tyłu jak by nie było takiej dziury

 

powodzenia życzę i mniej farby nakładaj niż na amazonkę, żebyś nie zalał szczegółów sznurowania gorsetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze:

Więc tak, gulus zębów nie przybrudzę krwią, Jędrek w tym sklepie http://www.figus.pl/, naprawdę polecam.

FAZZY_bez_humoru jeszcze nie wiem, mam pewne typy. Pierwszy to pudełkowe lubię takie barwy, Drugi to, góra na czarno a od pasa w dół czerwień a trzeci typ to ubranie całe w kolorze czerwonym i poważnie myślę nad tym ostatnim typem. Może Wy coś podpowiecie. Natomiast co do podstawki to dorobię tylną część, bo od tej strony to jest jedyny minus dla producenta i tu znowu dylemat, czy dorobić sam tył, czy nie zrobić całego "sarkofagu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początek tylko wczoraj skleiłem figurkę do kupy. Przed malowaniem jeszcze ona wymaga odrobinę uwagi z mojej strony, na pewno muszę usunąć niewielką szparkę koło lewego nadgarstka.

3fe27605527c3b1a.jpg

Jeszcze nie wybrałem malowania jej "garderoby", waham się między dwoma wariantami, w całości odcienie czerwieni oraz góra na czarno a od pasa w dól czerwień .

Również mam dwa warianty wykonania samej podstawki, bo nie zostawię jej w takiej postaci;

854c5c6b16d45e2f.jpg

Widzicie sami. I tu albo kawałkiem plastiku i szpachli ją "zatkam", abo przy większym nakładzie pracy, tył podstawki będzie wyglądać jak zniszczony pomnik z wystającymi z ziemi kośćmi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wybrałem malowania jej "garderoby", waham się między dwoma wariantami, w całości odcienie czerwieni oraz góra na czarno a od pasa w dól czerwień

drugi jest dla mnie ciekawszy chyba, że zróżnicujesz czerwienie np. spódnica czerwona a gorset ciemniejszy np. w kolorze burgunda

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą tutaj pastą do butów natarli..

Bo to nowoczesna wampirzyca, po solarce

 

Na figurkach specjalnie się nie znam, niemniej widzę że powyższa jest fajniuśnie odlana. Co do kolorów skłaniałbym się do obecności czerwieni, z pewnością figurka uzyska niepowtarzalność i przyciągnie wzrok widza, ale również będzie wyglądała bardziej sexi - czerwień zdecydowanie bardziej niż czerń. Niemniej drobne użycie głębokiej czerni jest wskazane tam gdzie chcielibyśmy "wyszczuplić" - zwłaszcza obszar spodu sukni, drobne jej elementy - ładnie to naszą bohaterkę wyciągnie, zwłaszcza od bioder w dół. Powinno to dodać gracji i pięknej figury wampirzycy. Tak czy tak działaj, bo materiał do pracy masz piękny

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka ładna [ten gorsecik ! ], może poza "oszczędnościowym" tyłem pomnika, nie za bardzo rozumiem też , po co rzeźbiarz umieścił te róże - w żywicy zawsze płatki i liście będą przecież za mięsiste. Wojtek B. , może pomyślisz o malowaniu w czerni i fiolecie? W końcu czerwono-czarne są prawie wszystkie wampirzaki, może czas przełamać tę rutynę I jeszcze jedno: czarnowłosa, bruneta, rudzielec? Wybrałeś już? Pewnie opcja numer jeden ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna figurka !!!

Ja gorset zrobił bym na ciemną zieleń, farbą satynową a dół na ciemny biskupi kolor purpury z czarnymi wstawkami.

Róża na sukni to ciekawy element. Myślałeś by ją spiłować i zastąpić fototrawką? Będzie bardziej "żywa".

Może tak też mały kielich z boku... na nagrobku .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do malowania, ubranie w całości będzie w różnych odcieniach czerwieni, teraz w mordę zostało wybrać kolor włosów chyba raczej w ciemnych barwach chociaż rudzielec też może być ciekawy bo blond to odpada. LordDisneyland z płatkami róży nie będę się bawił, bo tylko bym sp........, może w większej skali i z lepszymi zdolnościami, chociaż te co zaserwował producent nie są tak złe, przy odpowiednim malowaniu może uda mi się odrobinę zmniejszyć ich "mięsistość (chyba).

 

Kolejne zdjęcia jutro wieczorem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna część warsztatu będzie poświęcona malowaniu sukni i gorsetu. Jak wcześniej wspomniałem będą one w różnych odcieniach czerwieni z tym że gorset będzie nieco ciemniejszy od reszty. Figurka będzie malowana tylko farbkami Vallejo.

Na początku całość pomalowałem na kolor czerwony:

ec5adcd412dcc571.jpg

d472b1ed1d2fc671.jpg

Następnie końce sukni malowałem na coraz do ciemniejsze barwy:

4b393a3d68793586.jpg

1d4437690f739bca.jpg

6dd68dfaec96c934med.jpg

cb8ba9dc1b8c9de0.jpg

Kolejnym etapem będzie delikatne przejechanie biała farbą na samych "czubkach" fałdów sukni nie licząc dolnej jej partii oraz na końcu użyję Wash czerwony Vallejo żeby przejścia między warstwami farby były płynne. A na gorset użyję tylko czarny filtr Vallejo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przez te skrywające dłonie [no, prawie całe] mitinki, ale i ja mam podobne wrażenie, jak jedimaster Piotrek W. Suknia natomiast fajna! Podaj może numery vallejo- jak rozumiem, modelcolor? Dobre wrażenie robi szczególnie ostatnie zdjęcie....

Aha- cały czas wydaje mi się , że ona śpiewa jakiś kawałek Celiny Dion ".....an' aaaaayyyaaaaayyyaaaayyyy wiiiillll alwaysss llloooovvvv you" No spójrzcie tylko na 3 fotkię od góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za komentarze i uwagi. Co do nadgarstka na początku nie zauważyłem dopiero na zdjęciu, jest to moja wina gdyż przy malowani sukni odrobinę farby nakładło się koło nadgarstka i dlatego na zdjęciach tak to wygląda, ręczę własną krwią. Piotrek W, tak dałem biały podkład, głównie dlatego że robię jej jasną cerę. LordDisneyland tak Vallejo Modelcolor, gdy wrócę do domu wieczorem wrzucę ich numerki bo nie pamiętam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Suknia prawię skończona;

d8d5deb1d986f8e9med.jpg

4b0f8619f436de15med.jpg

3e768294aa5c9172med.jpg

I z jej malowania jestem zadowolony. A takich to farb Vallejo użyłem:

Red - 033/70926

Hull Red - 146/70985

Red - 029/70947

Old Rose - 039/70944

German C. Black Brown 150/70822

Black - 169/70950

Wash/Red Shade - 73206

Niektóre z nich mieszałem by uzyskać odpowiednią barwę.

A tak wygląda podstawka;

b57a811445ae4107med.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widać że wybór czerwieni był słuszny . Tym razem pod pędzel trafiła podstawka.

Tak wyglądała przed malowaniem i tu wcześniejsze zdjęcie:

b57a811445ae4107med.jpg

I pierwsze malowanie, oczywiście przed nim był podkład na całość:

ff5e994e7e6a6be6med.jpg

acf742646069335fmed.jpg

0416d39aa302c0f4med.jpg

5745a5df0c301a7a.jpg

I na dzień dzisiejszy podstawka wygląda tak:

fd90925d25d47864med.jpg

Jutro jeszcze pobawię się malowaniem, planuję również dodać gdzie nie gdzie kępki suchej trawy z Fredericus Rex.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.