Skocz do zawartości

Scania R500, renowacja


eagle250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie tak dawno złożyłem mój pierwszy model Scanii R500, lecz za bardzo się nie przyłożyłem, bo nawet go nie pomalowałem (dopiero po złożeniu znalazłem to forum). Chciałbym teraz przeprowadzić jej renowację i mam kilka pytań. Jakiej najlepiej używać szpachli, i jakimi papierami ją przycierać (grubość ziaren). Chciałbym ją zrobić w barwach tej firmy:

cbf2d43fd76ce7e5.jpg

A obecnie model wygląda tak:

8f643560f00cec25med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wdech wydech....

 

Szpachle najlepiej jakąś modelarska na początek i tak nie zauważysz różnicy, może być też samochodowa ale ona jest cięższa w obrabianiu. Co do papieru idziesz do sklepu (np. OBI) Stajesz przed półką z papierami i bierzesz 40,60,80,100,120,160,240,400,800,1000,2000. Możesz kupić co drugi który wypisałem, wszystkie grubości się przydają a do czego i jaki to już zależy od Ciebie i modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel fan zgadza się ale "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz" chodzi o to by dotkną pooglądał przetestował i nie będzie takich pytań

 

A ja osobiście nawet 80 używam ale to przy szlifierce mechanicznej.

 

Apropo papierów to liczba wyraża ilość ziaren na cm2 - większa liczba drobniejszy, mała to "grubszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że renowacja nie ma sensu - nigdy nie będziesz do końca zadowolony z efektu, bo nie wszystko da się poprawić. Lepiej kupic nowy model i zrobić wszystko od początku, jak należy.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wracając do tematu. Model jest już rozłożony na częśći pierwsze i powoli zaczynam go sklejać od nowa, oczywiście teraz wszystke łączenia będą oszlifowane, a elementy pomalowane. I tutaj ma pytanko, jakich farb używacie do moalowania, drobnych elementów (takich jak piasty,silnik i jego oprzyrządowanie, wydech tip.) Czy farbki firmy HUMBROL są dobre. Jakieś zdjęcia postaram się dodać jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym malujesz?? Co do humbrola kupiłem teraz 3 pierwsze i zobacze co to jest ,bo do tej pory preferowałem Model Mastera(pędzlem malutkie elementy da się malować bez rozcieńczania i nie ma żadnych smug) i maluje się wyśmienicie (przynajmniej pędzlem, a aero sprawdze niedługo). Humbrol to praktycznie to samo co Revell więc jeśli ich używałeś to już wiesz. Największy szajs jakim malowałem to niestety Mr.Color nie wiem czemu może one tylko nadają się do aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem doświadczenie z farbkami Modelmaster i Humbrol i powiem szczerze wygrywa modelmaster przede wszystkim humbrola jest trudniej rozcieńczyć

i trudniej jest nim malować, Modelmaster jest lepszy, łatwy do rozcieńczenia malowania. Koniec końców jeśli chcesz malować na mat ramę silnik itp polecam Humbrol jego maty są faktycznie lepsze. Jeśli malujesz błyszczącymi warto wydać te 2-3zł więcej na modelmastera takie jest moje zdanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie malowałem jeszcze żadnymi z tych farb, dlatego też pytam. I mam jeszcze pytanko które z nich są lepsze emalie czy akryle ?

Koniec końców jeśli chcesz malować na mat ramę silnik itp polecam Humbrol

Ramę i tak będe malować jakimś sprayem, bo wydeje mi się że tak jest wygodniej i łatwiej. Natomiast farbkami będę malował właśnie elementy silnika, zawieszenia itp. tak jak wcześniej pisałem.

Czym malujesz??

Narazie pędzelkiem bo aerografu jeszcze nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie akryle lepsze, bo nie śmierdzą i ich krycie jest dobre,a do tego rozcieńczasz je wodą destylowaną, kranówką albo wódką, ale szybko zasychają niekiedy nawet na pędzlu więc musisz często moczyć pędzel w wodzie, w przypadku "psikawki" dodaje się tzw. retarder (z ang. opóźniacz). Co do malowania sprayem hmm... odradzam, jak narobisz sobie zacieków przy ramie to będziesz miał imitacje spawów( ale powiększonych 10x ) Ogólnie spray to ostateczne wyjście jeśli ktos nie ma aero i chce pomalować kaste, a rame pędzlem uda ci się pomalować jak dobrze rozcieńczysz farbe i dobierzesz odpowiedni pędzel. A i jeszcze coś o emaliach:

-śmierdzą

-śmierdząx2, bo rozcieńczasz je śmierdzącym rozcieńczalnikiem (najlepiej legendarnym wamodem )

-trzeba je dokładnie mieszać, bo nie dadzą oczekiwanego efektu

 

Więc ogólnie do pędzla akryle, bo dobre krycie, a do aero emalie, bo dłużej schną(śmierdzą, ale jak nie robisz w mieszkaniu to not problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyżej wejdź na 1 stronę i czytaj o co chodzi w tym temacie i wszystkiego się dowiesz, a nie piszesz bezsensowne pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.