Skocz do zawartości

Kenworth T900 AUSTRALIA + podkontenerówka.


Sandi

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny zestaw

Popracuj nad dopieszczeniem naczepki ,a powróci ona do dawnego blasku Nie podoba mi się w niej tylko kalka z panią kowbojką na przodzie-zbędny dodatek .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli się nie myle to ostatnia aktualka w warsztacie. Jeszcze dzisiaj chce wrzucić fotki do galeri. Pod kenia zrobiłem podstawke i ubłociłem go troszeczkę.Fotki:

851bdb77e33e2af6med.jpg

 

82f41075611c75b0med.jpg

 

36c2833fd29e3b57med.jpg

 

0341530ae5fafc73med.jpg

 

fe1c1fbd8a5120c0med.jpg

 

b9b1d2f37ca02bbfmed.jpg

 

8a1021f3fdaa5483med.jpg

 

75ad7e5c122bee50med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całokształt Kenia nawet fajnie się prezentuje, kolor gites pasi do niego. Popracuj nad cysterną, ściągnij z niej jak już napisał Bodzio te kalki Wersteinera i laski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kenia ściągne napewno kalki genoa, ponieważ cały zestaw jest w kolorach firmy blue circle souther i dużo osób mi na to uwage. A te kalki na przodzie cysterny są bardziej jako zamaskowanie, ponieważ na przodzie naklejona jest folia chromowana i widać przejscie. Może ściagne napis bo to znowu jakaś firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naczepa była na allegro. Potrzebowałem pieniędzy, na szczęście obyło się bez sprzedarzy tego cuda. Miałem przy niej kupe roboty wiec szkoda było sprzedać. A mam do was pytanie odnośnie podstawki. Czy zmienili byście w niej coś, czy już ją taką zostawić?? A i dałem jeszcze rozerwaną oponke z drutami na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Narazie piszę, ale to nie jest do końca pewne(nie chce zapeszać), lecz jest bardzo duża szansa po regularnym przeglądaniu fotek z relacji budowy Tornada, że kenworth zyska jescze jedną, taką chromowaną naczepke wraz z Dolly. Co o tym myślicie może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak opłaca się waszym zdaniem kombinować. Bo nie wiem teraz co mam robić.

Naczepy australijskie mają po trzy osie (z dwiema nie widziałem), to albo podczep ją pod amerykańca albo dorób oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Ci coś podpowiedzieć, czy ocenić, bo na tych zdjęciach to nic nie widać. Pisałeś o kalkomanii z orłem. Orzeł pasuje do amerykańców, to ich godło, a w przypadku Australijczyków to celuj w kangury i krzyż południa. A co do błota sprawdź jakie błoto jest w Australii, gdzieś słyszałem o czerwonym kolorze kurzu. Tam może i pewnie jest trochę inaczej z kolorami niż u nas, choć pewnie nie wszędzie. To może zamiast błota, pustynia jakaś, coś co bardziej jest charakterystycznego dla tego kontynentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak opłaca się waszym zdaniem kombinować. Bo nie wiem teraz co mam robić.

 

Moim skromnym zdaniem nie ma już co kombinować z tym Keniem. Ja bym już to zostawił w spokoju i zajął się kolejnym lub pozostałymi modelami

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kucze. Co do kalek to przeszłość zastąpiło orła logo firmy tej co na keniu. Naczepa jedna zostaje. Pociąg drogowy może kiedyś. Błoto było czerwone ale nie wyglądało to ciekawie i zotało zmienione. Więc zestaw zostanie taki jaki jest. A co do wypowiedzi tornada to napewno będzie to zmienione, ponieważ keniu ma inny kolor ramy a już mi się nie chce kombinować więc za jakiś czas może coś pozmieniam, albo kupie naczepe taką samą i przerobie je na 3 ośki i wtedy rame w keniu może przemaluje i zrobie pociąg ale to kiedyś. Więc dzięki za odpowiedzi i ogłaszam finish. Musze podłączyć diody ale nie mam weny do elektryki. Zobaczymy co będzie kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i znowu wiele czasu upłynęło, a model i tak nie skończony . Może i dobrze, ponieważ cały czas coś dopieszczam. Postanowiłem zrobić znikome kable na silniku. Wiem dużo za późno, ale się udało. Niekóre jeszcze na fotkach są nieumiejscowione. Teraz wezme pędzelek i je pomaluje, a jak się nie uda wyciągne silnik, wrzuce do dota i już dalej to sami wiecie. Acha i jeszcze musze dorobić układ do filtrów powietrza i kupić kilka detali(w tym jeden filtr), które zgubiłem. Mimo tego zawiozłem kenia do krakowa i zdobył 2 miejsce.

692c5f6abf80361fmed.jpg

6e4af032af169b51med.jpg

f06eafd942a9932amed.jpg

Sory za jakoś fot(szczególnie ostatniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Oto mała niespodzianka . Jest już galeria,ale warsztat.hmmmm...... jakby to powiedzieć , się wznowił . Plany trwały długo, ale ostatnio uzbierałem części (rame od petka, ośki od przyczepy z tiger ekspress, dyszel od niej, 4 nadkola od magnumki, siodło od scani, i inne części od petka.) I tak się narodziło to male kilkunasto centrymetrowe coś zwane konwerter Dolly. Cieszy mnie ta mała zabaweczka, bo jest wykonana w dużej mierze od siebie. Zresztą sami zobaczcie. . Wózek nie jest jeszcze w galerii bo jest jeszcze nie skończony . takei detale jak jakiś zderzaczek, lampy chlapacze itd. Wógóle zestaw niedługo chyba też przejdzie małą reanimacje . No ale co z wóżkiem:

-Najpierw odcięta rama od petka.

-Mosty zmienione na osie i takie duperele strzemiona itd.

-Ale udało się, całość obrobiona pomalowana

-potem siodło zmienione na scaniowskie(najładniejsze siodła) , uzbrajanie w blachy itd.

-Dodane 4 nadkola od magnumki

-zrobiona zabudowa ramy z foli i polisterynu(hmm. nigdy nie wiem jak to się pisze więc nie bijcie )

-Nadkola obklejone folia, chlapacze również, naklejona na nie taka kalka jak na keniu na chlapaczach(nadal nie wiem co to znaczy, ale to chyba mało ważne),

-z przodu i z tyłu wykonana z tego białego i schodków z petka szafeczka ze schodkiem

-dorobione mocowanie dyszla, na dyszlu dwie chromowane rączki, na cysternie zaczep, i dwa przewody idące po dyszlu (tylko dla picu- nie ma okablowania,ale wolałem je dać do butli, która też jest dołożona niż zakończyć je wolno.

-i reszta własnej inwencji typu podkladka pod rejestracje( blacha narazie taka jak na keniu, ale w bliskim czasie zrobie na komputerze australijskie blachy i wydrukuje na kenia, dwie cysterny, i dolly, numer po numerze, bo na cysternach sa amerykańskie.

Druga cysterna w drodze. A teraz fotki

0eb360135a5be617med.jpg

280d6c00f9537389med.jpg

4ebade5206c58f78med.jpg

f5f0074bf721a233med.jpg

ac09a1d1597c7ac4med.jpg

909cac7d8807c114med.jpg

 

P.S. Wiem, że wózek nie jest idealny,a le jak dla mnie jest dobry, nie jest taki jak każdy, ma szafeczki dodatki, inne nadkola itd. Przedewszystkim zrobiłem go sam, i myślę, że to się liczy. Nie dorównuje może dolly andrzeja, ale to inna liga, więc nawet chyba nie powinno się tego porównywać. Mam jeszcze taki mały problem, czy z pierwszej naczepy wychodzą przewody zarówno do drugiej jak i do wózka czy tylko do wózka, a z wózka do drugiej, bo nie wiem jak to jest i jak mam to zrobić.

Czekam na opinie bo nie wiem co mam poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z pierwszej naczepy wychodzą przewody zarówno do drugiej jak i do wózka czy tylko do wózka, a z wózka do drugiej

Z naczepy do wózka i dopiero z niego do kolejnej naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz jakieś fotki andrzeju tego, bo nie wiem jak to wygląda. A sam wózek może być?

Wózka nie będę oceniał bo i za wiele nie widac co zrobiłeś, zrób lepsze fotki wtedy pogadamy.

 

Zdjęcia znalezione w necie:

8936e74ede6a12af.jpg

935c65f2c775bdba.jpg

41def8ad2d3f4146.jpg

97afa1638a196555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie fajnie to wygląda, ale jak słusznie powiedział Torni, przydały by się lepsze fotki, a zresztą po oceniamy na żywo za kilka dni

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandi - wozek jest klasa! Generalnie podpiety pod naczepe wyglada bardzo dobrze. Czekam na koncowy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chcę zobczyć efekt końcowy. Mało brakło, a wózek zaczął by latać. Złożyłem co miałem złożyć i podpinam jaką starą naczepe, takiego złoma i patrze pierwsze koło nie dotyka ziemi. I mówie, kurcze będę musiał poprawić, bo wózek jest za wysoki, potem zmieniłem szyk i pod kenia podpiąłem tą naczepe a tu to samo. I oglądam, a tam naczepa ma zrobioną ppodnoszoną ośke. Postaram się o lepsze fotki niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.