Skocz do zawartości

Kenworth T900 AUSTRALIA + podkontenerówka.


Sandi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy się sugerowałeś tak bardzo brudząc silnik, ale najwidoczniej upuściłeś wodzę fantazji i po prostu zaszalałeś. Nie wiem czy takie ubrudzenie jest wykonalne w rzeczywistości( zależy to od odgrodzenia silnika od otoczenia). Ale tak czy inaczej tylko prawdziwy "fleja" i brudas, zapuścił by tak silnik. Wiec trochę z tego zostaw, bo nie ma silnika idealnego, ale dużo zmyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem kolego, że nie jest to łatwe ale już powiem o co mi chodzi. Chciałbym zrobić przewód olejowy, który jest przerwany w jednym miejscu i z niego kapie olej do wiaderka, które będzie pod autem. I olej wykapał też na silnik.A przy tym przewodzie bedzie figurka z truck accesories naprawiająca awarie.

I tak troszke podczyściłem silnik i pod zaworami dodałem zamiast oleju rdze.

Fotki:

63f2b28a9f4448c1med.jpg

Powoli powoli ale ku przodowi.Ciesze się że spróbowałem bo jak dla mnie wygląda to nawet ok.

Chciałem wziąść się za malowanie sleepera ale jest troszke za zimno, dlatego musze przenieść się w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zrobić washa i tak to zostawić, bo teraz to już z larwy sie kolorowy motyl zaczyna robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak chce go zostawić bo mi się podoba jeszcze może troszke podczyszcze czarnr plamki i tak zostanie.Ale w realu wygląda wiele lepiej. Zrobie zdjęcia na dworze to mam nadzieje, że wam się spodoba. W środe biore się za ostateczne malowanie. Sleeper już prawie skończony. Dam jeszcze warstwe farby, bezbarwny i można kłaść kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zrobiłem sleeper. W realu nie wydać tak tych łączeń jak na fotach.

I teraz mam pytanko czy kalek na sleeperze nie jest za dużo.I jak najlepiej rozwiązać ten proble,(co usunąć).

Dałem wieloryba, ponieważ nastąpiła mała zmiana planów.Do kenwortha idzie cysterna topas bez spoilerów i z kalkami.Chciałem, żeby to się zgrywało.Cysterna bedzie przerobiona z 3 osi na 2 bliźniacze.

Maska narazie schnie(zgubiłem ją ale na szczęście udało się ją znaleść.).Jutro ją założe.Narazie nic nie jest przyklejone.Ani kabina ani sleeper.Daje fotki::arrow:

Ostateczny wygląd silnika:

e880c19c7f60663dmed.jpg

Dałem kalki także na zbiornik:

2433c7156cf6b0e0med.jpg

Sleeper bok:

93de0fb98c8d3aaemed.jpg

Sleeper tył(mówiłem o łączeniach.):

cdc0d9860f4a121cmed.jpg

 

Mam nadzieje, że choć jutro wigilia jak maska wyschnie jutro skończe i założe galerie.A jak nie to nie.Mamy czas.Z góry dziękuje za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualka, ponieważ temat się zakużył zero odp więc pisze.

Zgubiłem mocowania maski ale zrobiłem swoje .Teraz czekam aż będę mógł założyć filtry powietrza bo je pomalowałem. W święta woogóle nie miałem czasu więc kenworth do dzisiaj nie skończony. Zderzak z przodu też został podrobiony.Dojdą jeszcze detale.Fotki.

52d4d0119e2b9cfcmed.jpg

5e0410dfb0414671med.jpg

a34e4529d3389425med.jpg

158911b483377da3med.jpg

Prosze o komenty bo nie wiem czy jest aż tak źle, że sie pisać nie chce jest to mój 2 model także nie oceniajcie mnie jak zawodowca ale jednak oceniajcie.Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego mu tu dodać bo mało australijsko wygląda.

Dojdą jeszcze filtry z takimi chromowanymi grzybkami do góry.

Nie chce też robić takiej choinki.Ale chociaż bym chciał to nie wiem co można by jeszcze dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dłuuuuugo mnie tu nie było. Temat zakurzył się jak model, ale kończe. Właściwie została elektryka ale narazie nie mam weny. Kupiłem naczepe od Tornada (tank trailer Revella) i choć była pięknie zapakowana w transporcie została zmasakrowana i czeka mnie przy niej dużo pracy. Dostałem też gratis blaszki do kenwortha za co dziekuję i to bardzo. Dzisiaj raczej nie znajde czasu wiec jutro fotki tego dezelka. Po przymiarce prezentuje się świetnie, chodz musze dokupić dużo foli chromowanej. W paczce odpadły nawet wszystkie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wysyłką cysterna nie była w idealnym stanie, jeden bliźniak był już urwany, a góra wymagała kapitalnego remontu - o wszystkim poinformowałem Cię przed sprzedażą. Pomimo tego model zapakowałem tak aby nie latał w kartonie (folia + pianka + zmiętolone gazety) - jak widać za słabo dla naszej poczty skoro w transporcie odpadły wszystkie koła

Za płyn i blaszki nie musisz dziękować - mówiłem że coś dołożę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie nie chce wklejać fotek czegoś rozgrzebanego. Dlatego dam jak coś podrobie. Postaram się jutro ale nie obiecuje. Mam pytanie. Chcialem zrobić do kenwortha kilka dodatków. Zrobiłem łopate i szczotke ale włosie zrobiłem z pedzelka ale nie wygląda to za ładnie. Możecie doradzić mi z czego to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam długo musieliście czekać ale chęci nie było. Teraz powróciły i zaczynam. Nie chce mi się pisać a nawet nie ma zbytnio o czym.

Zrobiłem na dach klime.Właściwie klima z akcesoriów ale oklejona folią.:

6dc73bf2ab52522amed.jpg

 

Naczepa troszke zreanimowana. Nie ma jeszcze kół i tak sie prezentuje z kenworthem. Nie jest jeszcze czyszczona środkiem do chromów:

b10c3924ffa904e6med.jpg

 

Na przedniej ścianie w paczce poodskakiwał chrom i musiałęm ją okleić folią. Żeby troszke to zatuszować dałem kalke.

7ec0defe39471f70med.jpg

Zaraz dam fotki jak się załadują blaszek na kenworthie.

 

Wykonałem skrzynke. Skrzynka też z akcesoriów ale zrobiłęm zabudowe. Są szpary między naczepą ale z boku dojdą jeszcze gaśnica jak dostanę ją od Jonnego i otwarta chromowana skrzynia z drzwiczkami od dużej skrzyni z akcesoriów. Będą tam łańcuchy i różne dodatki ale jakie o tym potem .

111e6be6af6e7503med.jpg

Troszke zmieniłem zderzak. W sumie zmienił to za duże słowo dałęm kilka kalek:

a2c43daa24b98164med.jpg

I taki gratis na górze:

332da76268a2a706med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz.II

Daje tak, żeby się szybciej ładowało.

Blaszki od Tornada:

a65a3d5a53b87de1med.jpg

Moim zdaniem nadały takiego australijskiego uroku. Jestem mu bardzo wdzięczny.

Podkładka pod rejestracje i zmieniłem rejestracje na australijskie:

05bc92d7ecc7e7b4med.jpg

Takie sobie dodatki:

4f1ac8a1368c56f8med.jpg

I tu z łopata:

c7efa0d054251197med.jpg

Daleko by bez kół nie zajechał:

c73068d1cb305d7cmed.jpg

Takie porównanie. Spory gad.

85c85f76946924c0med.jpg

Lepsza fota tyłu. Chciałem dać kalke np. flage albo orła jak w red labels czy jakoś tak. Jak by ktoś miał niech da znać. Może się zdecyduje.

3a24afd86c17ae3amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, moim zdaniem model prezentuje sie bardzo ciekawie. Ładnie i czysto wykonany, ta naczepa tez fajnie mu pasuje . Nic tylko pogratulowac takiego "gada" na puleczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, moim zdaniem model prezentuje sie bardzo ciekawie. Ładnie i czysto wykonany, ta naczepa tez fajnie mu pasuje . Nic tylko pogratulowac takiego "gada" na puleczce

 

Że jest ona czysto wykonany to bym nie powiedział. Nie powiem, bo jestem z niego zadowolony, ale bez przesady. Cały czas pracuje nad tym ,żeby uniknąć takich właśnie wad. Sam widzę, że jest coraz lepiej, ale jeszcze nie jest to bardzo dobrze, a nawet dobrze. Dłubie właśnie nad panelem do przewodów między kenworthem a naczepą. Chce, żeby był chromowany, i żeby była na nim blaszka z napisem kenworth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.