Skocz do zawartości

Imitacja sieci przeciwtorpedowych


retopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Kolegów po dłuższej przerwie.

Z racji tego, że dobiega końca praca nad japońskim krążownikiem pancernopokładowym "Naniwa" (skala 1:700, bitwa pod Pungdo, 1894 r.) oraz rosyjskim krążownikiem pancernym "Rurik (I)" (skala j.w., wygląd sprzed wojny rosyjsko-japońskiej) - powoli przymierzam się do większych przedstawicieli okresu "dymiących mastodontów".

W kolejce czekają m.in.: OL "Dreadnought", KL "Invincible", OL "Friedrich der Grosse" i KL "Seydlitz" (oczywiście wszystko 1:700).

W związku z tym mam do Was prośbę o pomoc. Chodzi o pomysły na w miarę wiernie wyglądające wykonanie sieci przeciwtorpedowych, które "wisiały" zwinięte wzdłuż burt dużych okrętów na początku Wielkiej Wojny. Myślałem nad wykorzystaniem lin holowniczych do pancerki w skali 1:35, ale nie jestem do końca przekonany. Rzucajcie wszelakie pomysły. Burza mózgów jest tu jak najbardziej pożądana.

Pozdrawiam. Tomasz Małysz

P.S. Może ktoś wie, jak to robi Jim Baumann?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

a można prosić o jakieś zdjęcie ilustrujące zagadnienie? zwiniętych jakoś w głowie nie mogę odszukać (trzeba chyba dokupić lepszą pamięć graficzną )

 

Może ktoś wie, jak to robi Jim Baumann?

może warto go zapytać, udziela się na forum shipmodels (forum modelwarships.com)

 

Jędrek

ps. pewnie nie tylko ja z chęcią bym zobaczył jakieś zdjęcia gotowych Twoich prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek,

Modele będą do obejrzenia na najbliższej wystawie w Muzeum Techniki w Warszawie (XXIV Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego). Na razie nie mam czasu robić fotek, ponieważ usilnie staram się je skończyć. Myślę, że jeszcze kilka dni i jakieś fotki wkleję.

A tutaj zdjęcie "Seydlitza" z sieciami:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/998c0fa249ad9570.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele będą do obejrzenia na najbliższej wystawie w Muzeum Techniki w Warszawie

to fajnie, jak co roku wybieram się

 

mając na uwadze, że to 700-tka to liny holownicze faktycznie są jakimś pomysłem, może jeszcze jakaś drobna plecionka, siatki będą zbyt grube chyba, żeby spróbować zwinąć siateczkę od herbaty, bodajże Lipton daje teraz takie fajne siateczki do niektórych swoich piramidkowych torebek

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Proponuje białą herbatę z Liptona tam znajdziesz właśnie takie woreczki z siateczki wykonane chyba z nylonu.
Myślę, że te woreczki nie zdadzą egzaminu - są zbyt sztywne; w skali 700 chyba nie da się z nich sensownie zrobić zwiniętych siatek przeciwtorpedowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można taką siateczką coś okleić (drut, pręcik plastikowy itp), chodzi jedynie o zaimitowanie kształtu i faktury gdyż wiadomo, że ciężko byłoby odwzorować prawdziwą sieć

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... z bardzo drobnymi siatkami.

Tylko, że w tej skali nie bardzo ma sens pokazywać strukturę zwiniętej siatki o ile po zwinięciu cokolwiek będzie widoczne. Chyba, że będą częściowo rozwinięte i trochę zwisały. Moja propozycja : zwiń na mokro chusteczkę higieniczną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtracę swoje trzy grosze ale coś podobnego ostatnio dostałem w pracowni z sukniami ślubmymi jako odpad z szytych chyba welonów . Nazywa się to chyba "tiul".

IMG_4083.JPG

IMG_4082.JPG

Jest też podobna siateczka ale chyba większe pczka nz "organza" dostępna w kwiaciarni. na rynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak , że powinno się pokazać , że jest to sieć - z oczkami. Nawet jeżeli nie będzie to do końca zgodne ze skalą. Przynajmniej zwróci - przykuje uwagę widza , który być może wie , że to ma być sieć przeciwtorpedowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Chyba zdecyduję się na plecionkę wędkarską. Mam tylko nadzieję, że uda mi się nabyć odpowiednio grubą (coś prawie 2 mm średnicy).

Pozdrawiam.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Chyba zdecyduję się na plecionkę wędkarską. Mam tylko nadzieję, że uda mi się nabyć odpowiednio grubą (coś prawie 2 mm średnicy).

Pozdrawiam.

Tomek

Myślę, że nie powinieneś mieć problemu - poszukaj takiej w kolorze grafitowym to odpadnie ci problem barwienia - nałożysz jedynie trochę wash-u i będzie superowo

 

A jeśli takiej grubej nie zlokalizujesz to możesz kilka cieńszych skręcić razem ze sobą jak linę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.